Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vedení Varů řeší opravdu velký a kuriózní průšvih. Ohrožuje mezinárodní akci

17.08.2014
Vedení Varů řeší  opravdu velký a kuriózní průšvih. Ohrožuje mezinárodní akci

Autor: karlovyvary.cz

Popisek: Areál karlovarského koupaliště Rolava

Nečekané trable potkaly pořadatele prestižního mezinárodního triatlonového závodu v Karlových Varech, který se v lázních koná o tomto víkendu. Několik závodníků se odhlásilo z obavy, že se v proslulém městě nakazí nebezpečnými parazity. Kuriózní průšvih teď řeší management závodu i vedení města, jemuž vrásky na čele způsobily kachny v areálu koupaliště Rolava, kde se závod také odehrává.

Když Krajská hygienická stanice v Karových Varech na svých stránkách upozornila, že stav koupaliště na Rolavě není ideální a zamračeným červeným smajlíkem  označila  koupaliště jako nevhodné ke koupání, začal pořádný poprask. Důvodem, proč  ho hygienická stanice nedoporučila  užívat,  je totiž podezření na výskyt tzv. cerkariové dermatitidy a ta dokáže lidem pořádně znepříjemnit život. Na kůži se totiž jejím následkem může vyskytnout silně svědivá vyrážka a postiženému jedinci hrozí i teploty, bolesti břicha, výjimečně dokonce i zvětšení jater a sleziny.

Nemoc způsobují parazité, jejichž cyklus je vázán na vodní plže nebo vodní ptáky, například divoké kachny. A ty se bohužel na koupališti Rolava vyskytují v hojné míře.

Vystrašení závodníci

Tato rizika rozhodně nechtěli zlehčovat někteří soutěžící, a proto se ze závodu odhlásili, celkově jde asi o patnáct sportovců. Některá média dokonce uvedla, že se ze závodu odhlásila celá triathlonová elita, což však jeho vedení popírá. Celou situaci jsme si proto ověřili u tiskové mluvčí City triathlonu Karlovy Vary Martiny Poštové, která nám sdělila, že se na závod zaregistrovaly plné sestavy  sportovců z Česka a Maďarska a do města míří i jejich kolegové z Polska a Slovenska.

„Už víme, že na startu budou Vendula Frintová a Přemysl Švarc, čeští šampióni v olympijském triathlonu.“ Na druhé straně však potvrdila, že se  skutečně odhlásilo patnáct závodníků. 

Poplach kvůli sportovcům. A co normální lidé ?

Kvůli hrozícímu skandálu, který může mít na celé město, o populární soutěži ani nemluvě, neblahý dopad, je  vedení závodu i magistrátu  v pohotovosti.   Snaží se, aby byl areál Rolavy v naprostém pořádku, dochází k neustálému proplachování vody, vyhánění kachen a sběru jejich trusu, který se dokonce provádí čtyřikrát denně. Všichni zúčastnění se předhánějí v ujišťování, že na Rolavě nikomu nic nehrozí a závod, který přináší městu další mezinárodní popularitu, není nijak ohrožen. Zůstává však smutnou realitou, že kuriózním průšvihem začaly intenzívně zabývat až v okamžiku, kdy své obavy z nákazy parazitem demonstrují sportovci. Když si na problémy po koupání stěžovali „obyčejní“ lidé, nikdo to moc neřešil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace