Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Domorodci.cz: Vedoucí Adámek tuneluje Loketské lesy, píše anonym

07.03.2013
Domorodci.cz: Vedoucí Adámek tuneluje Loketské lesy, píše anonym

Vedoucí polesí “tuneluje” Loketské městské lesy (LML), zasáhněte, městská rado!

„Pan Adámek měl neomezené pravomoci v prodeji dřevní hmoty a dodnes je má. Nestandardní postup: naloží se kamion odběratele a přímo v lese odběratel platí hotově do rukou pana Adámka. Další případ uvádím myslivost, kterou má několik let u této firmy rovněž na starosti pan Adámek. Jsou výrazné nesrovnalosti v ulovené trofejové zvěři, která byla ulovena zaplacena a vykázána. Dále jsou nesrovnalosti ohledně natláček (způsob společného lovu, pozn. redakce) pro hosty, kterým je účtována plná taxa, která později není odvedena na LML,” píše anonym, jenž apeluje na včasném zásahu městské rady. “Aby dále nedocházelo k cílenému tunelování Loketských lesů. Pevně věřím, že dojde k nápravě a zlepšení kontrolních mechanismů u této organizace v zájmu občanů a voličů města Lokte,” uzavřel neznámý autor.


Jaroslav Adámek je podle svých slov na podobné vyhrožování už zvyklý. “Situace je taková, že za dvacet let jsem vzhledem k povaze své profese určitě musel ne vždy udělat rozhodnutí, které ne každému bylo po vůli. Anonymních vyhrůžek, telefonů a SMS už jsem dostal mnoho hlavně poté, co jsme někoho nezaměstnali, chytli pytlačit nebo krást dřevo. Další vyhrožující skupinou jsou lidé nerespektující zákazy vjezdu táboření na zakázaných místech a nenávidících těžbu dřeva v lesích,” říká Adámek s tím, že například jen během minulého týdne byly zadrženi dva zloději při krádeži dřeva. V sobotu pak policie ve tři hodiny ráno zadržela další. Také s pytláky mají lesníci velké problémy.


“Zhruba před měsícem bylo v oboře Hory upytlačeno několik kusů trofejové zvěře, ale policie je bezmocná. Je smutné, že musím denně poslouchat pomluvy i na hajné, kteří si plní naprosto svědomitě a oddaně svoji práci a za to jsem jim velmi vděčný. Pokud se prodává dřevo za hotové podle nařízení vedení LML jsme u toho vždy dva, hajný a odbytář nebo hajný a já. Co se týče myslivosti a poplatkových lovů, jsou k dispozici katalogy a lovečtí hosté ulovenou trofejovou zvěř vždy platí fakturačně,” upřesňuje dále Adámek. Myslivost byla a podle jeho slov stále je předmětem vždy přísné kontroly ředitele a státní správy. “Msta a nenávist se za poslední léta bohužel stala normou. Je snadné někomu způsobit úmyslně bolest. Myslím, že je na čase, aby lidé k sobě začali hledat cestu, protože společnost je na tom velmi zle,” uvedl Jaroslav Adámek.


K údajnému tunelování se vyjádřil i bývalý starosta a současný jednatel LML Jaroslav Hlavsa. “Problém není v panu Adámkovi, protože podobné pomluvy se netýkají pouze jeho. Jsou, nebo byly vypouštěny prakticky na všechny vedoucí pracovníky lesů. Ve válečné terminologii se tomu tuším říká „kobercový nálet“. Pan Adámek je především prvotřídní provozák, který dosahuje skvělých výsledků na všech svěřených úsecích. Hospodské kecy nějakého anonymního při blbla by v zájmu občanů a voličů neměly být vůbec prezentovány, natož vyslyšeny,” dodal Hlavsa.

 

(zdroj: domorodci.cz)

 Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace