Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V nemocnici se střílelo jako na divokém západě. A k tomu vrah na svobodě. Recidivisté řádí dál

20.07.2017
V nemocnici se střílelo jako na divokém západě. A k tomu vrah na svobodě. Recidivisté řádí dál

Autor: Pixabay.com

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

I když se kriminalita v Česku snižuje, je nutné se mít stále na pozoru. Platí to i pro Karlovarský kraj, vyhledávaný turisty a lázeňskými hosty především k léčení a relaxaci. V uplynulých dnech zde došlo k velmi vážnému incidentu, který šokoval i zdejší politiky. V budově krajské nemocnice se totiž střílelo za bílého dne a pachatelem byl přímo zaměstnanec tohoto zdravotnického zařízení.

Je stěží uvěřitelné že se zaměstnancem KKN stal kriminálník, který si na pracovišti brutálním způsobem vyřizoval účty se svým kolegou. Přímo v nemocnici jej postřelil revolverem a poté ještě prostřednictvím sms zpráv vyhrožoval likvidací jemu i personálu. Po incidentu navíc utekl a policie jej zadržela až ve středních Čechách. Je skutečně šokující, že pachatel s pestrou kriminální minulostí, pracuje v nemocnici. Vedení KKN se brání, že jí tento muž předložil čistý výpis z trestního rejstříku. Je přitom možné, že byl padělaný a nebo byla již jeho trestná činnost zahlazena.

Otřesné týrání a znásilnění

Otřesný je i další i případ z Karlovarského kraje. V Sokolově byla dva roky týrána partnerka třicetiletého muže, který ji opakovaně bil, kopal a vulgárně urážel a také v tomto případě ji sms zprávami vyhrožoval fyzickou likvidací. Hrozivě dopadla i dívka, kterou v uplynulém víkendu brutálně napadl mladík. Vyhlédl si ji na diskotéce, vylákal jí ven a pak ji znásilnil. Rovněž tentokrát šlo o recidivistu, který byl v minulosti odsouzen za úmyslné ublížení na zdraví. Tento trestný čin je v Karlovarském kraji dosti častým jevem. Jenom loni jich zde bylo spácháno téměř sto. A velmi často jde právě o násilí vůči ženám.

Vražda v Sokolově

V kraji byly v poslední době dokonce i dvě ženy zavražděny. První tragédie se loni odehrála opět v Sokolově. Senior německé státní příslušnosti zde, přímo v bytě, několika bodnými ranami usmrtil svoji o třicet let mladší přítelkyni a poté utekl. Trvalo několik týdnů, než byl na základě evropského zatykače dopaden. Za úmyslnou vraždu mu u nás hrozí až osmnáct let vězení. Letos v červenci pak byla usmrcena v Sokolově další žena, tentokrát v areálu Chráněného bydlení na sídlišti Michal, určeném pro mentálně postižené lidi. Zpočátku proto nebylo jasné, zda byla obětí násilného trestného činu, ale vzápětí do nařízená soudní pitva jednoznačně prokázala. Po muži, podezřelém z vraždy, bylo vyhlášeno policejní pátrání a po několika dnech byl dopaden na hlavním nádraží v Praze. 

Vrah na svobodě

Je alarmující, že pětadvacetiletý mladík, který byl vzápětí obviněn ze zvláště závažného zločinu vraždy, měl být dávno ve vězení. Byl na něj totiž vydán zatykač za předchozí trestnou činnost. A stejně zněklidňující je, že recidivisté spáchají v tomto kraji více než polovinu trestných činů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace