Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejdecká opozice: Nejasnosti a matení pojmů kolem rolby

07.03.2013
Nejdecká opozice: Nejasnosti a matení pojmů kolem rolby

Tento článek byl otištěn v sobotním Karlovarském deníku. Protože obsahuje řadu zkreslených informací, přidáváme náš komentář.

Článek otiskujeme v plném znění:

 

Nejdek chyboval v tendru na novou rolbu

 

Nejdek – Město nyní musí uhradit náklady na nové řízení. Město chybovalo v tendru na dodavatele rolby na úpravu ledové plochy na svém zimním stadionu. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) členové hodnotící komise neoprávněně vyloučili jednoho z uchazečů. Nabídky firem ve zhruba třímilionovém tendru se tak budou muset posoudit znovu. A město za to uhradí potřebné náklady.

 

Nejdek vypsal tendr na novou rolbu začátkem tohoto roku v lednu. Město dostalo nabídky celkem od pěti firem, které projevily o zakázku zájem.

 

Během posuzování nabídek některé z nich vyřadilo a pražská společnost Rolmont se proti vyjádření o svém vyřazení odvolala právě k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad následně rozhodl, že nabídka společnosti Rolmont zadávací podmínky splnila a její podání bylo v pořádku. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné a město Nejdek se proti němu neodvolalo.

 

Hodnotící komise musí nyní posoudit nabídky firem znovu a zařadit mezi ně i Rolmont, který chtěl dodat rolbu za dva a půl milionu korun. ÚOHS městu Nejdek za chyby v tendru uložil uhradit náklady za nové řízení ve výši třiceti tisíc korun.

 

„Tuto částku uhradit prostě musíme,“ uvedl starosta Nejdku Vladimír Benda. „Nejedná se však o žádnou pokutu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to jen úhrada nákladů na nové výběrové řízení, ve kterém komise posoudí nabídky firem znovu,“ doplnil Benda.

 

Zdeněk Hnízdil

 

Náš komentář:

 

Město Nejdek vyhlásilo 24.1.2012 zjednodušené podlimitní řízení na dodávku elektrického stroje pro úpravu ledové plochy. Již 31.1.2012 bylo vydáno Oznámení o změně lhůty pro podání nabídek a dále Dodatečné informace k zadávací dokumentaci, které upravovaly lhůtu pro podání nabídek, otevírání obálek a technické parametry. Dalším Dodatkem č. 2 ze 7.2.2012 byly opět upřesňovány technické parametry.

 

Již tyto skutečnosti napovídají cosi o velice pečlivé přípravě výběrového řízení. Veškeré dokumenty týkající se této zakázky jsou zveřejněny na stránkách Nejdku. Při vyhodnocování nabídek byla pro formální nedostatky vyřazena nabídka firmy Rolmont s.r.o. Firma se odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který rozhodl o neplatnosti jejího vyřazení. Podle zadaných kritérií se tato firma stala vítězem výběrového řízení, podala nejvýhodnější nabídku. Rozhodnutí ÚOHS z 1. 8.2.2012 je v plném znění zveřejněno na stránkách www.compet.cz. V tomto Rozhodnutí je současně stanovena povinnost města Nejdek uhradit náklady řízení ve výši 30 000,- Kč.

 

Není to skutečně žádná pokuta, ale tento výdaj by nevzniknul, pokud by město nepochybilo při vyhodnocování veřejné zakázky. Tato částka mohla být využita smysluplněji ve prospěch občanů Nejdku. Ovšem to by vedení města nesmělo postupovat diletantsky a účelově. Pan starosta ve výše uvedeném článku ze dne 2.9.2012 uvádí, že se jedná o částku, která bude vynaložena na nové výběrové řízení na dodávku rolby. Ale jaké? Již 20.8.2012 Rada města na své 48. schůzi 20.8.2012 zrušila původní usnesení o výběru nejvhodnější nabídky na dodávku rolby a současně přijala nové usnesení o výběru nejvhodnější nabídky společnosti Rolmont s.r.o. v souladu s rozhodnutím ÚHOS a pověřila starostu podpisem smlouvy s vybraným uchazečem. Viz rada města/usnesení. Další výběrové řízení na dodávku rolby se tedy nebude konat!

 

Co dodat na závěr. Inu, opravdu profesionální přístup.

 

(zdroj: nejdeckaopozice.cz)

 Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace