Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V lednu vzrostla nezaměstnanost v Karlovarském kraji

17.02.2014
V lednu vzrostla nezaměstnanost v Karlovarském kraji

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Nezaměstnanost je pořád vysoká. Ilustrační foto

V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání oproti minulému měsíci vzrostl o 3,7 % na 20 340, počet hlášených volných pracovních míst poklesl o 8,0 % na 995 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl na 9,7 %.

K 31. 1. 2014 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR), Krajská pobočka v Karlových Varech celkem 20 340 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 740 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 677 osob. Z tohoto počtu bylo 19 960 dosažitelných uchazečů o zaměstnání (z toho 19 919 ve věku 15 – 64 let). Bylo to o 729 více než na konci předchozího měsíce.

Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 975 uchazečů

Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet vyšší o 655. V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 2 715 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 1 131 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku více o 67 osob.

Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 975 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Bylo to o 941 osob více než v předchozím měsíci a o 579 osob více než ve stejném měsíci minulého roku. Meziměsíční nárůst počtu nezaměstnaných hlásí všechny regiony. Nejvíce jich přibylo v okrese Jeseník (nárůst o 23 %), České Budějovice (o 14,4 %), Prachatice (o 14,3 %), Písek (o 12,1 %), Znojmo (o 12 %), Jindřichův Hradec a Český Krumlov (shodně o 11,5 %).

Ke konci měsíce bylo evidováno na ÚP ČR, Krajské pobočce v Karlových Varech 9 290 žen. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 45,6 %. V evidenci bylo 1 556 osob se zdravotním postižením, což představovalo 7,6 % z celkového počtu nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 3 997 uchazečů o zaměstnání, tj. 19,6 % všech uchazečů vedených v evidenci.

Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 188

Ke konci tohoto měsíce bylo evidováno 1 183 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet klesl ve srovnání s předchozím měsícem o 18 osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 60 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli 5,8 %. Podíl nezaměstnaných osob, tj. počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku 15 -64 let k obyvatelstvu stejného věku, vzrostl k 31. 1. 2014 na 9,7 %.

Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než krajský průměr vykázal 1 okres, nejvyšší byl v okrese Sokolov (11,2 %). Podíl nezaměstnaných žen vzrostl na 9 %, podíl nezaměstnaných mužů vzrostl na 10,4%.

Kraj evidoval k 31. 1. 2014 celkem 995 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 280 nižší, než v předchozím měsíci a o 48 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 20,4 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Karlovy Vary (35,8), Sokolov (23,7) a Cheb (11,3). Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 126 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadalo 12,3 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 188, na jedno volné místo připadalo 6,3 uchazečů této kategorie. V rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) bylo k 31. 1. 2014 prostřednictvím příspěvků v rámci APZ podpořeno 77 uchazečů.

Nejčastějšími obory činností, které byly v tomto měsíci podpořeny prostřednictvím SÚPM - byly dělníci ve výrobě, šičky, administrativní pracovníci a pomocní pracovníci. Informace o vývoji nezaměstnanosti v ČR v elektronické formě jsou zveřejněny na internetové adrese.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace