Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Útok na Babišovu hejtmanku, nebo skandální podvod? Personální detektivka na pokračování

28.06.2017
Útok na Babišovu hejtmanku, nebo skandální podvod? Personální detektivka na pokračování

Foto: youtube.com

Popisek: Vítězslav Janků

Když letos v dubnu jmenovalo vedení Karlovarského kraje do funkce ředitele Krajské správy a údržby silnic Vítězslava Janků, radní si pochvalovali, že vybrali toho nejlepšího. Nový šéf podle nich prokázal kvalifikaci, podloženou dlouholetými odbornými zkušenostmi v silničním hospodářství. Jenže jeho kvalifikaci vzápětí někteří lidé vážně zpochybnili. I když byli odpovědní zástupci kraje upozorněni, že v tomto případě zdaleka není vše v pořádku, nijak na to nereagovali.

Proto se na ně v otevřeném dopise obrátil Petr Pastrňák z Prahy. V něm mimo jiné uvádí: „Vedení Karlovarského kraje zvolilo do vedení organizace Krajské správy a údržby silnic pana Vítězslava Janků, který již několikrát předložil v předcházejících zaměstnáních padělaný diplom o ukončeném vysokoškolském magisterském vzdělání, tento dokument pak předložil i do výběrového řízení na ředitele KSUSKK. Tento zfalšovaný diplom o ukončeném vysokoškolském vzdělání též předložil na Komoře autorizovaných inženýrů, kde opět neprávem získal titul autorizovaného inženýra. Žádáme vás, vážení zastupitelé, o okamžité odvolání tohoto člověka z pozice ředitele. Vážená paní hejtmanko, dle platného zákona je Vaší zákonnou povinností podání trestního oznámení pro zfalšování a neoprávněnost užívání titulu a s tím spojených i dalších povinnosti a práv.“

Politický útok?

Na základě vážného podezření ředitel Janků na svoji funkci tento týden rezignoval, ale jakékoliv provinění odmítá. Nechal se slyšet, že jde o politický útok na hejtmanku Janu Vildumetzovou (ANO), a médiím sdělil, že mu vedení kraje slíbilo, že pokud bude vše v pořádku, jeho rezignaci nepřijme. Zda je Jankův diplom v pořádku či nikoliv, nyní zjišťuje vedení ČVUT. V případě, že by byl padělán, mělo by to pro dosavadního ředitele velmi vážné následky, znamenalo by to totiž trestní stíhání. Zatímco on sám tvrdí, že má vysokoškolský diplom z ČVUT, Pastrňák zaslal médiím kopii vyjádření děkana Dopravní fakulty ČVUT Miroslava Svítka, v němž konstatuje, že diplom Vítězslava Janků z roku 2003, který mu byl zaslán k posouzení, nebyl vydán ČVUT!

Vyjádření děkana Dopravní fakulty ČVUT:

diplom Vítězslav Janků - vyjádření

Bártův muž

Není od věci připomenout, že Vítězslav Janků se v médiích zviditelnil jako tzv. Bártův muž. V době, kdy byl Vít Bárta v čele Věcí veřejných, měl Janků na starosti výstavbu silnic a dálnic v Královéhradeckém kraji. Významná funkce tehdy vyvolala podezření, že souvisí s jeho politickou činností, mluvčí ŘSD Jan Rýdl uvedl, že tomu tak není a že rozhodující byly jeho odborné znalosti a zkušenosti. Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) však kritizoval, že za jeho působení se zpomalily přípravy dlouho plánované rekonstrukce průtahu městem. „Ztratili jsme tam rok,“ řekl v rozhovoru pro idnes.cz. Pak zase Janků působil ve funkci náměstka ve Správě a údržbě silnic Jihomoravského kraje, odkud loni po vzájemné dohodě odešel. Letos měl našlápnuto na post šéfa Střediska správy a údržby úseku dálnice D11, nakonec ale skončil v Karlovarském kraji.

Zatímco dříve byl členem Věcí veřejných, když se tato strana rozpadla, začal se angažovat v Úsvitu Tomio Okamury. Za Úsvit dokonce kandidoval na post primátora Hradce Králové. Server idnes.cz před časem upozornil, že jeho firma Creato dostala od Úsvitu 600 000 korun za kampaň v Královéhradeckém a Jihočeském kraji. Janků tvrdil, že zakázku získal, protože byl nejlevnější.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová