Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sympaťák Casey Affleck a jeho ´trable v ráji´: Rozchod se sestrou nejlepšího kámoše, ošklivé obvinění, kvůli němuž letos na oscarové ceremonii nedostal pusu…

07.07.2017
Sympaťák Casey Affleck a jeho ´trable v ráji´:  Rozchod se sestrou nejlepšího kámoše, ošklivé obvinění, kvůli němuž letos na oscarové ceremonii nedostal pusu…

Foto: KVIFF

Popisek: Casey Affleck na červeném koberci ve Varech

Držitel Oscara a Zlatého glóbu, americký herec Casey Affleck, který během slavnostního zahájení převzal cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, není u nás tak slavný jako Uma Thurman, s níž Vary zahajoval, nebo jeho starší bratr Ben Affleck; toho znají všichni z Pearl Harboru nebo jako slepého superhrdinu Daredevila, či nově dalšího komiksového kinga Batmana. Ten mladší, Casey, má zato úplně čerstvého, zatím neošoupaného Oscara za Místo u moře, romantické drama, které běželo i u nás v kinech.

„Jsem vděčný filmovému průmyslu – bez něj by můj život vypadal jinak,“ řekl oceněný Casey Affleck, a pochválil Karlovy Vary. „Já jsem vyrostl u Los Angeles, na místě známém leda díky McDonaldu a benzinkám. Vary mi připadají úchvatné.“ Měl dodat, že k filmu ho ale přivedl právě jeho brácha Ben, s nímž jsou si velmi blízcí a stále spolupracují. Když dostal Casey Oscara, Ben vyskočil ze svého sedadla a objal ho. Během jeho projevu měl slzy v očích. Oba již od dětství mají stejné zájmy a přátele; ke všemu se stěhovali, ženili a dokonce rozvedli ve stejnou dobu.

Casey na pátečním zahajovacím ceremoniálu

Žádný mumlavý záporák v komiksech?

Je dobrým zvykem promítnout na festivalu film oceněného herce; v případě Caseyho Afflecka to byl snímek Přízrak: A Ghost Story, který Casey odehrál celý zabalený do prostěradla… Filmový server Moviezone.cz film překvapivě pochválil: „Pro mě zatím nejlepší film festivalu, který úspěšně rozděluje kritiky i diváckou obec, za což u mě získává další body navíc. Tvůrci ale vypadali, že s tímhle přijetím počítali a Casey se dokonce nebál natvrdo přiznat, že když jeho filmy vidí příliš velké množství diváků, dělá něco špatně. Jeho kariéra tak i po zisku Oscara bude pokračovat směrem menších a divných projektů, žádného mumlavého záporáka v komiksech si tedy zřejmě nestřihne. Hurá!“

V civilu při příjezdu

Casey Affleck je uznávaný herec, který na rozdíl od bratra hraje spíše v menších produkcích (také nezažil celosvětový bulvární boom, kdy Ben chodil s Jennifer Lopez a všechna média psala o páru nazvaném ´Bennifer´- na což by Ben dnes nejraději zapomněl). Hraje ale také u svého bratra, z něhož se vyklubal velmi schopný režisér; Casey hrál po boku Eda Harrise, Morgana Freemana a Michelle Monaghan ve filmu Gone Baby Gone na motivy stejnojmenného románu Dennise Lehanea, což byl Benův režijní debut a je to fakt skvělý film, i když tedy ne moc veselý.

Napřed Summer (Léto), teď Floriana Lima

Casey ostatně patří do party kámošů svého bratra, kam patří také třeba Matt Damon, hrál v Van Santových filmech Dobrý Will Hunting (ke kterému Ben společně s Mattem Damonem napsali scénář a byli za něj oceněni Oscarem) a Zemřít pro. Caseyho nejlepší kamarád je ale bývalý švagr Joaquin Phoenix – se Summer Phoenix (rodiče byli hipíci a tak je Joaquin Phoenix jediný s normálním křestním jménem; bratr, který se jmenoval Řeka, River, byl považován za nejtalentovanějšího herce své generace, bohužel zemřel v roce 1993 na předávkování) byli manželé a mají spolu dvě děti. Brali se v červnu 2006 v Savannah v Georgii; seznámil je právě Joaquin, s nímž dokonce bydleli ve stejném domě. Mají dva syny, Amsterdama a Atticuse (jak vidno, vášeň rodiny Phoenixových pro divná jména přešla na další generaci). V březnu 2016 dvojice oznámila rozchod, přátelství s Joaquinem ale přežilo. Na konci roku 2016 začal chodit se seriálovou herečkou Florianou Limou, s níž byl ve Varech (hraje výhradně v televizi, navíc vedlejší role, např. v novém seriálu Supergirl ztvárňuje partnerku sestry hlavní hrdinky).

Se současnou přítelkyní Florianou Lima

Obvinění ze sexuálního obtěžování se s ním táhne jako smrad

V roce 2010 dvě ženy, které pracovaly na Affleckově filmu I’m Still Here (jde o hudební komedii, kterou Casey režíroval, kráčí, jak vidno, i v tomto v bratrových stopách, a jeho kamarád Joaquin Phoenix hrál hlavní roli; mimochodem, kdybyste si náhodou nemohli vybavit Joaquina, dvě nápovědy: Slizký císař v Gladiátorovi, anebo legendární Johnny Cash ve Walk the Line), ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Což mělo spočívat v tom, že jedna, jak tvrdila, spala a Casey k ní vlezl do postele. Ta druhá pro změnu byla prý nucena zůstat u něj v pokoji - když odmítla, tak jí prý násilně vzal za ruku ve snaze jí zastrašit, aby zůstala. Fakt drsný… Obě dámy tvrdily, že je Casey verbálně znevažoval a ke všemu prý Affleck a Joaquin Phoenix se zamkli v hotelovém pokoji s dalšími dvěma ženami, s nimiž měli údajně sex. Jedna dáma po Affleckovi požadovala u soudu 2 miliony dolarů, druhá pak 2,25 miliony dolarů. V obou případech věc skončila mimosoudním vyrovnáním.

Casey Affleck to opakovaně popíral, což, jak se letos ukázalo, mu není moc platné… Pro prestižní Variety minulý podzim řekl: „Lidé si říkají, co chtějí, někdy nezáleží na tom, jak odpovíte. Když si lidi myslí, že jste známá osoba, tak mají za to, že můžou říkat, co chtějí. Nevím, proč tomu tak je. Ale nemělo by to tak být, každý máme rodinu a svůj život.” A během projevu po obdržení ceny Zlatý glóbus se Casey zmínil o „šumu", který přichází se slávou, což mnozí pochopili jako narážku na onen soudní spor. Jenže herečka Brie Larson, která mu cenu předávala, ho ani neobjala, ani mu nepotřásla rukou, jak je obvyklé. To samé se opakovalo na předávání Oscarů, kdy mu odmítla zatleskat.

Casey ve Varech: Čas strašně letí, tak rychle stárneme

Představil zde film Přízrak, komorní snímek o ženě, s níž i po smrti žije její mrtvý muž v podobě ducha, jehož hraje právě on, většinu času skrytý pod prostěradlem. „O to víc mi ta rola přišla zajímavá. Ale neznamenalo to, že bych k té postavě přistupoval jinak,“ řekl Affleck a dodal: „U filmů nemyslím ani tak na to, jak uspějí u diváků, ale co se u nich můžu naučit a jak mě zajímají.“ Což je vysvětlení faktu, že herec v blockbusterech hraje jen málokdy.

Podpisy nemohly chybět...

„Rád spolupracuju s kamarády. Když kvůli natáčení hodně cestujete, neustále se setkáváte s novými lidmi a musíte se učit, jak to s vámi dotyčná nová osoba vlastně myslí. Vážím si toho, že můžu natáčet s přáteli. Vidíme a cítíme věci podobně,“ vysvětlil Casey na tiskovce ve Varech. „Každý filmař vám řekne, že jednou z nejlepších věcí, které zažívá při práci, je poznávání něčeho nového. Od každého se něco naučíte, nikdy to není nuda, nezakrňujete. Ale myslím si, že lidé, kteří mají stabilní spolupracovníky, mohou svou práci neustále zlepšovat. Čas strašně letí, stárneme tak rychle… Je hezké trávit čas s lidmi, o kterých už předem víte, že je za á máte rád a za bé máte něco společného. Když najdete někoho, s kým se vám dobře povídá a on na vás slyší, měl byste s ním pracovat dál,“ vyzdvihl znovu přátelské vztahy, které jsou pro něj evidentně důležitější než kariéra. Což je velmi sympatické… Co ještě? Casey Affleck je vegan a aktivně se podílí na ochraně práv zvířat, spolupracuje např. s PETOU a Farm Sanctuary. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová