Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další festivalový víkend v lázních. Tentokrát open-air mejdan představí to nejlepší z naší hudební scény. A k tomu pocta Dvořákovi

15.09.2017
Další festivalový víkend v lázních. Tentokrát  open-air mejdan  představí to nejlepší z naší hudební scény.  A k tomu pocta Dvořákovi

Autor: Archiv skupiny

Popisek: Fellas

Již několikrát jsme vyvrátili mýtus, že Karlovy Vary ožívají pouze v době Mezinárodního filmového festivalu a pak se na celý rok opět stanou nudným lázeňským městem. To, že jsou ve skutečnosti dějištěm mnoha rozmanitých tuzemských i mezinárodních akcí, dokazují i festivaly, které Vary dostávají skutečně do Varu.

Poté, co se minulý víkend konal jednadvacátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu, jenž doslova roztančil celý kraj, je na tento následující připravena další atraktivní akce. Tentokrát jde o devátý ročník nezávislého hudebního festivalu Goodfest, nabízející karlovarskému publiku to nejlepší z naší hudební scény.  Jeho pořadatel, karlovarský muzikant Jonny Anděl,  jej charakterizuje jako  „open-air mejdan“   skupiny  The Fellas. Ta si zve do Varů každý rok své oblíbené a spřátelené skupiny a zprvu skutečně malý festiválek se každoročně výrazně rozrůstá.  Letos slibuje, že bude ještě větší a lepší. 

Živý objev roku

Akustická folkrocková  skupina,  dříve vystupující pod názvem The Goodfellas, dokázala překročit hranice svého regionu a má za sebou vystoupení po celé Evropě, především v Anglii.  U nás si vybudovala  silnou fanouškovskou základnu. Prosadila se díky svému typickému akustickému  zvuku a zaměřuje se na živá vystoupení. V roce 2011 ji Česká  akademie populární hudby vyhlásila nejlepším objevem roku. Tuto cenu získala za album Robbery blues, které natočila v USA a poté vyšlo i v Německu a Rakousku. Upozornila na sebe také hudbu k filmu Zítra napořád. Loni Fellas vydali  druhou desku, nazvanou Scarecrow. 

Tata Bojs,  Peter Pan i okouzlující podivín

Na letošní ročník Goodfestu se   Andělovi podařilo získat populární Tata Bojs, čímž potěšili  velké množství jejich zdejších skalních fandů všech věkových kategorií, i když  v tomto regionu vystupují poměrně často.  Na straně druhé Anděl představí některé skupiny české alternativní scény, například  kapelu Peter Pan Complex nebo  Metronome Blues. Chybět nebude ani  britský zpěvák, působící v Praze, Andrian T. Bell, okouzlující podivín Lazer Viking či senzační  Sunflower  Caravan. Letos bohužel festivalovým akcím příliš nepřeje počasí, a tak pořadatelé nejvíce ze všech sledují předpověď. Na svých facebookových stránkách  v pátek dopoledne nadšeně oznámili, že pršet nebude. 

Dvořák, Bárta a Kahánek

Ale na své si přijdou i ctitelé jiných žánrů, například vážné hudby. Tento týden byl v Karlových Varech zahájen již 59. ročník  hudebního festivalu Dvořákův karlovarský  podzim. Ten patří k nejstarším hudebním festivalům  v Evropě a připomíná úzké vazby génia české hudby na lázeňské město. Mimo jiné se zde konala kontinentální premiéra Dvořákovy Novosvětské. Pořadatelem DKP je Karlovarský symfonický orchestr. Součástí programu jsou i pietní akty, připomínající osobnost a dílo skladatele.  V neděli se bude  v chrámu Máří Magdalény konat Mše za  Antonína Dvořáka.  Na jednotlivých koncertech, které se konají v atraktivních sálech Grandhotelů Pupp nebo Ambassador a Lázní III, se představí vynikající sólisté, například klavírista Ivo Kahánek nebo  violoncellista Jiří Bárta. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace