Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

MFF odstartoval s hvězdami všech kategorií, modelkami, byznysmany i politiky. Do Varů! Budou přece volby

30.06.2017
MFF odstartoval s hvězdami všech kategorií, modelkami, byznysmany i politiky. Do Varů! Budou přece volby

Autor: KVIFF

Popisek: Uma Thurman v objetí prezidenta Bartošky

Také letos platí, že Karlovy Vary se začátkem července stávají hlavním městem republiky. Do proslulých lázní se na Mezinárodní filmový festival sjedou nejen filmaři z celého světa, ale také téměř všechny české celebrity, i když mnohé z nich mají s filmem pramálo společného. Tím spíše se ukazují v drahých róbách a za každou cenu se snaží přiblížit festivalu v Cannes nebo Benátkách.

A tak se, podobně jako na francouzské Riviéře, na červeném koberci stále více předvádějí nejrůznější modelky, které leckdy  neprávem zastíní skutečné filmové star. Zatímco většina médií o filmech, kvůli nimž se festival koná mlčí, nebo se o nich zmiňuje pouze okrajově, největší pozornost je upřena na omračující toalety a šperky přítomných dam. A tak tomu bylo i ve Varech. Českým modelkám, například Karolíně Kůrkové nebo Daniele Peštové,  ale naštěstí konkurovala  hlavní hvězda letošního MFF, nádherná a elegantní Uma Thurman. V jejím stínu zůstaly české  herečky, například Jitka Schneiderová,  Zuzana Stivínová, Martha a Klára Issovy, Aňa Geislerová a coby nepřehlédnutelná sexmboba Jitka Čvančarová. Poté, co přišly do Thermalu, prozradily bulvárním novinářkám, od které světové firmy si půjčily šaty a šperky.  Nutno však uznat, že kašírka to byla dokonalá.

 

Do Varů, budou volby!

Ani letos  nechyběli všudypřítomní politici.  Prezident MFF Jiří Bartoška si  posteskl, že asi přijedou všichni, protože se blíží volby. Mezi prvními do Varů dorazil místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se svou mladou, blonďatou partnerkou. I v tomto ohledu je mu zřejmě vzorem jeho velký šéf.  V doprovodu první dámy festivalu Evy Zaoralové a moderátora Marka Ebena se v gala blýskl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek,  poté ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík s rodinou a výrazně potetovaná ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  MFF se nenechali ujít ani bývalí prominenti, například  bývalý kontroverzní ministr spravedlnosti Pavel Němec. 

 

VIP  a bezvýznamní

Jenže, pokud se čeští politici domnívají, že si účastí na MFF získají hlasy voličů, velice se mýlí.  Naprosto jasně to dokazují znechucené reakce veřejnosti na všemožných serverech. Ani těm největším festivalovým fanouškům a batůžkářům totiž není jedno, že oni si na festivalu musí zaplatit do poslední koruny úplně vše, ale vyvolení si královsky užívají z jejich daní nebo inkasa za  předraženou elektřinu. Hlavními sponzory festivalu jsou totiž stát, kraj, město  a    polostátní firma ČEZ. Miliony přitom rozhodně nešetří a arogancí rovněž. VIP hosté byli jako vždy od davu smrtelníků oddělení červeným kobercem. Zatímco co stovky lidí několik hodin dobrovolně stály na přímém slunci a za zátarasami,  pozvaní hosté, které k Thermalu přivezly luxusní auta, hned u vchodu obdrželi vlastní láhev šampaňského. 

Těžký lov hvězd

Dojem světovosti pomáhají vytvářet čeští novináři, kteří se dosti trapně snaží vlísat do přízně festivalového vedení. Často je to až k smíchu. Třeba když  reportér jisté televizní stanice   tvrdil, že prezident Bartoška nemusí filmové hvězdy k návštěvě Varů přemlouvat. Skutečnost je ovšem taková, že získat na MFF prvotřídní hvězdu je pro organizační tým často nadlidský úkol.   To, že letos přijela slavná Uma Thurman a čerstvý držitel Oscara Casey Affleck, je výsledkem usilovné práce. Ostatně, samotný prezident festivalu Jiří Bartoška se novinářům přiznal, že dokud není ta či ona hvězda na červeném koberci, nemá jistotu, že dorazí. A v případě Umy Thurman prozradil, že ji oslovili několikrát, ale podařilo se ji získat teprve nyní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace