Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtvrt milionu lidí mimo systém. A co se chystá? Houbeles. Komentář Štěpána Chába

komentář 25.09.2018
Čtvrt milionu lidí mimo systém. A co se chystá? Houbeles. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační obrázek

Éterem zahartusila informace, že čtvrt milionu lidí v České republice pracuje zcela načerno. Důvod? Exekuce. Z něčeho ti lidé žít musí a zákonná částka pro přežití je… k nepřežití. Životní minimum, díky kterému by jeden přežil možná v Zimbabwe, nikoliv ve středoevropské zemi, kde se ceny pohybují pro člověka s životním minimem k dispozici pouze v astronomických výšinách. Nikde jinde. A co s tím míní dělat stát? Houbeles inzerovaný už v nadpisu.

I samotné firmy práci načerno fandí. Proč? No ušetří za zaměstnance, protože jsou to peníze bokem, které neprojdou přes síto hladového státu. Zajímavostí je, že takovému zaměstnanci může firma, a také to často dělá, nabídnout víc, než zaměstnanci obvyklému, tedy zaměstnanému nejen fakticky, ale i papírově. A jak firmy zaměstnance načerno zaměstnají? Přes pracovní agentury, které se orientují právě na černotu. A v rámci zákona. Firma se společně s agenturou kryje, nic nikdo a nikomu neprokáže a stát tak přichází o peníze, které mu má neochotně vydělat pracující osoba.

Slavné oddlužení

Jediná sláva kolem asistence se zastavením exekuce je kolem oddlužení. A stát tvrdí, že právě oddlužení je cesta. Ale je to skutečně cesta? Není to jen okamžik, kdy se stát praštil dlaní do hlavy, protože mu došlo, že je tady něco blbě? Vezměme to hezky od počátku. Je tu jistina. Základní dluh, který vznikl primárně vinou dlužníka. Důvody nehledejme. Mohou v tom být životní potřeby, může v tom být i nemravná chuť mít se chvíli lépe, může v tom být i selhání podnikatelské činnosti. Cokoliv. A teď co na dlužníka přijde.

V minulosti podporované triky typu podvodné rozhodčí doložky, fikce náhradního doručení, lichvářské smlouvy nebo opatrovníci osobám neznámého pobytu, ale neznámého jen zdánlivě, samozřejmě. Následuje gestapácké okrádání jak dlužníka, tak i jeho blízkých, případně lidí v jeho okolí či na administrační adrese, tedy v trvalém bydlišti, kde se dlužník fakticky nevyskytuje. Exekutor prostě a bez příkras krade vše, co mu padne do ruky. A krade s posvěcením státu. Krade s jeho blahosklonným svolením. A je pak na poškozených lidech, aby dokazovali, že ukradený majetek není dlužníkův, ale jejich. Často bezúspěšně. Nebo se jim majetek vrátí poškozený.

Mašinérie nectných hyen

Ta nekonečná mašinérie nectných hyen, které se na dlužníka nabalí a jeho dluhu udělají… mučící nástroj. Dluh, který měl dlužník splatit, je schopný v rámci zákona, tedy pod kuratelou státu, vyrůst na mnohonásobek původní sumy. A to je absolutně nepřípustné, nemravné a arcizlodějské. A hlavně i pro samotný stát neskutečně oslabující.

A i samotné nulové oddlužení, s kterým přišel bývalý ministr Pelikán, je nesmyslné. Protože vyměřuje dlužníkovi dluh, který nikdy nevytvořil a na jehož základu ho chce minimálně na pět let zotročit. Zákon stanoví praktický návod pro exekutory, na ně navázané právníky, insolvenční správce a další a další tasemnice, jak účinně a bez následků zlikvidovat dlužníka. Téměř pět milionů exekucí. Jeden milion lidí v exekuci. K nim připočtěme počet příbuzných, kteří jsou biti zároveň s dlužníkem a dojdeme k číslu, kdy nejsou trestaní snad jen exekutoři a na ně navázané hyeny.

Oddlužení?

Ano, oddlužení, ale jedině s nabídkou – vytvořil jsi dluh, nabídni reálný plán, jak jej postupně splatíš. Jen ten dluh, nebudeš u toho živit bastardy, kteří odtrhnou dítěti od ruky i hračku, protože jim to zákon nezakazuje. Peklo, peklo se na vás, vy trýznitelé lidí, doslova klepe. Protože tak nízké a morálně bezvýznamné živočichy miluje. Spolu se slovy skupiny Krucipüsk: „Budeš se grilovat“ končím toto provolání. Howgh.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb