Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V lednu vzrostla nezaměstnanost v Karlovarském kraji

17.02.2014
V lednu vzrostla nezaměstnanost v Karlovarském kraji

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Nezaměstnanost je pořád vysoká. Ilustrační foto

V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání oproti minulému měsíci vzrostl o 3,7 % na 20 340, počet hlášených volných pracovních míst poklesl o 8,0 % na 995 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl na 9,7 %.

K 31. 1. 2014 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR), Krajská pobočka v Karlových Varech celkem 20 340 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 740 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 677 osob. Z tohoto počtu bylo 19 960 dosažitelných uchazečů o zaměstnání (z toho 19 919 ve věku 15 – 64 let). Bylo to o 729 více než na konci předchozího měsíce.

Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 975 uchazečů

Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet vyšší o 655. V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 2 715 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 1 131 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku více o 67 osob.

Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 975 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Bylo to o 941 osob více než v předchozím měsíci a o 579 osob více než ve stejném měsíci minulého roku. Meziměsíční nárůst počtu nezaměstnaných hlásí všechny regiony. Nejvíce jich přibylo v okrese Jeseník (nárůst o 23 %), České Budějovice (o 14,4 %), Prachatice (o 14,3 %), Písek (o 12,1 %), Znojmo (o 12 %), Jindřichův Hradec a Český Krumlov (shodně o 11,5 %).

Ke konci měsíce bylo evidováno na ÚP ČR, Krajské pobočce v Karlových Varech 9 290 žen. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 45,6 %. V evidenci bylo 1 556 osob se zdravotním postižením, což představovalo 7,6 % z celkového počtu nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 3 997 uchazečů o zaměstnání, tj. 19,6 % všech uchazečů vedených v evidenci.

Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 188

Ke konci tohoto měsíce bylo evidováno 1 183 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet klesl ve srovnání s předchozím měsícem o 18 osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 60 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli 5,8 %. Podíl nezaměstnaných osob, tj. počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku 15 -64 let k obyvatelstvu stejného věku, vzrostl k 31. 1. 2014 na 9,7 %.

Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než krajský průměr vykázal 1 okres, nejvyšší byl v okrese Sokolov (11,2 %). Podíl nezaměstnaných žen vzrostl na 9 %, podíl nezaměstnaných mužů vzrostl na 10,4%.

Kraj evidoval k 31. 1. 2014 celkem 995 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 280 nižší, než v předchozím měsíci a o 48 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 20,4 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Karlovy Vary (35,8), Sokolov (23,7) a Cheb (11,3). Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 126 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadalo 12,3 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 188, na jedno volné místo připadalo 6,3 uchazečů této kategorie. V rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) bylo k 31. 1. 2014 prostřednictvím příspěvků v rámci APZ podpořeno 77 uchazečů.

Nejčastějšími obory činností, které byly v tomto měsíci podpořeny prostřednictvím SÚPM - byly dělníci ve výrobě, šičky, administrativní pracovníci a pomocní pracovníci. Informace o vývoji nezaměstnanosti v ČR v elektronické formě jsou zveřejněny na internetové adrese.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace