Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nový jízdní řád 2014 v Karlovarském kraji. Čtěte, jaké změny cestující čekají

06.12.2013
Nový jízdní řád 2014 v Karlovarském kraji. Čtěte, jaké změny cestující čekají

Autor: Archiv

Popisek: vlaková souprava

V neděli 15. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2014. V Karlovarském kraji regionální dopravu objednává Karlovarský kraj a jízdní řád se připravuje ve spolupráci s Koordinátorem integrované dopravy Karlovarského kraje.

České dráhy vypraví v kraji každý den 247 regionálních vlaků (denně ujedou 7 538 vlkm, ročně 2,088 mil. vlkm), 26 rychlíků (denně ujedou 1 582 vlkm) a na trati Cheb – Norimberk denně jezdí také 8 mezistátních spěšných vlaků.

Novinky v dálkové vnitrostátní dopravě

Dálkovou dopravu, tedy rychlíkové a expresní spoje, České dráhy realizují na základě objednávky ministerstva dopravy. Vedle drobných úprav časové polohy nebo změny v časovém omezení provozu u jednotlivých spojů budou největší novinkou četnější jízdy přímých vlaků SC Pendolino mezi severní a střední Moravou a západními Čechami (Plzeň, Stříbro, Planá u Mariánských Lázní, Mariánské Lázně, Cheb, Františkovy Lázně). Nově pojedou tyto spoje dvakrát denně po celý týden. Spoje budou odjíždět z Bohumína v 5:11 (kromě neděle, kdy pojede tento vlak jen v úseku Praha – Františkovy Lázně) a v 7:11 a do Františkových Lázní dorazí přibližně za 6 hodin v 11:24 a ve 13:27. Zpět se budou spoje vracet z Františkových Lázní ve 12:36 a 14:36 a do Bohumína přijedou v 18:52 a ve 20:52 hod. Mezi Prahou a Plzní bude trvat cesta vlaky SC Pendolino 1 hod. a 24 min., resp. 1 hod. a 26 min., mezi Prahou a Chebem s větším počtem zastávek než dosud to bude 2 hod. a 33 min., resp. 2 hod. a 34 min.

Vlaky SC Pendolino pojedou v úseku Plzeň – Františkovy Lázně a zpět na objednávku ministerstva dopravy místo klasických rychlíků, to znamená, že budou v tomto úseku ve 2. třídě bez povinné rezervace (místenky).

Změny v jízdním řádu v Karlovarském kraji

•    S platností od nového jízdního řádu jezdí na regionálních spojích pravidelně motorové jednotky RegioShark (60 % všech vlaků), a to především na hlavní trati Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary – Chomutov – Most. V železničních stanicích Cheb, Karlovy Vary a Klášterec nad Ohří bude zrušena většina přestupů. Motorové jednotky budou jezdit také na spojích v úseku Cheb – Aš město (– Hranice v Čechách) a Cheb – Luby u Chebu. V pracovní dny bude RegioShark nasazen na jednom páru vlaků také na trati Karlovy Vary – Johanngeorgenstadt. Jednotky RegioShark spolu s Regionovami zajistí asi 90 % všech regionálních spojů v Karlovarském kraji.
•    Karlovarský kraj objednal v novém jízdním řádu 2014 spoje z Krásného Jezu do Horního Slavkova-Kounice a zpět. Novinkou je, že spoje pojedou jako přímé vlaky po trase Rakovník – Žlutice – Horní Slavkov-Kounice a zpět (trať 161). Vlaky pojedou o sobotách, nedělích a ve svátky v rozšířeném letním období, a to od 19. dubna do 28. září.
•    Na obchodní riziko Českých drah pojede v pracovní dny nový spěšný vlak Sp 1691 Cheb – Karlovy Vary (– Chomutov) jako přímé spojení do Prahy hl.n., z Chomutova vlak pokračuje jako R 603.

Trať 140 Cheb – Karlovy Vary – Chomutov
dálková doprava
•    V novém jízdním řádu jezdí 7 párů rychlíků ve dvouhodinovém taktu.
•    Všechny vlaky Cheb – Ústí nad Labem hl.n. – Praha hl.n. projíždějí v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Praha a zpět tradiční rychlíkové stanice.
regionální doprava
•    nasazení motorové jednotky RegioShark na zhruba 90 % spojů
•    v pracovní dny bude zavedeno přímé ranní spojení z Chebu do Karlových Varů a dále směr Chomutov – Ústí nad Labem – Praha hl.n. spěšným vlakem  Sp 1691 Cheb (4:00) – Karlovy Vary (4:48) – Chomutov (5:53), který bude z Chomutova v 6:00 dále pokračovat jako rychlík R 613 do Prahy (příj. 8:27)
•    osobní vlak Os 7352 Karlovy Vary (5:31) – Cheb (6:29) bude jezdit denně (dříve jen v pracovní dny), a to z důvodu zajištění přípoje v Chebu na R 755 (6:33) směrem do Plzně a Prahy
Trať 141 Karlovy Vary – Merklín
•    bez podstatných změn
Trať 142 Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt
•    v pracovní dny pojede na osobních vlacích Os 17104 Karlovy Vary dol.n. (7:46) – Johanngeorgenstadt (9:08) a Os 17107 Johangergenstadt  (9:25) – Karlovy Vary dol.n. (10:54) motorová jednotka RegioShark
•    osobní vlak Os 17155 nově pojede do Karlových Varů už z Nových Hamrů (14:07), původně začínal v Nejdku zastávce
•    do Karlovarského kraje v novém jízdním řádu i nadále zajíždějí o víkendech motorové jednotky Desiro, které jedou jako přímé vlaky v trati Zwickau – Karlovy Vary a zpět
Trať 144 Nová Role – Chodov – Nové Sedlo u Lokte – Loket
•    bez podstatných změn
Trať 146 Cheb – Luby u Chebu
•    rozsah dopravy bez podstatných změn
•    na všech spojích pojedou jednotky RegioShark a jednotky Regionova
Trať 147 Cheb – Vojtanov
•    bez podstatných změn
Trať 148 Cheb – Aš – Hranice v Čechách
•    bez podstatných změn
•    první ranní spoj s odjezdem z Chebu v 5:05 bude v pracovní dny nově prodloužen z Aše města až do Hranic v Čechách. Zpět z Hranic pojede v 6:20 a do Chebu přijede v 7:30
•    na všech spojích pojedou jednotky RegioShark  a Regionova
Trať 161 Bečov nad Teplou – Žlutice – Chyše (– Rakovník)
•    v období od 19. dubna do 28. září pojedou celkem 3 víkendové páry vlaků v trati (Rakovník –) Žlutice – Bečov nad Teplou – Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice a zpět, jeden pár vlaků pojede v uvedeném období v úseku Horní Slavkov-Kounice – Krásný Jez a zpět
Trať 170 Cheb – Plzeň (– Praha)
dálková doprava
•    jezdí denně 6 párů rychlíkových vlaků v dvouhodinovém taktu
•    přibydou další spoje SC Pendolino
regionální doprava
nasazení motorové jednotky PESA, která zajistí 90 % spojů. Z důvodu lepšího zajištění přípojů o sobotách a nedělích v Chebu se změnily časy dopoledních vlaků ve směru Mariánské Lázně – Cheb:
•    Os 7386 Mariánské Lázně (7:42) – Cheb (8:12) – přípoj od Bečova nad Teplou (Os 7101) a od Plzně (R 768), v Chebu přípoj k R 607 směr Karlovy Vary, Os 20872 směr Marktredwitz
•    Os 7388 Mariánské Lázně (9:18) – Cheb (9:48) – přípoj od Plzně (R766), v Chebu přípoj k R 609 směr Karlovy Vary, Os 20874 směr Marktredwitz, Os 27206 směr Luby u Chebu, Os 17208 směr Aš město
•    Os 7375 – vlak pojede o cca 40 minut později z důvodu zajištění přípojů (dřívější redukce rychlíků – zrušen vlak R 767 s odjezdem z Chebu ve 20:33), zajištěny přípoje ze směru od Karlových Varů, Aše, Lubů u Chebu a od Marktredwitz, Cheb (20:03) – Mariánské Lázně (20:34)
Trať 179 Cheb – Schirnding
•    bez podstatných změn

Na tratě vyjede více modernizovaných, komfortních vozů

Modernizace vozidlového parku dálkových vlaků bude pokračovat i v roce 2014. Do provozu budou uvedeny poslední modernizované, bezbariérové vozy typu Bbdgmee, které se objeví  na spojích  např. Praha – Ústí nad Labem – Cheb.

Na tratích  Cheb – Karlovy Vary – Chomutov, Cheb – Luby u Chebu, Cheb – Hranice v Čechách, Cheb – Plzeň a jeden pár vlaků i na trati Karlovy Vary dol.n. – Johanngergenstadt a zpět jezdí nové motorové jednotky RegioShark.

I letos vydá Krajské centrum osobní dopravy v Karlových varech „Regionální jízdní řád KARLOVARSKÝ KRAJ – vybrané tratě“ v počtu 3 000 kusů.  Cena zůstává jako v minulých letech 25 Kč.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace