Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejdecká opozice: Nejasnosti a matení pojmů kolem rolby

07.03.2013
Nejdecká opozice: Nejasnosti a matení pojmů kolem rolby

Tento článek byl otištěn v sobotním Karlovarském deníku. Protože obsahuje řadu zkreslených informací, přidáváme náš komentář.

Článek otiskujeme v plném znění:

 

Nejdek chyboval v tendru na novou rolbu

 

Nejdek – Město nyní musí uhradit náklady na nové řízení. Město chybovalo v tendru na dodavatele rolby na úpravu ledové plochy na svém zimním stadionu. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) členové hodnotící komise neoprávněně vyloučili jednoho z uchazečů. Nabídky firem ve zhruba třímilionovém tendru se tak budou muset posoudit znovu. A město za to uhradí potřebné náklady.

 

Nejdek vypsal tendr na novou rolbu začátkem tohoto roku v lednu. Město dostalo nabídky celkem od pěti firem, které projevily o zakázku zájem.

 

Během posuzování nabídek některé z nich vyřadilo a pražská společnost Rolmont se proti vyjádření o svém vyřazení odvolala právě k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad následně rozhodl, že nabídka společnosti Rolmont zadávací podmínky splnila a její podání bylo v pořádku. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné a město Nejdek se proti němu neodvolalo.

 

Hodnotící komise musí nyní posoudit nabídky firem znovu a zařadit mezi ně i Rolmont, který chtěl dodat rolbu za dva a půl milionu korun. ÚOHS městu Nejdek za chyby v tendru uložil uhradit náklady za nové řízení ve výši třiceti tisíc korun.

 

„Tuto částku uhradit prostě musíme,“ uvedl starosta Nejdku Vladimír Benda. „Nejedná se však o žádnou pokutu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to jen úhrada nákladů na nové výběrové řízení, ve kterém komise posoudí nabídky firem znovu,“ doplnil Benda.

 

Zdeněk Hnízdil

 

Náš komentář:

 

Město Nejdek vyhlásilo 24.1.2012 zjednodušené podlimitní řízení na dodávku elektrického stroje pro úpravu ledové plochy. Již 31.1.2012 bylo vydáno Oznámení o změně lhůty pro podání nabídek a dále Dodatečné informace k zadávací dokumentaci, které upravovaly lhůtu pro podání nabídek, otevírání obálek a technické parametry. Dalším Dodatkem č. 2 ze 7.2.2012 byly opět upřesňovány technické parametry.

 

Již tyto skutečnosti napovídají cosi o velice pečlivé přípravě výběrového řízení. Veškeré dokumenty týkající se této zakázky jsou zveřejněny na stránkách Nejdku. Při vyhodnocování nabídek byla pro formální nedostatky vyřazena nabídka firmy Rolmont s.r.o. Firma se odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který rozhodl o neplatnosti jejího vyřazení. Podle zadaných kritérií se tato firma stala vítězem výběrového řízení, podala nejvýhodnější nabídku. Rozhodnutí ÚOHS z 1. 8.2.2012 je v plném znění zveřejněno na stránkách www.compet.cz. V tomto Rozhodnutí je současně stanovena povinnost města Nejdek uhradit náklady řízení ve výši 30 000,- Kč.

 

Není to skutečně žádná pokuta, ale tento výdaj by nevzniknul, pokud by město nepochybilo při vyhodnocování veřejné zakázky. Tato částka mohla být využita smysluplněji ve prospěch občanů Nejdku. Ovšem to by vedení města nesmělo postupovat diletantsky a účelově. Pan starosta ve výše uvedeném článku ze dne 2.9.2012 uvádí, že se jedná o částku, která bude vynaložena na nové výběrové řízení na dodávku rolby. Ale jaké? Již 20.8.2012 Rada města na své 48. schůzi 20.8.2012 zrušila původní usnesení o výběru nejvhodnější nabídky na dodávku rolby a současně přijala nové usnesení o výběru nejvhodnější nabídky společnosti Rolmont s.r.o. v souladu s rozhodnutím ÚHOS a pověřila starostu podpisem smlouvy s vybraným uchazečem. Viz rada města/usnesení. Další výběrové řízení na dodávku rolby se tedy nebude konat!

 

Co dodat na závěr. Inu, opravdu profesionální přístup.

 

(zdroj: nejdeckaopozice.cz)