Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mistr velké show: Naučil se česky ´plavky a hajzlík´, na pódiu fotil selfie s neznámou slečnou a všechny dostal do kolen

10.07.2017
Mistr velké show: Naučil se česky ´plavky a hajzlík´, na pódiu fotil selfie s neznámou slečnou a všechny dostal do kolen

Foto: KVIFF

Popisek: Jeremy Renner na červeném koberci

FOTO Hvězda, kterou si Vary každý rok přejí, tedy dostatečně známý hollywoodský herec či herečka, kteří jsou ale natolik přívětiví, že nemají móresy hvězd a ochotně se baví s fanoušky, přijela až na jeho závěr. Jeremy Renner si Vary doslova podmanil, a to i v závěru, kterému se už nevěnuje tolik pozornosti jako bombastickému zahájení.

Hvězda se zlámanýma rukama

Když Jeremy Renner pózoval na červeném koberci v perfektním smokingu a la James Bond, asi málokdo by řekl, že si nedávno zlomil obě ruce v zápěstí, což ale herec bere jako daň povolání: „Zlámal jsem si je, když jsem natáčel. Něco se pode mnou prolomilo. Patří to k povolání,“ sdělil lakonicky, jen se smál: „Promiňte, ale ruku vám nepodám!“

Jeremy se stal před pár lety otcem, nadšení z nové role se v něm drží dodnes: „Bylo hezké hrát otce, protože jsem se nedávno sám otcem stal. Jsem v této roli nováček. Nejsem už tak mladý, ale mé dceři jsou teprve čtyři roky. Otcovství je pro mě nová role a bylo úžasné se ji učit i při práci,“ narážel na tiskové konferenci na svou nejnovější roli životní, i filmovou.

 

Jeremy při příjezdu s Jiřím Bartoškou

Nepřipadá si jako akční hrdina

Šestačtyřicetiletý Jeremy Renner se proslavil v akčňácích a kasaštycích Mission Impossible a Avengers, nejde tedy o herce účinkujícího jen v uměleckých filmech, ale těch, na které chodí to nejširší publikum: „Spousta lidí mě zná jako chlápka, který natáčí hodně akčňáků, jenže já si tak rozhodně nepřipadám. Akční filmy točím rád, ale chci se ještě hodně učit, růst a čelit různým výzvám,“ uvedl na tiskové konferenci.

Do Karlových Varů přivezl film Wind River, ve kterém hraje stopaře, který uprostřed pusté krajiny objeví tělo mrtvé indiánské dívky a společně s mladou agentkou FBI pátrá po jejím vrahovi. Jeremy promítání filmu v hotelu Thermal sám uvedl se slovy, že doufá, že se bude divákům líbit: „Pokud ne, najdu si vás a udělám vám něco nepatřičného,“ pohrozil prý divákům se smíchem.

 

Sympaťák Jeremy Renner

Indiánům se ubližuje

Po skončení filmu přišel dokonce s publikem debatovat, přičemž klidně dovolil, aby se jedna z fanynek dostavila za ním na pódium a cvakla si s ním „selfíčko“. Během debaty s publikem se od překladatelky naučil Jeremy nepostradatelná česká slovíčka „plavky“ a „hajzlík“ a také se vyjádřil k tématu, tedy k přežívání původního obyvatelstva ve Státech, které podle něj není nijak růžové: „Postavy jsou fiktivní, ale k podobným ohavnostem na těch místech dochází často. Typ zločinu na Indiánech je ale dvojí. Stát tyhle lidi vyhnal do těch nejtemnějších koutů země. Tato komunita by přitom měla být oslavována a ne přehlížena,“ sdělil podle Festivalového deníku divákům Jeremy Renner a dodal: „Ztvárnit Coryho se ukázalo být mnohem náročnější, než jsem si původně myslel. Bylo to velmi emocionální a bylo těžké ty city při hraní udržet v sobě.“ Jeremy o současné politice příliš mluvit nechtěl, prý je radši, když za něj mluví jeho práce: „Raději točím filmy jako Wind River a vyjadřuju se tím, jak se chovám.“ Těžko se divit, že si Jeremy „vysloužil“ dlouhotrvající potlesk ve stoje.

 

Zmíněné selfie

Vyhrál Vary

Jeremy si zkrátka Vary získal. Těžko hodnotit účast Umy Thurman ve Varech nějak špatně, co slíbila, splnila, ale je jasné, že Jeremy letošní Vary vyhrál na plné čáře. Bohužel mu patřil závěr festivalu, který nebývá natolik sledovaný jako začátek. Fanouškům ve Varech to určitě nevadilo. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Michaela Špačková