Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Domorodci.cz: Zastupitelé v Lokti se pohádali o vánoční výzdobu

07.03.2013
Domorodci.cz: Zastupitelé v Lokti se pohádali o vánoční výzdobu

V souvislosti se schvalováním městského rozpočtu se ve čtvrtek na loketské radnici strhla prudká hádka. Jádrem sporu byl leasing na novou vánoční výzdobu ve městě, který se některým tamějším zastupitelům zdá příliš drahý.

Vedení radnice dohodlo s firmou MK-mont illuminations s.r.o. z Klášterce nad Ohří pětiletou splátku výzdoby, kdy za každý rok z městské kasy poputuje 200 tisíc korun. Celkem tedy radnice zaplatí milion korun. V této částce je veškerá výzdoba hradu, mostu, náměstí, hlavního vánočního stromu a tří stromů v odlehlých částech města. “V ceně je i servis, uskladnění, revize a příprava na sezónu další,” upřesnil jednatel MK-mont Miroslav Kalina.


“Milion za vánoční osvětlení je hodně přepálený, i když je to na pět let,” řekl na jednání zastupitel Jaroslav Hlavsa. ”Nelíbí se mi, že se bude milion splácet pět let, sahá to nad rámec našeho volebního mandátu. Dávám proto návrh, aby byla zkrácena dobu pronájmu na dva roky,” řekl zastupitel Pavel Počepický. Na něj reagoval radní Petr Zahradníček a strhla se tak hádka. ”Ten návrh je paskvil, váš momentální zkrat. Sám o sobě je návrh blbě, radši se na to vykašlete,” komentoval Zahradníček.

K němu se připojil i starosta Zdeněk Bednář. “Leasing na pět let, to je ale právě ta výhoda! Navíc to má další plus v tom, že když se něco pokazí nebo ukradne, tak to má na starosti firma. Vánoční osvětlení si všichni chválí, byli tu třeba zástupci českých cestovních kanceláří a říkali, že tu máme hezčí výzdobu než v Praze a v Karlových Varech,” zmínil starosta. Návrh ohledně zkrácení doby pronájmu vánoční výzdoby následně smetli téměř všichni zastupitelé ze stolu. Padlo však i několik dalších připomínek.


“Milion je tak velká částka, že by o tom měli vědět všichni zastupitelé,” řekl Hlavsa, který taktéž zmínil, že radní o leasingu rozhodli bez vědomí všech zastupitelů. ”Tak tohle můžeme nazvat čirým populismem, není to vůbec pravda. Z mého pohledu bylo vše dostatečně dopředu řešeno. Končíme,” zlobil se Bednář a uzavřel tak celou debatu

 

(zdroj: domorodci.cz)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace