Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdyby jen pořád nemiloval tu... Festival ohlásil úlovek vlhkých snů. VIP skandály a aférky

28.06.2018
Kdyby jen pořád nemiloval tu... Festival ohlásil úlovek vlhkých snů. VIP skandály a aférky

Foto: Youtube / repro

Popisek: Robert Pattinson je hlavní hvězda zakončení MFF KV

FOTO Hostem slavnostního zakončení MFF KV bude britský herec Robert Pattinson, ohlásili právě organizátoři festivalu a leckterým děvčatům se určitě rozbušilo srdíčko tak, až hrozil kolaps... Karlovy Vary tak patrně zažijí nájezd pubertálních fanynek, na festival totiž přijede krásný a laskavý upír ze Stmívání. A bacha, v současné době je zřejmě single. To není samozřejmě vše, co pro vás máme dnes připraveno, ale, ruku na srdce (nebo níž), Edwarda Cullena holt sotva něco přebije.

Robert by měl převzít cenu, což není nic divného, něco dostane každá zahraniční hvězda, která do Varů dorazí: „V průběhu večera převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, udělovanou výrazným osobnostem světového filmu,“ slibují organizátoři festivalu. Robert totiž dávno není jen upír Edward Cullen ze ságy Stmívání. Naopak – od té doby dělá všechno proto, aby se zavedl jako charakterní herec. Což se mu celkem daří, soudě podle cen a dobrých kritik: Naposledy hrál v Dobrých časech asociála Connieho a dokázal, že umí víc než jen vrhat významné pohledy jako ve Stmívání (zmíněné Dobrý časy Bennyho a Joshe Safdieových byly uvedeny loni na  filmovém festivalu v Cannes, posléze na karlovarském festivalu a získaly pět nominací na Film Independent Spirit Award). Ve zmíněném Stmívání toho jako herec fakt nepředvedl víc, než vypracovaný hrudník. Otázkou je, zda to byla vina jeho, režie, či předlohy, z níž doslova kape cukrová voda. Tak uvidíme, zda si Robert získá srdce festivalového publika a nejen fanynek Stmívání.

 

Krásný a hodný upír; tak ho holky milují

Láska z filmu přeskočila do civilu, ale…

Bude také zajímavé, jestli a vůbec s někým Robert na festival přijede. V současné době totiž není známo, že by s někým oficiálně chodil. Poslední bulvární spekulace ho párují se zpěvačkou Mabel, nic ale není stoprocentně potvrzené, takže filmové fanynky ve Varech mají jistou šanci na ulovení opravdu zajímavého skalpu. Jen si vzpomeňme na Vina Diesela, který natáčel v Praze a dal se tu – alespoň na chvíli – dohromady s do té doby (a od té doby) neznámou modelkou Pavlou Hrbkovou… A pro Roberta mají holky velkou slabost.

 

Zarostlý lůzr z filmu Dobrý časy; tak ho milují kritici

Robert chodil před lety v čase natáčení ságy Stmívání se svou hereckou partnerkou Kirsten Stewart, která hrála Bellu. A jak už to často bývá, ústřední dvojice se zamilovala nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti. Na rozdíl od filmu spolu ale Robert a Kirsten nezůstali. Kirsten ho totiž podvedla s režisérem filmu Sněhurka a lovec Rupertem Sandersem a ještě se u toho nechala nachytat fotografy.

 

Edward a Bella... A také jeden z posledních snímků na Robertově Instagramu s poznámkou ´missing´, což znamená ´chybí, schází´. Holky, tenhle vztah ještě asi vyhaslý nebude, ale jak se říká - za zkoušku nic nedáš

Oficiálně single 

Kirsten a Rupert se sice omluvili jak svým partnerům, tak veřejnosti, nebylo jim to ale nic platné. S Rupertem Sandersem se rozešla manželka, modelka Liberty Ross a Kirsten zase nechal Robert Pattinson. Vztah pak ještě zkoušeli oživit, ale marně. Kirsten začala po rozchodu randit se ženami a Rob si našel novou lásku, zpěvačku FKA Twigs. Rozchod ale dokázali oba překonat, nedávno byli viděni, jak spolu divoce paří na narozeninách dcery Johnnyho Deppa Lily – Rose. Vztah s FKA Twigs je už ale také minulostí. I když se pár zasnoubil, celkem krátce poté oznámil rozchod. Žádná senzace se ale v tomto případě nekonala. Podle Roberta se prý ve vztahu nudili a vzdalovali se. A jak je vidět, naplánovaná svatba tomu nedokázala zabránit.

S Twigs, která má super ohoz, čili, aby mne nezatkla módní policie, skvělý outfit. Ale nemá již Roberta

Utěšovat se po rozchodu nechal Rob zpěvačkou Kate Perry, což je prý jen a pouze kamarádka. Nyní je tedy oficiálně sólo. Takže, holky, v tuto chvíli je známo tolik, že Robert bude k vidění 7. července od 16 hodin v Thermalu, tam pozdraví diváky  při příjezdu na červený koberec, během večera převezme Cenu prezidenta MFF KV, což skončí kolem desáté, pak hvězdu obvykle odvleče prezident Bartoška do VIP prostor hotelu Pupp. A pak už… Je tu jistá šance, že se dvaatřicetiletý herec bude se starými páprdy nudit a vyrazí do města na vlastní pěst. My doporučujeme obléhat hotel Pupp a čekat, jestli se náhodou nepoštěstí.  

 

Z Robertova Instagramu pro potěchu ducha

Za kabinky krásnější

Tohle zná jistě každá žena. Chcete si koupit a před tím vyzkoušet nějaké kousky oblečení, takže zaplujete do zkušební kabinky. Jenže když si oblečete vybraný kousek a začnete se prohlížet v zrcadlech, neuvěříte svým očím. Tohle že jsem já? Minimálně o dvacet kilo těžší, s nezdravou barvou a v podivném šeru? Na vině pochopitelně není naše nedokonalost, ale právě ony kabinky, které jsou stísněné, špatně nasvícené a se špatně umístěnými zrcadly.

Toho si povšimlo hned několik žen a dívek, které spustily na Instagramu kampaň Za normální kabinky. K té se připojila i moderátorka Evropy 2 a také novopečená maminka Lucie Šilhánová: „Proč jsou někde fajn a někde se do nich člověk ani nevejde a jsou přesvícené tak, že se bojíte i podívat do zrcadla? Odcházíte tak nejen s prázdnou, ale nejradši byste šly rovnou běhat a po cestě si skočily i na nějakou tu plastiku." Cílem akce je donutit obchodní řetězce, aby kabinky přebudovaly.

 

Moderátorka bojující

Hra o (žluté) miliony

Který je mediálně nejsledovanější rozvod? O velké peníze se právě nyní hraje v rozvodu podnikatele v dopravě Radima Jančury, který provozuje vlaky a autobusy Regiojet. Určitě nejde o pána z Nemanic, ve hře jsou hlavně o peníze. S Markétou Vančurovou nebyl podnikatel dlouho, brali se v roce 2012. Markéta pracovala coby právnička v nadnárodní firmě. Posléze začala pracovat ve firmě svého manžela, zatímco se v práci zřejmě vídali každý den, společnou domácnost spolu nesdíleli. Není se tedy čemu divit, že nemají žádné společné děti. Nyní se pár rozvádí a hraje se o miliony. Markéta si stěžuje, že u manžela pracovala za nuzných 160 000, přitom prý coby právnička měla na víc. A tak chce výživné sama na sebe. Také máte neodbytný pocit, že Jančura narazil na ukázkovou zlatokopku?

 

Markéta v roce 2012 (foto Ambruz & Dark Deloitte Legal)

Pan velkorysý se postavil na zadní

Pár podepsal předsvatební smlouvu, takže peníze má Markéta jisté: „Podle ní Markétě náleželo něco mezi 1,5 až 2 miliony korun. Akceptoval jsem dva a půl milionu a pak ještě zaokrouhlil částku na tři miliony," řekl bohatý podnikatel Blesku. Doposud prý své ženě nedal ani korunu, protože je jeho žena „mladá, krásná a zdravá". A tak započalo vleklé soudní řízení, při kterém se logicky pere špinavé prádlo. Mysleli jste si, že Radim Jančura peníze přehrabuje vidlemi? Pak jste se šeredně spletli. Je to totiž chudák, po odečtení inkasa, hypotéky apod. mu zbude pouhých dvacet tisíc! Markéta má prý příjem devadesát tisíc, což jí ale nestačí. A tak bude muset i ona dokázat, kam ty tisíce strká. Podaří se páru dohodnout, nebo zjistíme ještě další pikantní detaily ze života miliardáře?

 

Radim Jančura. Naše rada: Workaholik by se ženit neměl, nejspíš naletí

A jedna svatba bez rozvodu

Někdo se rozvádí, někdo naopak chystá svatbu, to už je koloběh života. Jiřímu Paroubkovi se evidentně sňatky neznechutily, kdepak. A nic nevadí, že je stále ještě ženatý s Petrou Paroubkovou: „Rozvod očekávám v únoru příštího roku,“ sdělil Jiří Paroubek eXtra.cz. Výživné prý platí 10 000 korun: „Na manželku není důvod, abych něco platil.“ Nyní prý chodí s Gábinou, nežijí spolu, to plánují až po rozvodu a dokonce prý uvažují o svatbě: „Mám rád ve věcech pořádek!“ říká Jiří Paroubek zcela jasně.

 

Sexy mozek nemá o ženy nouzi (foto Luxury Prague Life / repro)

Supporti, nebo Portless?

Kapela Portless ohlásila, že vyráží na podzimní turné, a to s kapelou Imodium. Pokud si najednou nemůžete Portless zařadit, pak vám připomeneme, že jde o kapelu zpěváka Kryštofa Michala, který původně působil v Support Lesbians. I tato kapela nadále působí, i když se o její název Michal soudí s Hynkem Tomanem, a to úspěšně. Supporti ale stále hrají, v červnu podnikli tour po vlastech českých, končit by měli na festivalu Aerodrome a jejich singl Brighter Day je mezi deseti nejhranějšími peckami v rádiích. Pořadatelé festivalů si musí dávat dobrý pozor, aby tyhle dvě kapely nepozvali dohromady, protože takové setkání by nemuselo skončit dobře.

 

Tohle jsou... Portless (foto Ondřej Pýcha)

King Skate pět minut po dvanácté? 

Premiéra už je ohlášená, ale stále shánějí peníze na kvalitní muziku…A to na HitHitu. Přitom „první celovečerní dokument o vzniku skateboardingu v Československu je strhujícím svědectvím o hledání svobody ve společnosti sužované komunistickým režimem,“ jak píší tvůrci, uvidí diváci na MFF Karlovy Vary. A to poprvé 2. července ve Velkém sále v hotelu Thermal.. A dodávají: „V unikátních archivních záběrech a za zvuků našláplého punkového soundtracku se představí kultovní mistři „prkýnka“ a jejich nekonečná mejdanová jízda šedou normalizací.“ Což zní fakt zajímavě…

 

Ve Varech již visí plakáty, peníze se ale stále vybírají (foto KVIFF): „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard!“ Spisovatel, novinář, DJ a filmař na volné noze Šimon Šafránek natočil první celovečerní dokument o vzniku skateboardingu v Československu, který je sympaticky přidrzlým a zároveň moudrým, melancholickým i strhujícím svědectvím o hledání svobody ve společnosti sužované komunistickým režimem...

 

V unikátních archivních záběrech a za zvuků našláplého soundtracku (The Clash, Sex Pistols, Killing Joke, Visací zámek nebo Miro Žbirka – pokud tedy ty prachy na HitHitu vyberou, jestli jsem to dobře pochopila) se představí kultovní mistři „prkýnka“ Ivan Zobák Pelikán, Petr Forman nebo Luděk Váša a jejich nekonečná mejdanová jízda šedou normalizací.

Vložil: Michaela Špačková