Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V nemocnici se střílelo jako na divokém západě. A k tomu vrah na svobodě. Recidivisté řádí dál

20.07.2017
V nemocnici se střílelo jako na divokém západě. A k tomu vrah na svobodě. Recidivisté řádí dál

Autor: Pixabay.com

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

I když se kriminalita v Česku snižuje, je nutné se mít stále na pozoru. Platí to i pro Karlovarský kraj, vyhledávaný turisty a lázeňskými hosty především k léčení a relaxaci. V uplynulých dnech zde došlo k velmi vážnému incidentu, který šokoval i zdejší politiky. V budově krajské nemocnice se totiž střílelo za bílého dne a pachatelem byl přímo zaměstnanec tohoto zdravotnického zařízení.

Je stěží uvěřitelné že se zaměstnancem KKN stal kriminálník, který si na pracovišti brutálním způsobem vyřizoval účty se svým kolegou. Přímo v nemocnici jej postřelil revolverem a poté ještě prostřednictvím sms zpráv vyhrožoval likvidací jemu i personálu. Po incidentu navíc utekl a policie jej zadržela až ve středních Čechách. Je skutečně šokující, že pachatel s pestrou kriminální minulostí, pracuje v nemocnici. Vedení KKN se brání, že jí tento muž předložil čistý výpis z trestního rejstříku. Je přitom možné, že byl padělaný a nebo byla již jeho trestná činnost zahlazena.

Otřesné týrání a znásilnění

Otřesný je i další i případ z Karlovarského kraje. V Sokolově byla dva roky týrána partnerka třicetiletého muže, který ji opakovaně bil, kopal a vulgárně urážel a také v tomto případě ji sms zprávami vyhrožoval fyzickou likvidací. Hrozivě dopadla i dívka, kterou v uplynulém víkendu brutálně napadl mladík. Vyhlédl si ji na diskotéce, vylákal jí ven a pak ji znásilnil. Rovněž tentokrát šlo o recidivistu, který byl v minulosti odsouzen za úmyslné ublížení na zdraví. Tento trestný čin je v Karlovarském kraji dosti častým jevem. Jenom loni jich zde bylo spácháno téměř sto. A velmi často jde právě o násilí vůči ženám.

Vražda v Sokolově

V kraji byly v poslední době dokonce i dvě ženy zavražděny. První tragédie se loni odehrála opět v Sokolově. Senior německé státní příslušnosti zde, přímo v bytě, několika bodnými ranami usmrtil svoji o třicet let mladší přítelkyni a poté utekl. Trvalo několik týdnů, než byl na základě evropského zatykače dopaden. Za úmyslnou vraždu mu u nás hrozí až osmnáct let vězení. Letos v červenci pak byla usmrcena v Sokolově další žena, tentokrát v areálu Chráněného bydlení na sídlišti Michal, určeném pro mentálně postižené lidi. Zpočátku proto nebylo jasné, zda byla obětí násilného trestného činu, ale vzápětí do nařízená soudní pitva jednoznačně prokázala. Po muži, podezřelém z vraždy, bylo vyhlášeno policejní pátrání a po několika dnech byl dopaden na hlavním nádraží v Praze. 

Vrah na svobodě

Je alarmující, že pětadvacetiletý mladík, který byl vzápětí obviněn ze zvláště závažného zločinu vraždy, měl být dávno ve vězení. Byl na něj totiž vydán zatykač za předchozí trestnou činnost. A stejně zněklidňující je, že recidivisté spáchají v tomto kraji více než polovinu trestných činů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace