Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

MFF odstartoval s hvězdami všech kategorií, modelkami, byznysmany i politiky. Do Varů! Budou přece volby

30.06.2017
MFF odstartoval s hvězdami všech kategorií, modelkami, byznysmany i politiky. Do Varů! Budou přece volby

Foto: KVIFF

Popisek: Uma Thurman v objetí prezidenta Bartošky

Také letos platí, že Karlovy Vary se začátkem července stávají hlavním městem republiky. Do proslulých lázní se na Mezinárodní filmový festival sjedou nejen filmaři z celého světa, ale také téměř všechny české celebrity, i když mnohé z nich mají s filmem pramálo společného. Tím spíše se ukazují v drahých róbách a za každou cenu se snaží přiblížit festivalu v Cannes nebo Benátkách.

A tak se, podobně jako na francouzské Riviéře, na červeném koberci stále více předvádějí nejrůznější modelky, které leckdy  neprávem zastíní skutečné filmové star. Zatímco většina médií o filmech, kvůli nimž se festival koná mlčí, nebo se o nich zmiňuje pouze okrajově, největší pozornost je upřena na omračující toalety a šperky přítomných dam. A tak tomu bylo i ve Varech. Českým modelkám, například Karolíně Kůrkové nebo Daniele Peštové,  ale naštěstí konkurovala  hlavní hvězda letošního MFF, nádherná a elegantní Uma Thurman. V jejím stínu zůstaly české  herečky, například Jitka Schneiderová,  Zuzana Stivínová, Martha a Klára Issovy, Aňa Geislerová a coby nepřehlédnutelná sexmboba Jitka Čvančarová. Poté, co přišly do Thermalu, prozradily bulvárním novinářkám, od které světové firmy si půjčily šaty a šperky.  Nutno však uznat, že kašírka to byla dokonalá.

 

Do Varů, budou volby!

Ani letos  nechyběli všudypřítomní politici.  Prezident MFF Jiří Bartoška si  posteskl, že asi přijedou všichni, protože se blíží volby. Mezi prvními do Varů dorazil místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se svou mladou, blonďatou partnerkou. I v tomto ohledu je mu zřejmě vzorem jeho velký šéf.  V doprovodu první dámy festivalu Evy Zaoralové a moderátora Marka Ebena se v gala blýskl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek,  poté ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík s rodinou a výrazně potetovaná ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  MFF se nenechali ujít ani bývalí prominenti, například  bývalý kontroverzní ministr spravedlnosti Pavel Němec. 

 

VIP  a bezvýznamní

Jenže, pokud se čeští politici domnívají, že si účastí na MFF získají hlasy voličů, velice se mýlí.  Naprosto jasně to dokazují znechucené reakce veřejnosti na všemožných serverech. Ani těm největším festivalovým fanouškům a batůžkářům totiž není jedno, že oni si na festivalu musí zaplatit do poslední koruny úplně vše, ale vyvolení si královsky užívají z jejich daní nebo inkasa za  předraženou elektřinu. Hlavními sponzory festivalu jsou totiž stát, kraj, město  a    polostátní firma ČEZ. Miliony přitom rozhodně nešetří a arogancí rovněž. VIP hosté byli jako vždy od davu smrtelníků oddělení červeným kobercem. Zatímco co stovky lidí několik hodin dobrovolně stály na přímém slunci a za zátarasami,  pozvaní hosté, které k Thermalu přivezly luxusní auta, hned u vchodu obdrželi vlastní láhev šampaňského. 

Těžký lov hvězd

Dojem světovosti pomáhají vytvářet čeští novináři, kteří se dosti trapně snaží vlísat do přízně festivalového vedení. Často je to až k smíchu. Třeba když  reportér jisté televizní stanice   tvrdil, že prezident Bartoška nemusí filmové hvězdy k návštěvě Varů přemlouvat. Skutečnost je ovšem taková, že získat na MFF prvotřídní hvězdu je pro organizační tým často nadlidský úkol.   To, že letos přijela slavná Uma Thurman a čerstvý držitel Oscara Casey Affleck, je výsledkem usilovné práce. Ostatně, samotný prezident festivalu Jiří Bartoška se novinářům přiznal, že dokud není ta či ona hvězda na červeném koberci, nemá jistotu, že dorazí. A v případě Umy Thurman prozradil, že ji oslovili několikrát, ale podařilo se ji získat teprve nyní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová