Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další festivalový víkend v lázních. Tentokrát open-air mejdan představí to nejlepší z naší hudební scény. A k tomu pocta Dvořákovi

15.09.2017
Další festivalový víkend v lázních. Tentokrát  open-air mejdan  představí to nejlepší z naší hudební scény.  A k tomu pocta Dvořákovi

Autor: Archiv skupiny

Popisek: Fellas

Již několikrát jsme vyvrátili mýtus, že Karlovy Vary ožívají pouze v době Mezinárodního filmového festivalu a pak se na celý rok opět stanou nudným lázeňským městem. To, že jsou ve skutečnosti dějištěm mnoha rozmanitých tuzemských i mezinárodních akcí, dokazují i festivaly, které Vary dostávají skutečně do Varu.

Poté, co se minulý víkend konal jednadvacátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu, jenž doslova roztančil celý kraj, je na tento následující připravena další atraktivní akce. Tentokrát jde o devátý ročník nezávislého hudebního festivalu Goodfest, nabízející karlovarskému publiku to nejlepší z naší hudební scény.  Jeho pořadatel, karlovarský muzikant Jonny Anděl,  jej charakterizuje jako  „open-air mejdan“   skupiny  The Fellas. Ta si zve do Varů každý rok své oblíbené a spřátelené skupiny a zprvu skutečně malý festiválek se každoročně výrazně rozrůstá.  Letos slibuje, že bude ještě větší a lepší. 

Živý objev roku

Akustická folkrocková  skupina,  dříve vystupující pod názvem The Goodfellas, dokázala překročit hranice svého regionu a má za sebou vystoupení po celé Evropě, především v Anglii.  U nás si vybudovala  silnou fanouškovskou základnu. Prosadila se díky svému typickému akustickému  zvuku a zaměřuje se na živá vystoupení. V roce 2011 ji Česká  akademie populární hudby vyhlásila nejlepším objevem roku. Tuto cenu získala za album Robbery blues, které natočila v USA a poté vyšlo i v Německu a Rakousku. Upozornila na sebe také hudbu k filmu Zítra napořád. Loni Fellas vydali  druhou desku, nazvanou Scarecrow. 

Tata Bojs,  Peter Pan i okouzlující podivín

Na letošní ročník Goodfestu se   Andělovi podařilo získat populární Tata Bojs, čímž potěšili  velké množství jejich zdejších skalních fandů všech věkových kategorií, i když  v tomto regionu vystupují poměrně často.  Na straně druhé Anděl představí některé skupiny české alternativní scény, například  kapelu Peter Pan Complex nebo  Metronome Blues. Chybět nebude ani  britský zpěvák, působící v Praze, Andrian T. Bell, okouzlující podivín Lazer Viking či senzační  Sunflower  Caravan. Letos bohužel festivalovým akcím příliš nepřeje počasí, a tak pořadatelé nejvíce ze všech sledují předpověď. Na svých facebookových stránkách  v pátek dopoledne nadšeně oznámili, že pršet nebude. 

Dvořák, Bárta a Kahánek

Ale na své si přijdou i ctitelé jiných žánrů, například vážné hudby. Tento týden byl v Karlových Varech zahájen již 59. ročník  hudebního festivalu Dvořákův karlovarský  podzim. Ten patří k nejstarším hudebním festivalům  v Evropě a připomíná úzké vazby génia české hudby na lázeňské město. Mimo jiné se zde konala kontinentální premiéra Dvořákovy Novosvětské. Pořadatelem DKP je Karlovarský symfonický orchestr. Součástí programu jsou i pietní akty, připomínající osobnost a dílo skladatele.  V neděli se bude  v chrámu Máří Magdalény konat Mše za  Antonína Dvořáka.  Na jednotlivých koncertech, které se konají v atraktivních sálech Grandhotelů Pupp nebo Ambassador a Lázní III, se představí vynikající sólisté, například klavírista Ivo Kahánek nebo  violoncellista Jiří Bárta. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace