Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vedení Varů řeší opravdu velký a kuriózní průšvih. Ohrožuje mezinárodní akci

17.08.2014
Vedení Varů řeší  opravdu velký a kuriózní průšvih. Ohrožuje mezinárodní akci

Autor: karlovyvary.cz

Popisek: Areál karlovarského koupaliště Rolava

Nečekané trable potkaly pořadatele prestižního mezinárodního triatlonového závodu v Karlových Varech, který se v lázních koná o tomto víkendu. Několik závodníků se odhlásilo z obavy, že se v proslulém městě nakazí nebezpečnými parazity. Kuriózní průšvih teď řeší management závodu i vedení města, jemuž vrásky na čele způsobily kachny v areálu koupaliště Rolava, kde se závod také odehrává.

Když Krajská hygienická stanice v Karových Varech na svých stránkách upozornila, že stav koupaliště na Rolavě není ideální a zamračeným červeným smajlíkem  označila  koupaliště jako nevhodné ke koupání, začal pořádný poprask. Důvodem, proč  ho hygienická stanice nedoporučila  užívat,  je totiž podezření na výskyt tzv. cerkariové dermatitidy a ta dokáže lidem pořádně znepříjemnit život. Na kůži se totiž jejím následkem může vyskytnout silně svědivá vyrážka a postiženému jedinci hrozí i teploty, bolesti břicha, výjimečně dokonce i zvětšení jater a sleziny.

Nemoc způsobují parazité, jejichž cyklus je vázán na vodní plže nebo vodní ptáky, například divoké kachny. A ty se bohužel na koupališti Rolava vyskytují v hojné míře.

Vystrašení závodníci

Tato rizika rozhodně nechtěli zlehčovat někteří soutěžící, a proto se ze závodu odhlásili, celkově jde asi o patnáct sportovců. Některá média dokonce uvedla, že se ze závodu odhlásila celá triathlonová elita, což však jeho vedení popírá. Celou situaci jsme si proto ověřili u tiskové mluvčí City triathlonu Karlovy Vary Martiny Poštové, která nám sdělila, že se na závod zaregistrovaly plné sestavy  sportovců z Česka a Maďarska a do města míří i jejich kolegové z Polska a Slovenska.

„Už víme, že na startu budou Vendula Frintová a Přemysl Švarc, čeští šampióni v olympijském triathlonu.“ Na druhé straně však potvrdila, že se  skutečně odhlásilo patnáct závodníků. 

Poplach kvůli sportovcům. A co normální lidé ?

Kvůli hrozícímu skandálu, který může mít na celé město, o populární soutěži ani nemluvě, neblahý dopad, je  vedení závodu i magistrátu  v pohotovosti.   Snaží se, aby byl areál Rolavy v naprostém pořádku, dochází k neustálému proplachování vody, vyhánění kachen a sběru jejich trusu, který se dokonce provádí čtyřikrát denně. Všichni zúčastnění se předhánějí v ujišťování, že na Rolavě nikomu nic nehrozí a závod, který přináší městu další mezinárodní popularitu, není nijak ohrožen. Zůstává však smutnou realitou, že kuriózním průšvihem začaly intenzívně zabývat až v okamžiku, kdy své obavy z nákazy parazitem demonstrují sportovci. Když si na problémy po koupání stěžovali „obyčejní“ lidé, nikdo to moc neřešil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace