Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Styděl jsem se za Husáka, stydím se i za vás! Zemana na Karlovarsku vítali. Jen jediný muž chyběl, ten nejdůležitější…

14.01.2014
Styděl jsem se za Husáka, stydím se i za vás! Zemana na Karlovarsku vítali. Jen jediný muž chyběl, ten nejdůležitější…

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jiří Kotek

Na třídenní návštěvu Karlovarského kraje včera vyrazil prezident České republiky Miloš Zeman. První den svého pobytu zavítal mezi zastupitele Karlovarského kraje, navštívil porcelánku Thun 1794, Jáchymov a Karlovy Vary, kde se večer setkal s občany a na slavnostní večeři i se zástupci tripartity, odborů a úřadů práce… Jen jeden zastupitel, zato důležitý, chyběl. Vysvětlil, proč.

Miloš Zeman měl do Karlovarského kraje přijet už v říjnu loňského roku. Kvůli volbám ale návštěvu zrušil a přesunul na letošní leden. Každý den navštíví několik měst a obcí, podniky a setká se s občany.

Polemika nebude

Zde však zastupitel Jiří Kotek napsal odmítavý dopis, kde popisuje, proč se nezúčastní setkání s prezidentem. „Nechci být členem sboru, který stojí za provázkem a může z něho něco vyštěknout. To nikdo neuslyší a sklidím akorát arogantní poznámku - nějaký bonmot a nebude se konat žádná polemika nebo debata," vysvětlil své rozhodnutí na stránkách Alternativy, politického sdružení, za které úspěšně kandidoval do zastupitelstva, Jiří Kotek, který mimochodem zveřejnil kdysi proslulou „karlovarskou losovačku“.

Ve svém ostrém dopise kritizuje i bývalého prezidenta Václava Klause. „Pro mě je nepřijatelným paradoxem, že právě čelní protagonisté tohoto systému, ať opo-smluvního či reálně participujícího v této hře na demokracii, se stali prezidenty České republiky," píše lídr Alternativy, která má v krajském zastupitelstvu čtyři křesla.

Za Husáka se styděl

„Za socialismu jsem se styděl za představitele tehdejší Československé socialistické republiky, Husáka, Jakeše, Bilaka a další, za to, kam republiku zavlekli. Proto jsem se angažoval při změně systému a věřil v jinou, slušnou a morální společnost,“ dodává v dopise.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek v protestu nevidí problém. „Jestli se někdo zúčastní nebo nezúčastní setkání s prezidentem, považuji čistě za právo člověka a svobodné rozhodnutí. Nebudu to nijak komentovat nebo se ptát, proč někdo byl, nebo nebyl," uvedl.

Co napsal Jiří Kotek 

Pane prezidente, pane hejtmane, pane primátore,

Odmítám pozvání na setkání prezidenta Miloše Zemana  s politickou reprezentací kraje a města na setkání se zastupiteli Karlovarského kraje, zprostředkované hejtmanem, Josefem Novotným a na setkání zastupitelů města Karlovy Vary zprostředkované paní Hybnerovou, vedoucí kanceláře primátora města pana Kulhánka.

Za socialismu jsem se styděl za představitele tehdejší Československé socialistické republiky, Husáka, Jakeše, Bilaka a dalších, za to, kam republiku zavlekli. Proto jsem se angažoval při změně systému a věřil v jinou, slušnou a morální  společnost.

Krátkou euforii „pravdy, lásky oproti lžím a nenávisti“ po roce 1989 následně  zastřela tolerance ke komunismu a v jejich stínu se rozvinul sofistikovaný model tunelářství a korupce, realizovaný parlamentními stranami a jejich vůdci, primárně Václavem Klausem a Milošem Zemanem.

Pro mě je nepřijatelným paradoxem, že právě čelní protagonisté tohoto systému, ať opo-smluvního či reálně participujícího v této hře na demokracii, se stali prezidenty České republiky.

Toto oficiální odmítnutí mého pozvání na obě vrcholné politické selanky prezidenta a politické reprezentace Karlovarského kraje a následně Statutárního města Karlovy Vary předkládám jako projev protestu nad poměry, které všichni uvedení „politici“ zapříčinili a nadále udržují.

Ing. Jiří Kotek
zastupitel Karlovarského kraje
a zastupitel města Karlovy Vary

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na ');, do předmětu napište Příběh.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace