Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Počet lidí v sociálně vyloučených lokalitách dramaticky roste

08.12.2013
Počet lidí v sociálně vyloučených lokalitách dramaticky roste

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Policie, Ilustrační foto

V Karlových Varech proběhla IV. krajská konference prevence kriminality a rizikového chování. Mezi témata akce patřil například výskyt rizikových lokalit v kraji, kriminalita dětí a mládeže či problematika dotačních titulů.

Informoval o tom web Karlovarského kraje. Akce navázala na předešlé úspěšné ročníky, kdy se do Karlových Varů sjeli zástupci ze všech dotčených institucí a organizací.

Kyberšikana

„Na základě Analýzy sociálně vyloučených lokalit se v roce 2012 podařilo v kraji identifikovat 31 obcí se sociálně vyloučenou lokalitou a 9 obcí, které jsou tzv. ohrožené sociální vyloučením. Žije zde odhadem 7 tisíc lidí, což je o 4 tisíce lidí více než v roce 2006,“ uvedla krajská protidrogová koordinátorka a manažerka prevence kriminality Šárka Benešová.

Karlovarský kraj dlouhodobě působí na poli prevence kriminality a podporuje aktivity spojené s osvětou veřejnosti. Pokud se jedná o plány pro následující rok, tak by chtěl nadále udržovat stávající sítě služeb prevence. Kromě toho má připravený i vlastní projektový záměr.

„Rádi bychom zažádali o dotaci na projekt, který se zaměřuje na snižování míry  kyberšikany a elektronického násilí páchaného na dětech a mladistvých. Nejde nám pouze o uspořádání osvětové kampaně, ale o cílené vzdělávání osob, které by předávali informace dál,“ upřesnila Benešová.

Asistent prevence kriminality

Na konferenci dále vystoupil Radek Jiránek z odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, který představil Program prevence kriminality pro rok 2014. Ten je určený nejen krajům, ale i obcím. „Dotace poputují na projekty neinvestičního i investičního charakteru. V rámci programu lze čerpat peníze například na sportovní hřiště, kamerové systémy, zabezpečení rizikových míst plotem či mřížemi apod.,“ uvedl Jiránek.

Kromě Programu prevence kriminality pro rok 2014 byl představen také úspěšný projekt „Asistent prevence kriminality“, který napomáhá zvyšovat bezpečnost v sociálně vyloučených lokalitách a jejich okolí.

„V této souvislosti bych rád upozornil na to, že současné projekty budou podporovány maximálně do roku 2015. Ty, které budou zahájeny v roce 2014 a 2015, pak maximálně ještě další 3 roky,“ uvedl Jiránek. Druhým úspěšným projektem je „Domovník“, který je zaměřen na zvyšování bezpečnosti a veřejného pořádku v obecních domech. V Karlovarském kraji je projekt realizován pouze v Rotavě.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace