Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Padesátiletý skandál Evy Pilarové. Je to manželova pomsta?

12.08.2014
Padesátiletý skandál Evy  Pilarové.  Je to manželova pomsta?

Autor: Repro foto: ČT

Popisek: Eva Pilarová

Pětasedmdesátiny slaví v úctyhodné kondici zpěvačka s nejlepším hlasem české pop- music Eva Pilarová. Její životopis je plný úspěchů i odvrácené tváře slávy, jak už tomu u podobných superstar bývá. Zatímco se na některé momenty dávno zapomnělo, největší skandál jejího života ji pronásleduje dodnes.

Dosud bezesporu krásné ženě, blonďaté lvici se sexy postavou, vždy leželi muži u nohou. Její milostné vztahy přesto nekončily nejlépe a vydařilo se jí až třetí manželství s   Janem Kolomazníkem, možná proto, že ochotně zůstal v jejím pozadí.  K osudovým mužům jejího života  patřil i Waldemar Matuška, s nímž nazpívala slavný hit Tam za vodou v rákosí.  Matuška je také  spoluaktérem největšího skandálu jejího života, který   dokonce zastínil i její údajné pletky s kubánským  vůdcem Fidelem Castro. Tento případ však zdaleka není vycucaný z prstu, Pilarová, podobně jako Helena Vondráčková, přiznala, že o ně svérázný politik skutečně usiloval, avšak obě dvě ho razantně odmítly.

Podivný certifikát

Již celých padesát let se traduje, že Matuška s Pilarovou, posilněni alkoholem, močili z balkonu luxusního karlovarského Grandhotelu Pupp.  Přesto, že Pilarová  nechutné obvinění celý  život vyvrací a činí tak marně dosud, mezi lidmi žije dál.  Aby tomu konečně učinili přítrž, rozhodli se její přátelé Aleš Cibulka a Yvonne Přenosilová,  darovat jí certifikát, dokazující, že malou potřebu na veřejnosti nikdy nevykonávala. Tím ovšem po letech celou aféru jen znovu rozvířili.  To, že jde  pravděpodobně o smyšlenou záležitost, s  cílem poškodit oba zpěváky, naznačuje i  skutečnost, že koluje v několika verzích. Podle jedné z nich se údajné nemravnosti dopustili Matuška s Pilarovou dokonce s Karlem Gottem, podle jiné se zase neodehrála v Karlových Varech, ale v Mariánských Lázních. Zlomyslnost a lidová tvořivost pak pikantní historku dovedly k „dokonalosti“ - zpěváci prý při močení zpívali  „Tam kde šumí proud“ a „Cáká a cáká“.

Na každém šprochu?

A podle zásady „na každém šprochu, pravdy trochu“ jí uvěřila nejen veřejnost, ale také kolegové z branže. Eva Pilarová v jednom z rozhovoru vyprávěla, že se jí na detaily toho, jak celou věc vlastně provedli, ptala i Stella Zázvorková.  Proč vlastně celý tento skandál vznikl, dnes nikdo netuší. Jedno z vysvětlení ale poskytl před časem televizi Barrandov Karel Štědrý. Podle něj šlo prý o pomstu známého karlovarského pohlavára, který se stal manželem první Matuškovy ženy. Je zajímavé, že o  údajném prohřešku slavných zpěváků se příliš nemluví v Karlových Varech, i když zde žije řada Matuškových spolužáků a spolupracovníků. Ti ochotně vybalí z rukávu veselé historky o tom, jak se Matuška snažil lovit holky hraním na banjo ve zdejších kapelách, ale o legendárním průšvihu v Grandhotelu Pupp nic bližšího nevědí. Na druhé straně ale dodávají: „Tam se děly a dějí věci,  starý pan Pupp se musí v hrobě obracet.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace