Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sokolov usiluje o titul stavby kraje. Město přihlásilo dva projekty – přestavbu chráněných dílen a pobytové zařízení pro seniory

06.06.2017
Sokolov usiluje o titul stavby kraje. Město přihlásilo dva projekty – přestavbu chráněných dílen a pobytové zařízení pro seniory

Autor: sokolov.cz

Popisek: Sokolovské chráněné dílny v současnosti

Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo 17. ročník Stavby Karlovarského kraje. Sokolov se letos o titul uchází s dvěma záměry. Svým hlasem můžete podpořit přestavbu Chráněných dílen v Sokolově a stavbu Pobytového zařízení pro seniory v Sokolovské ulici. Veřejná anketa probíhá do 9. června 2017.

Úpravy Chráněné dílny v Sokolově

Řešené území se nachází v katastrálním území města Sokolov. Pozemek je z jihu ohraničen ulicí Gagarinova, z jihozápadu ul. Poláčkova. Část objektu bude přestavěna na nájemní byty pro seniory se zázemím. Bezprostřední okolí je zastavěno rodinnými domy, bytovými domy a občanskou vybaveností. U vjezdu na pozemek jsou navržena nová parkovací stání a upraven tvar komunikace, aby lépe vyhovovala obsluze celého areálu – zásobování apod.

Chráněné dílny - projekt

Stávající stavba je umístěna v jihozápadním rohu parcely. Objekt se skládá ze tří základních hmot a schodišťové 'věže' s výtahem. V objektu 1 se v současné době nacházejí chráněné dílny se zázemím, v objektu 2 kanceláře a komerční prostory s minimálním využitím, v objektu pak 3 komerční prostory bez využití. Předmětem řešení studie jsou stavební úpravy objektu 2 a navazující prostory objektu 3. Objekt 1 je zachován v maximální možné míře beze změn. V návaznosti na změnu užívání objektů 2 a 3 je řešeno i okolí domu – komunikace, parkovací stání, předzahrádky apod. V návrhu odstraňujeme konstrukce, které jsou bez využití: lávku spojující objekt 1 se střešní terasou na objektu 3, která se dlouhodobě nevyužívá, a krytou promenádu ze severní strany objektu 2, která je v havarijním stavu a rozděluje pozemek na dvě části.

Chráněné dílny - projekt

Celá stavba se skládá ze čtyř dominantních hmot. Tyto jednotlivé objekty budou ještě zvýrazněny rozdílným barevným (popř. materiálovým) pojetím fasády. Navrhujeme jiné dělení výplní otvorů. U objektu 2 v bytech odstraňujeme parapety, tím vzniknou francouzská okna (vstupy na balkony a předzahrádky) a dojde k celkovému odlehčení fasády. Balkony pak rozbíjejí monolitnost jižní a severní fasády. U objektu 3 zvětšujeme vstupy do jednotlivých komerčních prostor, a tím vytváříme výlohy a provzdušnění celého prostoru jak vnitřního, tak veřejného prostranství. U tohoto objektu navrhujeme odstranit mansardu. Tím objekt získá jasně definovaný, čistý tvar a lépe zapadne do celkového pojetí stavby.

Hlasujte pro přestavbu chráněných dílen.

Pobytové zařízení v Sokolově

Posláním novostavby je předejít sociální izolaci seniorů a osob se zdravotním postižením, kteří v důsledku věku již plně nezvládají běžné denní úkony a situace. Novostavba pobytového zařízení pomůže seniorům a osobám se zdravotním postižením zvýšit kvalitu života poskytováním kvalitních sociálních služeb a odborné zdravotnické péče profesionálním týmem pracovníků za podpory rodinných příslušníků klienta. Novostavba pobytového zařízení bude poskytovat ubytování, stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, aktivizační činnosti, relaxační činnosti a další.

Jedná se o třípodlažní objekt s podkrovím, situovaný blízko centra města Sokolov. Součástí akce bude rovněž úprava okolí objektu včetně zřízení parkovacích míst a spojovacích komunikací, umožňujících přístup ze stávajících veřejných komunikací.

Pobytové zařízení - projekt

V objektu bude poskytováno ubytování a ostatní služby podle zákona č.108/2006 Sb. o sociálních službách celkem 61 osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, zdravotního postižení a osobám se stařeckou demencí a Alzheimerovou demencí. Všechny skupiny osob vyžadují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby při zajištění péče o vlastní osobu a soběstačnosti.

Vstup do objektu a všechny prostory objektu budou řešeny bezbariérově. Ubytovací kapacitu bude tvořit 41 jednolůžkových pokojů a 10 dvoulůžkových. Všechny pokoje budou vybaveny vlastními koupelnami a toaletami. Pokoje seniorů budou vybaveny komunikačním systémem pro přivolání pomoci a asistence. V každém patře budou společenské prostory pro společné aktivity klientů. Chodby budou vybaveny odpočinkovými zónami.

Pobytové zařízení - projekt

Kromě osobních koupelen budou v objektu na každém patře rovněž prostory pro asistovanou hygienu, vybavené zdravotnickými technickými prostředky pro manipulaci s osobami se sníženou pohyblivostí a pro jejich očistu a prostory pro uskladnění kompenzačních pomůcek.

Na projekt byla v březnu 2017 podána žádost o dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „013 310 Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016-2020", podprogramu „013 D 313 Podpora reprodukce movitého a nemovitého majetku soc. služeb".

Hlasujte pro nové pobytové zařízení.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace