Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sokolov usiluje o titul stavby kraje. Město přihlásilo dva projekty – přestavbu chráněných dílen a pobytové zařízení pro seniory

06.06.2017
Sokolov usiluje o titul stavby kraje. Město přihlásilo dva projekty – přestavbu chráněných dílen a pobytové zařízení pro seniory

Autor: sokolov.cz

Popisek: Sokolovské chráněné dílny v současnosti

Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo 17. ročník Stavby Karlovarského kraje. Sokolov se letos o titul uchází s dvěma záměry. Svým hlasem můžete podpořit přestavbu Chráněných dílen v Sokolově a stavbu Pobytového zařízení pro seniory v Sokolovské ulici. Veřejná anketa probíhá do 9. června 2017.

Úpravy Chráněné dílny v Sokolově

Řešené území se nachází v katastrálním území města Sokolov. Pozemek je z jihu ohraničen ulicí Gagarinova, z jihozápadu ul. Poláčkova. Část objektu bude přestavěna na nájemní byty pro seniory se zázemím. Bezprostřední okolí je zastavěno rodinnými domy, bytovými domy a občanskou vybaveností. U vjezdu na pozemek jsou navržena nová parkovací stání a upraven tvar komunikace, aby lépe vyhovovala obsluze celého areálu – zásobování apod.

Chráněné dílny - projekt

Stávající stavba je umístěna v jihozápadním rohu parcely. Objekt se skládá ze tří základních hmot a schodišťové 'věže' s výtahem. V objektu 1 se v současné době nacházejí chráněné dílny se zázemím, v objektu 2 kanceláře a komerční prostory s minimálním využitím, v objektu pak 3 komerční prostory bez využití. Předmětem řešení studie jsou stavební úpravy objektu 2 a navazující prostory objektu 3. Objekt 1 je zachován v maximální možné míře beze změn. V návaznosti na změnu užívání objektů 2 a 3 je řešeno i okolí domu – komunikace, parkovací stání, předzahrádky apod. V návrhu odstraňujeme konstrukce, které jsou bez využití: lávku spojující objekt 1 se střešní terasou na objektu 3, která se dlouhodobě nevyužívá, a krytou promenádu ze severní strany objektu 2, která je v havarijním stavu a rozděluje pozemek na dvě části.

Chráněné dílny - projekt

Celá stavba se skládá ze čtyř dominantních hmot. Tyto jednotlivé objekty budou ještě zvýrazněny rozdílným barevným (popř. materiálovým) pojetím fasády. Navrhujeme jiné dělení výplní otvorů. U objektu 2 v bytech odstraňujeme parapety, tím vzniknou francouzská okna (vstupy na balkony a předzahrádky) a dojde k celkovému odlehčení fasády. Balkony pak rozbíjejí monolitnost jižní a severní fasády. U objektu 3 zvětšujeme vstupy do jednotlivých komerčních prostor, a tím vytváříme výlohy a provzdušnění celého prostoru jak vnitřního, tak veřejného prostranství. U tohoto objektu navrhujeme odstranit mansardu. Tím objekt získá jasně definovaný, čistý tvar a lépe zapadne do celkového pojetí stavby.

Hlasujte pro přestavbu chráněných dílen.

Pobytové zařízení v Sokolově

Posláním novostavby je předejít sociální izolaci seniorů a osob se zdravotním postižením, kteří v důsledku věku již plně nezvládají běžné denní úkony a situace. Novostavba pobytového zařízení pomůže seniorům a osobám se zdravotním postižením zvýšit kvalitu života poskytováním kvalitních sociálních služeb a odborné zdravotnické péče profesionálním týmem pracovníků za podpory rodinných příslušníků klienta. Novostavba pobytového zařízení bude poskytovat ubytování, stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, aktivizační činnosti, relaxační činnosti a další.

Jedná se o třípodlažní objekt s podkrovím, situovaný blízko centra města Sokolov. Součástí akce bude rovněž úprava okolí objektu včetně zřízení parkovacích míst a spojovacích komunikací, umožňujících přístup ze stávajících veřejných komunikací.

Pobytové zařízení - projekt

V objektu bude poskytováno ubytování a ostatní služby podle zákona č.108/2006 Sb. o sociálních službách celkem 61 osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, zdravotního postižení a osobám se stařeckou demencí a Alzheimerovou demencí. Všechny skupiny osob vyžadují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby při zajištění péče o vlastní osobu a soběstačnosti.

Vstup do objektu a všechny prostory objektu budou řešeny bezbariérově. Ubytovací kapacitu bude tvořit 41 jednolůžkových pokojů a 10 dvoulůžkových. Všechny pokoje budou vybaveny vlastními koupelnami a toaletami. Pokoje seniorů budou vybaveny komunikačním systémem pro přivolání pomoci a asistence. V každém patře budou společenské prostory pro společné aktivity klientů. Chodby budou vybaveny odpočinkovými zónami.

Pobytové zařízení - projekt

Kromě osobních koupelen budou v objektu na každém patře rovněž prostory pro asistovanou hygienu, vybavené zdravotnickými technickými prostředky pro manipulaci s osobami se sníženou pohyblivostí a pro jejich očistu a prostory pro uskladnění kompenzačních pomůcek.

Na projekt byla v březnu 2017 podána žádost o dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „013 310 Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016-2020", podprogramu „013 D 313 Podpora reprodukce movitého a nemovitého majetku soc. služeb".

Hlasujte pro nové pobytové zařízení.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace