Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nový jízdní řád 2014 v Karlovarském kraji. Čtěte, jaké změny cestující čekají

06.12.2013
Nový jízdní řád 2014 v Karlovarském kraji. Čtěte, jaké změny cestující čekají

Foto: Archiv

Popisek: vlaková souprava

V neděli 15. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2014. V Karlovarském kraji regionální dopravu objednává Karlovarský kraj a jízdní řád se připravuje ve spolupráci s Koordinátorem integrované dopravy Karlovarského kraje.

České dráhy vypraví v kraji každý den 247 regionálních vlaků (denně ujedou 7 538 vlkm, ročně 2,088 mil. vlkm), 26 rychlíků (denně ujedou 1 582 vlkm) a na trati Cheb – Norimberk denně jezdí také 8 mezistátních spěšných vlaků.

Novinky v dálkové vnitrostátní dopravě

Dálkovou dopravu, tedy rychlíkové a expresní spoje, České dráhy realizují na základě objednávky ministerstva dopravy. Vedle drobných úprav časové polohy nebo změny v časovém omezení provozu u jednotlivých spojů budou největší novinkou četnější jízdy přímých vlaků SC Pendolino mezi severní a střední Moravou a západními Čechami (Plzeň, Stříbro, Planá u Mariánských Lázní, Mariánské Lázně, Cheb, Františkovy Lázně). Nově pojedou tyto spoje dvakrát denně po celý týden. Spoje budou odjíždět z Bohumína v 5:11 (kromě neděle, kdy pojede tento vlak jen v úseku Praha – Františkovy Lázně) a v 7:11 a do Františkových Lázní dorazí přibližně za 6 hodin v 11:24 a ve 13:27. Zpět se budou spoje vracet z Františkových Lázní ve 12:36 a 14:36 a do Bohumína přijedou v 18:52 a ve 20:52 hod. Mezi Prahou a Plzní bude trvat cesta vlaky SC Pendolino 1 hod. a 24 min., resp. 1 hod. a 26 min., mezi Prahou a Chebem s větším počtem zastávek než dosud to bude 2 hod. a 33 min., resp. 2 hod. a 34 min.

Vlaky SC Pendolino pojedou v úseku Plzeň – Františkovy Lázně a zpět na objednávku ministerstva dopravy místo klasických rychlíků, to znamená, že budou v tomto úseku ve 2. třídě bez povinné rezervace (místenky).

Změny v jízdním řádu v Karlovarském kraji

•    S platností od nového jízdního řádu jezdí na regionálních spojích pravidelně motorové jednotky RegioShark (60 % všech vlaků), a to především na hlavní trati Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary – Chomutov – Most. V železničních stanicích Cheb, Karlovy Vary a Klášterec nad Ohří bude zrušena většina přestupů. Motorové jednotky budou jezdit také na spojích v úseku Cheb – Aš město (– Hranice v Čechách) a Cheb – Luby u Chebu. V pracovní dny bude RegioShark nasazen na jednom páru vlaků také na trati Karlovy Vary – Johanngeorgenstadt. Jednotky RegioShark spolu s Regionovami zajistí asi 90 % všech regionálních spojů v Karlovarském kraji.
•    Karlovarský kraj objednal v novém jízdním řádu 2014 spoje z Krásného Jezu do Horního Slavkova-Kounice a zpět. Novinkou je, že spoje pojedou jako přímé vlaky po trase Rakovník – Žlutice – Horní Slavkov-Kounice a zpět (trať 161). Vlaky pojedou o sobotách, nedělích a ve svátky v rozšířeném letním období, a to od 19. dubna do 28. září.
•    Na obchodní riziko Českých drah pojede v pracovní dny nový spěšný vlak Sp 1691 Cheb – Karlovy Vary (– Chomutov) jako přímé spojení do Prahy hl.n., z Chomutova vlak pokračuje jako R 603.

Trať 140 Cheb – Karlovy Vary – Chomutov
dálková doprava
•    V novém jízdním řádu jezdí 7 párů rychlíků ve dvouhodinovém taktu.
•    Všechny vlaky Cheb – Ústí nad Labem hl.n. – Praha hl.n. projíždějí v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Praha a zpět tradiční rychlíkové stanice.
regionální doprava
•    nasazení motorové jednotky RegioShark na zhruba 90 % spojů
•    v pracovní dny bude zavedeno přímé ranní spojení z Chebu do Karlových Varů a dále směr Chomutov – Ústí nad Labem – Praha hl.n. spěšným vlakem  Sp 1691 Cheb (4:00) – Karlovy Vary (4:48) – Chomutov (5:53), který bude z Chomutova v 6:00 dále pokračovat jako rychlík R 613 do Prahy (příj. 8:27)
•    osobní vlak Os 7352 Karlovy Vary (5:31) – Cheb (6:29) bude jezdit denně (dříve jen v pracovní dny), a to z důvodu zajištění přípoje v Chebu na R 755 (6:33) směrem do Plzně a Prahy
Trať 141 Karlovy Vary – Merklín
•    bez podstatných změn
Trať 142 Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt
•    v pracovní dny pojede na osobních vlacích Os 17104 Karlovy Vary dol.n. (7:46) – Johanngeorgenstadt (9:08) a Os 17107 Johangergenstadt  (9:25) – Karlovy Vary dol.n. (10:54) motorová jednotka RegioShark
•    osobní vlak Os 17155 nově pojede do Karlových Varů už z Nových Hamrů (14:07), původně začínal v Nejdku zastávce
•    do Karlovarského kraje v novém jízdním řádu i nadále zajíždějí o víkendech motorové jednotky Desiro, které jedou jako přímé vlaky v trati Zwickau – Karlovy Vary a zpět
Trať 144 Nová Role – Chodov – Nové Sedlo u Lokte – Loket
•    bez podstatných změn
Trať 146 Cheb – Luby u Chebu
•    rozsah dopravy bez podstatných změn
•    na všech spojích pojedou jednotky RegioShark a jednotky Regionova
Trať 147 Cheb – Vojtanov
•    bez podstatných změn
Trať 148 Cheb – Aš – Hranice v Čechách
•    bez podstatných změn
•    první ranní spoj s odjezdem z Chebu v 5:05 bude v pracovní dny nově prodloužen z Aše města až do Hranic v Čechách. Zpět z Hranic pojede v 6:20 a do Chebu přijede v 7:30
•    na všech spojích pojedou jednotky RegioShark  a Regionova
Trať 161 Bečov nad Teplou – Žlutice – Chyše (– Rakovník)
•    v období od 19. dubna do 28. září pojedou celkem 3 víkendové páry vlaků v trati (Rakovník –) Žlutice – Bečov nad Teplou – Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice a zpět, jeden pár vlaků pojede v uvedeném období v úseku Horní Slavkov-Kounice – Krásný Jez a zpět
Trať 170 Cheb – Plzeň (– Praha)
dálková doprava
•    jezdí denně 6 párů rychlíkových vlaků v dvouhodinovém taktu
•    přibydou další spoje SC Pendolino
regionální doprava
nasazení motorové jednotky PESA, která zajistí 90 % spojů. Z důvodu lepšího zajištění přípojů o sobotách a nedělích v Chebu se změnily časy dopoledních vlaků ve směru Mariánské Lázně – Cheb:
•    Os 7386 Mariánské Lázně (7:42) – Cheb (8:12) – přípoj od Bečova nad Teplou (Os 7101) a od Plzně (R 768), v Chebu přípoj k R 607 směr Karlovy Vary, Os 20872 směr Marktredwitz
•    Os 7388 Mariánské Lázně (9:18) – Cheb (9:48) – přípoj od Plzně (R766), v Chebu přípoj k R 609 směr Karlovy Vary, Os 20874 směr Marktredwitz, Os 27206 směr Luby u Chebu, Os 17208 směr Aš město
•    Os 7375 – vlak pojede o cca 40 minut později z důvodu zajištění přípojů (dřívější redukce rychlíků – zrušen vlak R 767 s odjezdem z Chebu ve 20:33), zajištěny přípoje ze směru od Karlových Varů, Aše, Lubů u Chebu a od Marktredwitz, Cheb (20:03) – Mariánské Lázně (20:34)
Trať 179 Cheb – Schirnding
•    bez podstatných změn

Na tratě vyjede více modernizovaných, komfortních vozů

Modernizace vozidlového parku dálkových vlaků bude pokračovat i v roce 2014. Do provozu budou uvedeny poslední modernizované, bezbariérové vozy typu Bbdgmee, které se objeví  na spojích  např. Praha – Ústí nad Labem – Cheb.

Na tratích  Cheb – Karlovy Vary – Chomutov, Cheb – Luby u Chebu, Cheb – Hranice v Čechách, Cheb – Plzeň a jeden pár vlaků i na trati Karlovy Vary dol.n. – Johanngergenstadt a zpět jezdí nové motorové jednotky RegioShark.

I letos vydá Krajské centrum osobní dopravy v Karlových varech „Regionální jízdní řád KARLOVARSKÝ KRAJ – vybrané tratě“ v počtu 3 000 kusů.  Cena zůstává jako v minulých letech 25 Kč.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová