Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pozor na hanlivé výroky na sociálních sítích, všiváku, vzkazuje policie. Komentář Štěpána Chába

komentář 24.04.2020
Pozor na hanlivé výroky na sociálních sítích, všiváku, vzkazuje policie. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Někdo napsal na internet, že je Hamáček vůl, rychlá rota startuje

Tak to vidíte, policie pokutuje, když nenosíte náhubek a k tomu chytá delikventy s nevymáchanou hubou, kteří už své rozčarování ze situace nemohou vydýchat jinak, než jadrným výkřikem na internetu. Vytaženým z paty, která před chvílí šlápla do kravského lejna, aby to mělo ty správné grády, samozřejmě.

„Objevují se pisatelé, kteří mnohdy svým extrémním vyjádřením, nevhodnými výrazy komentují známé osobnosti či postup vlády České republiky. Následky svého počínání si však zřejmě neuvědomují. Svým hanlivým výrokem mohou naplnit skutkovou podstatu hned několik trestných činů a vystavit se tak trestnímu stíhání,“ píče Česká policie, konkrétně Ředitelství Karlovarského kraje téže instituce, ústy, nebo spíš klávesnicí nprap. Evy Valtové. A jo, já ten překlep ve slově ‘píše‘ vidím a vím o něm. Upozorňuji, že vznikl spontánně, sám od sebe, nejspíš zásahem vyšší moci. Proto jej tam radši nechám. Kdo jsem, abych se zpěčoval vyšší moci.

Vítejte v pekle, všiváci

Mohla by u svého psaní policie alespoň naznačit, co přesně je extrémní vyjádření? Kultivovat společnost pendrekem nejde, ač si to majitelé pendreků často a v průběhu celých dějin rádi myslí. Vždycky se najde nějaký poberta, který bude mít potřebu vykonat svou potřebu do diskuzního vlákna a ulevit tak vlastnímu svědomí a vědomí.

Hamáček by potřeboval pověsit za koule… je to pořád v cajku? Nebo už aspiruju na funkci kriminálníka? Protože když vezmu v potaz, že by nějaký čtenář takové věšení vzal za své a šel místopředsedu sněmovny skutečně provětrat do luftu visem za jeho semeník, jsem vinen. A jsem opravdu vinen? A co připomínka třetí pražské defenestrace, která měla výročí hned včera? Co když rétoricky vyzvu k jejímu zopakování? Jsem extrémista? Nebo jen hovado? Nebo uvědomělý spoluobčan, který to přeci se všemi a se vším myslí dobře? Co když napíšu, že ředitelství České policie pro Karlovarský kraj je pelech vypelichaných kapounů… pomstí se mi policie a vrhne se na mě s celým svým arzenálem? A víte co? Za jejich tiskovku o hanlivých výrocích si dokážu představit, že napíšu, že je to pelech vypelichaných kapounů, kterým čmelíci vyžrali soudnost.

Rouškovné, vy všiváci

Mylná a pomýlená vláda pendreku jde vidět na rouškách. S počátkem vyhlášení nouzového stavu nastal v naší obci cvrkot nevídaných rozměrů. Vláda mluvila o chybějících rouškách a jak nám v boji s kekelem pomohou. Ihned se rozdrnčely šicí stroje celé obce a všichni všem začali rozvážet nedostatkový ochranný prostředek. Na druhý den jsme se začali potkávat v rouškách. A všichni tak nějak radostně, hrdě – zvládli jsme to, máme roušky. Pak přišla povinnost nosit roušky. Ano, správně, musí se, musí. A pak přišly pokuty 10 000,- za nenošení roušky. A mnozí si řekli – jděte do prioru, kreténi.

Klacek si na mě berete v něčem, co jsme sami vytvořili a dobrovolně nasadili, protože jsme spolu a spolu jsme si to i vytvořili a rádi nosili. Ale teď? Teď nás za to chcete bít a trestat, tož, jděte do prioru, kreténi. Počáteční radost a hrdost je v prachu. Nastoupil totiž pendrek. Nastoupila tupá síla policie. I té z Karlovarského kraje. Pomáhat a chránit ve své nejčistší podobě. Pokutovat chlapa, který se sám prochází po polní cestě? Na pohodu, dokonale na pohodu, vy všiváci. Ale to už není pomáhat a chránit, to už je sprosté a ubohé buzerovat a mlátit. S tupou silou České policie. I té v Karlovarském kraji. Holt, čmelíci a jejich kapouni.

 

Počítačová kriminalita, všiváci

„Na tento způsob nevhodné komunikace se zaměřují kriminalisté, kteří se specializují na počítačovou kriminalitu a v případě, že prokazatelně dojde k porušení zákona, tak zasáhnou. Každý by si měl uvědomit, že internet není anonymním místem a nikdo není nedohledatelný a nepostižitelný,“ píče karlovarská policie ve své tiskovce. Překlep učiněn záměně, teď už ano. Má adresa je na dotázání policií v redakci. Text k vlastní blbosti už mnoho let podepisuju svým skutečným jménem. Snad policii čmelíci nedají moc zabrat a do roka a do dne mou adresu při zapojení mnoha orgánů a po prožití několika přestřelek a udělení mnoha pokut jak za nenošení roušky, tak i za překročení rychlosti jízdy, naleznou.

Teď ještě důvody pro mou budoucí kariéru kriminálníka, všiváci

Hamáček by se měl proluftovat visem za varlata. Babiše by měli potřít dehtem a vyválet v peří. Zeman je prázdná měchuřina. Schillerová své finanční prognózy a kroky věští z vnitřností policejním pendrekem umlácených koček. Maláčová je opice. Vláda je nekompetentní a její kroky jsou chaotické. Halík je vůl. Policie České republiky. Hele, to stačí, jen napsat Policie České republiky, to už je samo o sobě zářez nejvyšší sprostoty. Prostě vítejte v České lidové republice.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb