Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blíží se karlovarský festival a další ‘malá domů‘ pro Barťáka. Brzy se bude tančit a souložit všude. A střílet také?

24.06.2017
Blíží se karlovarský festival a další ‘malá domů‘ pro Barťáka. Brzy se bude tančit a souložit všude. A střílet také?

Foto: kviff.com

Popisek: Prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška

Příští víkend bude v Karlových Varech zahájen další ročník Mezinárodního filmového festivalu. Na kontroverzní akci, o níž se často hovoří jako o největším mejdanu v Čechách, se točí miliony, pocházející především ze státních a polostátních zdrojů. A přiživit se na ní snaží téměř každý, což nabývá až absurdních rozměrů. Tak například vedení karlovarského kraje chce MFF rozšířit i do dalších měst, zpřístupnit občanům a využít ho také k propagaci kraje. Pod touto záminkou přidá organizátorům festivalu kromě dosavadních pěti milionů další tři.

„Jde nám především o naše občany,“ tvrdí hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. A slibuje dokonce, že  dřívější uzavřenou party kraje pro vyvolené, která se konala na letišti, změní na odpolední akci pro rodiny s dětmi, s bohatým kulturním programem, který vyvrcholí taneční show ve stylu Pomády. Až absurdně zní nabídka, že zdejší lid se může zapojit také do soutěže o vstupenky. Jedním z největších problémů MFF je totiž kvůli jeho přebujelosti notorický nedostatek vstupenek.

Prázdná aréna

Přesto zůstane prázdné jedno z největších a nejdražších kin u nás, které bylo před několika lety vybudováno  na základě požadavků Jiřího Bartošky ve zdejší KV aréně. Zajímali jsme se, co na překvapivý fakt, že bude kino v KV aréně nevyužité, říká hejtmanka Vildumetzová. Právě ona chce nedostatek vstupenek pro místní občany řešit tak, že padesát kusů (!) lístků mohou šťastlivci vyhrát v soutěži, v níž odpoví na tři jednoduché otázky. Namísto odpovědi nás tisková mluvčí kraje Jana Pavlíková odkázala na karlovarský magistrát, pod nějž KV aréna patří. Mluvčí magistrátu Jan Kopál nám stručně odpověděl, že se letos stejně jako v minulých letech v KV aréně žádné projekce konat nebudou. A když nás zajímalo proč, lakonicky uvedl: „To bohužel netuším.“

Další miliony pro Barťáka?

Zajímalo nás rovněž, proč kraj výrazně zvyšuje dotaci na akci, která přináší mnohamilionový zisk soukromé firmě Jiřího Bartošky:"Je třeba říci, že vedení kraje v tomto roce navázalo finanční podporu festivalu na řadu podmínek, které si kraj proti minulým letům vyjednal především proto, že Mezinárodní filmový festival má velký potenciál a kraj ho pro své zviditelnění a propagaci chce mnohem lépe využít. Z toho důvodu se s organizátory dohodl, že se bude promítat nejen v Karlových Varech, ale exkluzivní festivalový snímek uvidí diváci také v kinech v Ostrově, Sokolově, Chodově, v Chebu a Mariánských Lázních, v jednání je i Jáchymov,“sdělila Krajským listům mluvčí Pavlíková. O Bartoškově ‘malá domů‘ se vůbec nezmínila.

Sex, zbraně a alkohol

Každý rok se přitom rozrůstá počet sponzorů, kteří jsou tzv. partnery MFF. Letos k nim přibyly internetový prodejce Mall.cz, Česká zbrojovka a průmyslový holding Czechoslovak Group. Mall už v této souvislosti spustil reklamní kampaň a láká své zákazníky, že na festivalu mohou relaxovat jako hvězdy. Mimo jiné také vytvořil speciální kolekci, dostupnou pouze ve festivalových prodejnách. Jak dalece je MFF skvělým byznysem, dokazuje i skutečnost, že festival již má i své oficiální šampaňské, oficiální drink, oficiální kávu, oficiální nápoj, oficiální vůz nebo oficiálního make-up artistu.

To, že na MFF se pije ve velkém a úměrně tomu roste i počet sexuálních dobrodružství, již není žádným tajemstvím. Dokonce se tím chlubí i letošní propagační upoutávka na MFF, kterou vysílá veřejnoprávní stanice Radiožurnál. Marek Eben v ní zmiňuje jména  těch, co byli na festivalu počati.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová