Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karlovarský kraj uvolní deset milionů na opravy silnic

27.07.2013
Karlovarský kraj uvolní deset milionů na opravy silnic

Foto: archiv

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Rada Karlovarského kraje schválila navýšení prostředků na opravy silnic II. a III.třídy poničených červnovými povodněmi. Stav krajské silniční sítě je po letošní zimě a po podvodních opravdu kritický, říká hejtman Josef Novotný.

"Karlovarský kraj proto uvolní prostředky ve výši 10 milionů korun na nezbytné opravy. Peníze půjdou z ekonomické rezervy,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje. Píše se o tom na webových stránkách Karlovarského kraje.

Vzhledem k velkým výkyvům teplot se začalo na silnicích tvořit více výtluků než třeba v předchozích letech.. Nyní eviduje Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje přes třicet havarijních úseků, které by nutně potřebovaly opravit. K nejhorším patří například silnice na Kraslicku, Sokolovsku a v Krušných horách.

Na stavu krajské silniční sítě se nepříznivě podepsaly i letošní povodně. Ačkoliv Karlovarský kraj nezasáhly tak jako ostatní kraje, přesto stihly napáchat nemalé škody. Rozvodněné toky poničily mosty a podmáčené svahy způsobily sesuvy půdy. Vodní živel řádil nejvíce na Kraslicku, v Krušných horách a na Karlovarsku.

Na základě dotačních pravidel požádala Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje o 8,1 milionů korun. V současné době se čeká na vyřízení žádosti a schválení dotace.  

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL