Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Uma Thurman ve Varech na vlastní oči. Byla milá, nebo studená? Koho miluje? A jak se nám podařilo porušit zákaz?

04.07.2017
Uma Thurman ve Varech na vlastní oči. Byla milá, nebo studená? Koho miluje? A jak se nám podařilo porušit zákaz?

Foto: KVIFF

Popisek: Uma Thurman na červeném koberci v pátek večer

EXKLUZIVNĚ, FOTOGALERIE Přítomnost největší hvězdy letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Umy Thurman vyvolává zcela protichůdné reakce. Prezident MFF Jiří Bartoška si ji nemůže vynachválit, ostatně, ona před ním při předávání Ceny za přínos světové kinematografii poklekla. Někteří novináři její účast zdvořile glosují slovy, že karlovarský festival již zažil vřelejší hvězdy, fotografové jsou naštvaní, že ji nesmí fotit zblízka a fanoušci se zase pohoršují, že odmítla jejich dárky. Jenže my jsme na vlastní oči viděli něco jiného.

Uma Thurman se ve Varech chovala jako úplně normální bytost a několikrát zdůraznila svoji roli matky, kterou považuje ve svém životě za nejdůležitější. Při slavnostním zahajovacím ceremoniálu napochodovala na červený koberec se svými třemi dětmi. Nebyla ovšem nijak odvázána z přítomnosti mnoha novinářů a moc se jí nechtělo nechat se fotografovat, dokonce ani se soškou, kvůli které do Varů přijela.

 

Bez exhibicí

Na rozdíl od některých českých hvězd, především modelek, tato velmi krásná a oduševnělá žena nijak neexhibovala, neomračovala toaletami, drahými šperky, ani hvězdnými manýry. Pouze nechtěla být za cvičenou opici, přehozenou davům. Na ulicích Karlových Varů byla k nerozeznání od turistů, v džínách a černém sáčku navštívila obchody na hlavní promenádě. V podobném outfitu se zúčastnila i odhalení busty Václava Havla v hotelu Prezident, natáčení pořadu Na plovárně v Karlovarském divadle, i noční projekce filmu Kill Bill v Letním kině. Zde se k divákům chovala velmi mile, i když kino tentokrát nebylo kvůli mizernému počasí úplně zaplněné (z nepochopitelných důvodů ovšem některá média tvrdila pravý opak).

 

Od mytí nádobí  k superstar

Na vlastní oči jsme viděli velmi přátelské a milé chování Umy Thurman právě při natáčení pořadu Na plovárně v Karlovarském městském divadle. Přesto, že na akci bylo zakázáno fotografovat, nám se podařilo její snímek beztrestně ulovit. V rozhovoru s Markem Ebenem se opět dojemně zmínila o své rodině. Přiznala se, že ji překvapil sestřih, který byl promítán na zahajovacím ceremoniálu MFF.  Prý si uvědomila, jak moc byla jako mladá podobná svým dětem. V souvislosti s mládím došla řeč na to, že první práci sehnala ve dvanácti letech a bylo to mytí nádobí. „Když mi bylo dvanáct, získala jsem první práci, bylo to v čínské restauraci, kde jsem myla nádobí. Ale vyhodili mě hodně brzo, hned ve chvíli, kdy zjistili, kolik mi je,“ prozradila... Její maminka byla úspěšnou modelkou, tatínek byl profesorem tibetologie na newyorské univerzitě. 

Miluji ho...

Když došla řeč na film, na otázky, týkající se hitu Kill Bill, Uma Thurman neodpovídala zrovna nadšeně a vůbec se tomu nelze divit. Třeba na Ebenovu  rádoby originální otázku, kolik postav ve svých filmech zabila, reagovala, že to nikdy nepočítala, protože ji zajímají důležitější věci. S větší chutí Uma Thurman zavzpomínala na Woodyho Allena. Prý ji varovali, jak těžké je s ním spolupracovat, ale ona si pochvalovala, že většinou vše natočí na jeden záběr, takže je vše rychle hotové. „O Woodym Allenovi kolovala o něm totiž docela strašidelná vyprávění. Pak mě ale překvapilo, jak přímočarý člověk to je. A vždycky všechno natočil na jeden záběr, byli jsme doma v jednu odpoledne,“ okomentovala to vtipně.  Zato Lars von Trier je podle ní divoký a náročný. Některé scény Nymfomanky musela opakovat snad padesátkrát. Ale přesto říká: „Miluji ho.“ 

Polibek synovi

Během rozhovoru byly promítnuty ukázky z filmu Kill Bill a slavná taneční scéna s Johnem Travoltou ze snímku Pulp Fiction. V tomto okamžiku došlo na nejdojemnější okamžik večera vůbec. Eben se Umy zeptal, jaký film mají nejraději její děti. Ty byly v divadle opět přítomné a  syn Levon, sedící v jedné z lóží,  vykřikl: „Pulp Fiction!“ Nato mu Uma poslala vzdušný polibek.

Silný vztah Umy Thurman k dětem dokazuje i fakt, že o nejmenší roztomilou dceru, pětiletou  Lunu, musela dva roky tvrdě bojovat. Její bývalý partner, finančník Arpad Busson, ji nařknul z alkoholismu a psychické lability, zatímco ona mu vyčítala závislost na prostitutkách. Soud nakonec ale vyhrála.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Galerie