Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Styděl jsem se za Husáka, stydím se i za vás! Zemana na Karlovarsku vítali. Jen jediný muž chyběl, ten nejdůležitější…

14.01.2014
Styděl jsem se za Husáka, stydím se i za vás! Zemana na Karlovarsku vítali. Jen jediný muž chyběl, ten nejdůležitější…

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jiří Kotek

Na třídenní návštěvu Karlovarského kraje včera vyrazil prezident České republiky Miloš Zeman. První den svého pobytu zavítal mezi zastupitele Karlovarského kraje, navštívil porcelánku Thun 1794, Jáchymov a Karlovy Vary, kde se večer setkal s občany a na slavnostní večeři i se zástupci tripartity, odborů a úřadů práce… Jen jeden zastupitel, zato důležitý, chyběl. Vysvětlil, proč.

Miloš Zeman měl do Karlovarského kraje přijet už v říjnu loňského roku. Kvůli volbám ale návštěvu zrušil a přesunul na letošní leden. Každý den navštíví několik měst a obcí, podniky a setká se s občany.

Polemika nebude

Zde však zastupitel Jiří Kotek napsal odmítavý dopis, kde popisuje, proč se nezúčastní setkání s prezidentem. „Nechci být členem sboru, který stojí za provázkem a může z něho něco vyštěknout. To nikdo neuslyší a sklidím akorát arogantní poznámku - nějaký bonmot a nebude se konat žádná polemika nebo debata," vysvětlil své rozhodnutí na stránkách Alternativy, politického sdružení, za které úspěšně kandidoval do zastupitelstva, Jiří Kotek, který mimochodem zveřejnil kdysi proslulou „karlovarskou losovačku“.

Ve svém ostrém dopise kritizuje i bývalého prezidenta Václava Klause. „Pro mě je nepřijatelným paradoxem, že právě čelní protagonisté tohoto systému, ať opo-smluvního či reálně participujícího v této hře na demokracii, se stali prezidenty České republiky," píše lídr Alternativy, která má v krajském zastupitelstvu čtyři křesla.

Za Husáka se styděl

„Za socialismu jsem se styděl za představitele tehdejší Československé socialistické republiky, Husáka, Jakeše, Bilaka a další, za to, kam republiku zavlekli. Proto jsem se angažoval při změně systému a věřil v jinou, slušnou a morální společnost,“ dodává v dopise.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek v protestu nevidí problém. „Jestli se někdo zúčastní nebo nezúčastní setkání s prezidentem, považuji čistě za právo člověka a svobodné rozhodnutí. Nebudu to nijak komentovat nebo se ptát, proč někdo byl, nebo nebyl," uvedl.

Co napsal Jiří Kotek 

Pane prezidente, pane hejtmane, pane primátore,

Odmítám pozvání na setkání prezidenta Miloše Zemana  s politickou reprezentací kraje a města na setkání se zastupiteli Karlovarského kraje, zprostředkované hejtmanem, Josefem Novotným a na setkání zastupitelů města Karlovy Vary zprostředkované paní Hybnerovou, vedoucí kanceláře primátora města pana Kulhánka.

Za socialismu jsem se styděl za představitele tehdejší Československé socialistické republiky, Husáka, Jakeše, Bilaka a dalších, za to, kam republiku zavlekli. Proto jsem se angažoval při změně systému a věřil v jinou, slušnou a morální  společnost.

Krátkou euforii „pravdy, lásky oproti lžím a nenávisti“ po roce 1989 následně  zastřela tolerance ke komunismu a v jejich stínu se rozvinul sofistikovaný model tunelářství a korupce, realizovaný parlamentními stranami a jejich vůdci, primárně Václavem Klausem a Milošem Zemanem.

Pro mě je nepřijatelným paradoxem, že právě čelní protagonisté tohoto systému, ať opo-smluvního či reálně participujícího v této hře na demokracii, se stali prezidenty České republiky.

Toto oficiální odmítnutí mého pozvání na obě vrcholné politické selanky prezidenta a politické reprezentace Karlovarského kraje a následně Statutárního města Karlovy Vary předkládám jako projev protestu nad poměry, které všichni uvedení „politici“ zapříčinili a nadále udržují.

Ing. Jiří Kotek
zastupitel Karlovarského kraje
a zastupitel města Karlovy Vary

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na ');, do předmětu napište Příběh.

Vložil: Anička Vančová