Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karlovarský kraj: V roce 2013 budeme hospodařit úsporně

07.03.2013
Karlovarský kraj: V roce 2013 budeme hospodařit úsporně

V příštím roce by měl kraj podle návrhu nového rozpočtu na rok 2013 hospodařit s příjmy ve výši 5, 011 miliardy korun, výdaje by měly činit 5, 289 miliardy korun. Rozdíl tvoří splátky jistin úvěrů, které si bývalé vedení Karlovarského kraje vzalo na předfinancování projektů s evropskou dotací.

V žádném případě se do budoucna nepočítá s jakýmkoliv zadlužováním Karlovarského kraje. „Naopak, Karlovarský kraj je schopen splácet závazky přijaté minulým vedením ve výši a lhůtách stanovených úvěrovými smlouvami, takže se závazky kraje budou postupně snižovat,“ uvedl hejtman Josef Novotný.

Plánované výdaje kraje na rok 2013 lze rozdělit do dvou okruhů. První z nich tvoří tzv. standardní výdaje kryté očekávanými příjmy v daném rozpočtovém roce. Tento rozpočet je koncipován jako mírně přebytkový. V roce 2013 tedy bude Karlovarský kraj schopen pokrýt vlastními příjmy v celkové výši 4, 051 miliardy korun veškeré výdaje odborů včetně příspěvků vlastním organizacím ve výši 4, 014 miliardy korun a taktéž splátky jistin a úroků dvou úvěrů.

V druhém okruhu jsou výdaje na předfinancování a spolufinancování projektů obsažených v Programu rozvoje Karlovarského kraje, zahrnutých do aktualizovaného Akčního plánu. Jde například o investice v oblasti zdravotnictví, výstavbu vědeckotechnického parku nebo další část Cyklostezky Ohře. Pro rok 2013 jsou takto vymezené výdaje předpokládány ve výši 1, 267 miliardy korun. Zdrojem financování těchto plánovaných výdajů jsou dotace z EU, které by měl Karlovarský kraj obdržet v rámci projektů realizovaných krajem s podporou EU ve výši 959 763 tisíc korun a dále vlastní zdroje našetřené v průběhu minulých let, uložené ve fondech Karlovarského kraje – Fondu rezerv a rozvoje, Fondu budoucnosti a Fondu řízení likvidity. „Plánovaná výše finančních prostředků na uvedených fondech k 1. lednu příštího roku odvozená od aktuální skutečnosti činí ve Fondu budoucnosti 450 milionů korun, ve Fondu rezerv a rozvoje 37 milionů korun, ve Fondu řízení likvidity 10 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Havel.

Očekávané příjmy pro rok 2013 byly propočteny velmi reálně. Očekávaná výše daňových příjmů byla stanovena na základě predikce ministerstva financí pro rok 2013 propočtem podle stanovených koeficientů a ještě snížena o 2, 5 procenta. Při sestavování rozpočtu se počítalo s nutnými úsporami, vycházelo se z možnosti dalšího snižování provozních nákladů. Návrhem rozpočtu na rok 2013 se bude zabývat krajské zastupitelstvo na svém zasedání v prosinci 2012.

 

(zdroj: Karlovarský kraj)

 

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace