Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Chebské letiště oslaví sté 'narozeniny'. Během programu zahřmí nad městem nejen armádní gripeny

28.04.2017
Chebské letiště oslaví sté 'narozeniny'. Během programu zahřmí nad městem nejen armádní gripeny

Autor: allevents.in

Popisek: Chebské letiště se připravuje na velkolepé oslavy

Největší letošní chebská událost se blíží! Sté výročí prvního vojenského letiště v Chebu oslavíme velkým Leteckým dnem ve dnech 24. a 25. června. Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického, který bude osobně přítomen, a hejtmanky Jany Vildumetzové zažijí návštěvníci největší leteckou show českého západu.

Pořádající Ultralight Club Cheb s výraznou podporou města Chebu už finišuje s přípravami. Letošní program slibuje několik akčních ukázek. Léta založení letiště připomene velké letecké divadlo skupiny Pterodactyl Flight. Na letišti vyrostou tábory s vojáky v dobových uniformách, nad jejichž hlavami se rozpoutají letecké souboje šesti dobových strojů. Nálety, souboje, hořící a vybuchující letadla dokreslí tehdejší frontovou atmosféru. Další, neméně zajímavou akci předvede policejní vrtulník se zásahovou jednotkou při protiteroristické akci. Pozadu nezůstane ani armádní letectvo. České bitevníky Alca předvedou koordinovaný útok a zničení pozemního cíle.

Chebskou specialitou, kterou nikde jinde neuvidíte, je spolupráce s německým spolkem GHF, což je sdružení pilotů historických letadel. GHF uspořádá v Chebu svoji valnou hromadu, a proto pořadatelé očekávají účast zhruba třicet letadel, která ani v Německu nejsou běžně k vidění. Některé stroje vystoupí v programu a ostatní budou k vidění na zvláštní stojánce.

Letecký den

Akrobati budou zastoupeni například účastníkem prestižního Red Bull Air Race Petrem Kopfsteinem. V akci uvidíte také anglický větroň Swift nebo německý Bücker 133 Jungmeister. Špičkovým představením bude skupinová akrobacie v podání Red Bull Aerobatic Teamu. Chybět nebudou ani známé stroje druhé světové války. Anglický Spitfire, americký Mustang a sovětský Jak-3 dají vzpomenout i na české piloty, kteří na nich létali. Spolu s nimi uvidí diváci i další letouny té doby, jako Harvard, Stinson Reliant nebo dvoumotorový Beech C-45 Expeditor a Boeing B-75 Kaydet.

 

 

Stranou nezůstanou ani civilní a sportovní stroje. Velkou pozornost určitě zaslouží velmi známý Lockheed Electra J. A. Bati, slavné československé stroje Sokol, Praga E-114 Air Baby, letouny řady Zlín a další. Tento výčet není úplný, protože řada ukázek je ještě v jednání. Protože se jedná i o výročí armádní, bude se česká armáda prezentovat také na zemi, a to výstavou pozemní bojové techniky, kterou zajistí 4. brigáda rychlého nasazení. O diváky bude postaráno velkou nabídkou občerstvení, stánků s tematickým zbožím i dětskými atrakcemi. Letošní novinkou je možnost zakoupení vstupenek v předprodeji, buď elektronicky na webu Ticketportal, nebo v infocentru přímo na chebském náměstí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace