Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Juřenčáková: První pochvala nové vládě? Za pošty ano

31.01.2014
Juřenčáková: První pochvala nové vládě? Za pošty ano

Autor: globus.cz

Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Setkání nastupující vlády s hejtmany má překvapivě kladné ohlasy z řad obcí. Dlouhodobou hrozbu rušení venkovských pošt totiž vnímají také hejtmani, kteří nyní hodlají intenzivněji spolupracovat s vládou.

Podle  vyjádření předsedy Asociace krajů Haška by do budoucna mělo každým krokům ve věci případné změny v síti pošt předcházet jednání se zástupci obcí.

Venkov je nyní vystaven hrozbě rušení pošt jako nikdy předtím

„Jsem velmi ráda, že premiér Sobotka i nastupující ministr vnitra Chovanec neberou hrozbu rušení pošt na lehkou váhu. Petici proti rušení venkovských pošt podepsalo již více než 80 000 občanů a chodí stále nové a nové petiční archy“, shrnula situaci předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR Jana Juřenčáková, která zároveň stojí v čele petičního výboru.

„S většinou hejtmanů jsme již v minulosti osobně jednali, což nyní přináší ovoce. Vnímají území kraje jako celek, tedy včetně venkova. Ten je nyní vystaven hrozbě rušení pošt jako nikdy předtím. Podpory ze strany nastupující vlády i hejtmanů si proto obce velmi váží,“ soudí tajemník sdružení Tomáš Chmela.

Budoucí nastavení čerpání evropských fondů

Na novou etapu spolupráce obcí s kraji ukazuje řada shodných názorů nejen v oblasti rušení pošt, ale i například v otázce budoucího nastavení čerpání evropských fondů. „Asociace krajů podporuje čerpání evropských přes místní akční skupiny, což je pro venkov zatím nejefektivnější způsob. V každém kraji by také měla vzniknout také tak zvaná stálá konference regionálních aktérů, která by zamezila dělení dotací pod dohledem úzké skupinky politických nominantů,“ doplnila předsedkyně Juřenčáková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace