Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtvrt milionu lidí mimo systém. A co se chystá? Houbeles. Komentář Štěpána Chába

komentář 25.09.2018
Čtvrt milionu lidí mimo systém. A co se chystá? Houbeles. Komentář Štěpána Chába

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační obrázek

Éterem zahartusila informace, že čtvrt milionu lidí v České republice pracuje zcela načerno. Důvod? Exekuce. Z něčeho ti lidé žít musí a zákonná částka pro přežití je… k nepřežití. Životní minimum, díky kterému by jeden přežil možná v Zimbabwe, nikoliv ve středoevropské zemi, kde se ceny pohybují pro člověka s životním minimem k dispozici pouze v astronomických výšinách. Nikde jinde. A co s tím míní dělat stát? Houbeles inzerovaný už v nadpisu.

I samotné firmy práci načerno fandí. Proč? No ušetří za zaměstnance, protože jsou to peníze bokem, které neprojdou přes síto hladového státu. Zajímavostí je, že takovému zaměstnanci může firma, a také to často dělá, nabídnout víc, než zaměstnanci obvyklému, tedy zaměstnanému nejen fakticky, ale i papírově. A jak firmy zaměstnance načerno zaměstnají? Přes pracovní agentury, které se orientují právě na černotu. A v rámci zákona. Firma se společně s agenturou kryje, nic nikdo a nikomu neprokáže a stát tak přichází o peníze, které mu má neochotně vydělat pracující osoba.

Slavné oddlužení

Jediná sláva kolem asistence se zastavením exekuce je kolem oddlužení. A stát tvrdí, že právě oddlužení je cesta. Ale je to skutečně cesta? Není to jen okamžik, kdy se stát praštil dlaní do hlavy, protože mu došlo, že je tady něco blbě? Vezměme to hezky od počátku. Je tu jistina. Základní dluh, který vznikl primárně vinou dlužníka. Důvody nehledejme. Mohou v tom být životní potřeby, může v tom být i nemravná chuť mít se chvíli lépe, může v tom být i selhání podnikatelské činnosti. Cokoliv. A teď co na dlužníka přijde.

V minulosti podporované triky typu podvodné rozhodčí doložky, fikce náhradního doručení, lichvářské smlouvy nebo opatrovníci osobám neznámého pobytu, ale neznámého jen zdánlivě, samozřejmě. Následuje gestapácké okrádání jak dlužníka, tak i jeho blízkých, případně lidí v jeho okolí či na administrační adrese, tedy v trvalém bydlišti, kde se dlužník fakticky nevyskytuje. Exekutor prostě a bez příkras krade vše, co mu padne do ruky. A krade s posvěcením státu. Krade s jeho blahosklonným svolením. A je pak na poškozených lidech, aby dokazovali, že ukradený majetek není dlužníkův, ale jejich. Často bezúspěšně. Nebo se jim majetek vrátí poškozený.

Mašinérie nectných hyen

Ta nekonečná mašinérie nectných hyen, které se na dlužníka nabalí a jeho dluhu udělají… mučící nástroj. Dluh, který měl dlužník splatit, je schopný v rámci zákona, tedy pod kuratelou státu, vyrůst na mnohonásobek původní sumy. A to je absolutně nepřípustné, nemravné a arcizlodějské. A hlavně i pro samotný stát neskutečně oslabující.

A i samotné nulové oddlužení, s kterým přišel bývalý ministr Pelikán, je nesmyslné. Protože vyměřuje dlužníkovi dluh, který nikdy nevytvořil a na jehož základu ho chce minimálně na pět let zotročit. Zákon stanoví praktický návod pro exekutory, na ně navázané právníky, insolvenční správce a další a další tasemnice, jak účinně a bez následků zlikvidovat dlužníka. Téměř pět milionů exekucí. Jeden milion lidí v exekuci. K nim připočtěme počet příbuzných, kteří jsou biti zároveň s dlužníkem a dojdeme k číslu, kdy nejsou trestaní snad jen exekutoři a na ně navázané hyeny.

Oddlužení?

Ano, oddlužení, ale jedině s nabídkou – vytvořil jsi dluh, nabídni reálný plán, jak jej postupně splatíš. Jen ten dluh, nebudeš u toho živit bastardy, kteří odtrhnou dítěti od ruky i hračku, protože jim to zákon nezakazuje. Peklo, peklo se na vás, vy trýznitelé lidí, doslova klepe. Protože tak nízké a morálně bezvýznamné živočichy miluje. Spolu se slovy skupiny Krucipüsk: „Budeš se grilovat“ končím toto provolání. Howgh.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace