Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psycho v chodovském paneláku, porod bezdomovkyně a útěk s milionovým lupem

10.02.2019
Psycho v chodovském paneláku, porod bezdomovkyně a útěk s milionovým lupem

Foto: PČR

Popisek: Pátrání po milionovém lupu z karlovarského klenotnictví evokuje kriminálku Rapl

KRIMI Karlovarská černá kronika... I když u nás prý kriminalita stále klesá, vše nasvědčuje tomu, že je stále sofistikovanější. Například v západních Čechách se v poslední době objevily informace o kriminalitě, která by se mohla stát námětem pro další napínavou detektivku. Třeba se časem objeví ve scénářích drsných kriminálek, které se v tomto regionu často natáčí a jejich autoři si je pro příště nebudou muset pracně vymýšlet.

Tak třeba v uplynulém týdnu otřásla veřejností zpráva, že jistá žena, bydlící v Chodově, žila ve svém bytě tři roky s mrtvou matkou! A ještě neuvěřitelnější je, že se na to přišlo, až po smrti té druhé příbuzné, tedy dcery. Každého logicky napadlo, jak se dá něco podobného vůbec ututlat a jak je možné, že na to nepřišly především úřady. A pak je ve hře i otázka hygienická, tělo matky muselo být v naprostém rozkladu. Podle policejních informací jej však údajně našli v mumifikovaném stavu. Nyní  se čeká na výsledky pitvy, aby se potvrdilo či vyloučilo, zda byl příčinou smrti první osoby trestný čin, kalkul s výplatou důchodu a jiných dávek či zda byla dcera, která v bytě tak dlouho žila s mrtvým tělem, duševně nemocná.

Hodně černý humor

Otřesný případ samozřejmě vyvolal řadu spekulací, lidé se na sociálních sítích přou, zda je vůbec možné, aby dcera tělo své matky mumifikovala a vymýšlejí různé absurdní postupy. Leckdo se počínání příbuzné vůbec nedivil, podle některých názorů je lepší žít s mrtvolou a pobírat za ni dávky, než s jedním českým důchodem. A další glosa je ještě černější. Těm čtenářům, kteří se divili, že v domě na sídlišti v Chodově (ležícím kousek od chemičky v Sokolově), nebyl cítit žádný puch, byl určen vzkaz: „Jak mohl v chodovském paneláku někdo něco cítit, když se pár kilometrů odtud pálí smradlavé kaly z ostravských lagun?“

Falešná narkomanka

Podobně neuvěřitelný, ale naštěstí méně drastický případ, se stal nedávno na Ašsku, při náhodné silniční kontrole. Když policisté zastavili luxusní automobil, postupně zjistili hned tři závažná provinění. Žena, která vůz řídila, neměla žádné doklady, a tak byla na zdejší policejní služebně podrobena identifikaci na základě dostupných databází. Přitom bylo zjištěno, že se vydává za někoho zcela jiného, vůbec nemá řidičské oprávnění, vůz, který řídila, ji nepatřil a navíc měla pozitivní test na drogy.

Milionový lup v lázních

Také další případ z karlovarského regionu vypadá jako z kriminálního seriálu. Lázeňské území Karlových Varů je plné luxusních obchodů, především kletnotnictví, která nedávají spát zlodějským gangům. K další loupeži zde došlo začátkem února a zloději rozhodně nebyli žádní troškaři. Při akci se jim podařilo odcizit šperky za několik milionů korun. Následovala policejní akce, kterou by jistě nepohrdl ani major Kuneš z populární kriminálky Rapl. Do pátrání po pachatelích byl nasazen policejní vrtulník a okolní lázeňské lesy pročesávali policisté se psy. Výsledek pátrání je ale zatím nulový.

Policisté rodili

Některé případy z černé kroniky mají naštěstí lepší konec. Dva karlovarští policisté například dokázali díky profesionálnímu přístupu zachránit těsně před skokem z chebského mostu ženu, která byla rozhodnuta spáchat sebevraždu. Podařilo se jim s ní navázat komunikaci, díky tomu se k ní přiblížili, chytili ji za ruku a tím možnost skoku odvrátili. Petr Krupa a Vladislav Klimeš, sloužící na obvodním oddělení Karlovy Vary, se po akci přiznali, že za léta, co u policie působí, něco podobného nezažili. Výjimečný zážitek měli tento týden i policisté z Chebu. Ti dokonce dokázali přivést na svět chlapečka, jehož se ve stísněném přístřešku rozhodla přivést na svět bezdomovkyně. Vzhledem k tomu, že nebyla schopná převozu, museli dítě odrodit sami. Teprve poté byla matka s novorozencem přemístěna do nemocnice.

Vložil: Adéla Hofmanová