Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Chebské letiště oslaví sté 'narozeniny'. Během programu zahřmí nad městem nejen armádní gripeny

28.04.2017
Chebské letiště oslaví sté 'narozeniny'. Během programu zahřmí nad městem nejen armádní gripeny

Autor: allevents.in

Popisek: Chebské letiště se připravuje na velkolepé oslavy

Největší letošní chebská událost se blíží! Sté výročí prvního vojenského letiště v Chebu oslavíme velkým Leteckým dnem ve dnech 24. a 25. června. Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického, který bude osobně přítomen, a hejtmanky Jany Vildumetzové zažijí návštěvníci největší leteckou show českého západu.

Pořádající Ultralight Club Cheb s výraznou podporou města Chebu už finišuje s přípravami. Letošní program slibuje několik akčních ukázek. Léta založení letiště připomene velké letecké divadlo skupiny Pterodactyl Flight. Na letišti vyrostou tábory s vojáky v dobových uniformách, nad jejichž hlavami se rozpoutají letecké souboje šesti dobových strojů. Nálety, souboje, hořící a vybuchující letadla dokreslí tehdejší frontovou atmosféru. Další, neméně zajímavou akci předvede policejní vrtulník se zásahovou jednotkou při protiteroristické akci. Pozadu nezůstane ani armádní letectvo. České bitevníky Alca předvedou koordinovaný útok a zničení pozemního cíle.

Chebskou specialitou, kterou nikde jinde neuvidíte, je spolupráce s německým spolkem GHF, což je sdružení pilotů historických letadel. GHF uspořádá v Chebu svoji valnou hromadu, a proto pořadatelé očekávají účast zhruba třicet letadel, která ani v Německu nejsou běžně k vidění. Některé stroje vystoupí v programu a ostatní budou k vidění na zvláštní stojánce.

Letecký den

Akrobati budou zastoupeni například účastníkem prestižního Red Bull Air Race Petrem Kopfsteinem. V akci uvidíte také anglický větroň Swift nebo německý Bücker 133 Jungmeister. Špičkovým představením bude skupinová akrobacie v podání Red Bull Aerobatic Teamu. Chybět nebudou ani známé stroje druhé světové války. Anglický Spitfire, americký Mustang a sovětský Jak-3 dají vzpomenout i na české piloty, kteří na nich létali. Spolu s nimi uvidí diváci i další letouny té doby, jako Harvard, Stinson Reliant nebo dvoumotorový Beech C-45 Expeditor a Boeing B-75 Kaydet.

 

 

Stranou nezůstanou ani civilní a sportovní stroje. Velkou pozornost určitě zaslouží velmi známý Lockheed Electra J. A. Bati, slavné československé stroje Sokol, Praga E-114 Air Baby, letouny řady Zlín a další. Tento výčet není úplný, protože řada ukázek je ještě v jednání. Protože se jedná i o výročí armádní, bude se česká armáda prezentovat také na zemi, a to výstavou pozemní bojové techniky, kterou zajistí 4. brigáda rychlého nasazení. O diváky bude postaráno velkou nabídkou občerstvení, stánků s tematickým zbožím i dětskými atrakcemi. Letošní novinkou je možnost zakoupení vstupenek v předprodeji, buď elektronicky na webu Ticketportal, nebo v infocentru přímo na chebském náměstí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace