Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kraj navštívila delegace v čele s čínskou velvyslankyní. Během jednání se řešila otázka spolupráce s Changpingem, městskou částí Pekingu

25.03.2017
Kraj navštívila delegace v čele s čínskou velvyslankyní. Během jednání se řešila otázka spolupráce s Changpingem, městskou částí Pekingu

Foto: kr-karlovarsky.cz

Popisek: Hejtmanka Jana Vildumetzová s čínskou velvyslankyní Ma Keqing

Velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing zavítala na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadu ji přivítala s ostatními radními hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Během jednání se řešila otázka spolupráce s městskou částí Pekingu - Changpingem, která by se do budoucna měla ještě více zintenzivnit. Společně se také diskutovalo o rozvoji cestovního ruchu a přilákání čínských turistů do regionu na dlouhodobější pobyty.

„Karlovarský kraj podepsal v roce 2007 prohlášení o přátelské výměně a spolupráci s Changpingem a nejsem přesvědčena, že by bylo naplňováno tak, jak mělo. Spolupráce musí být živá, musí být vidět a přinášet konkrétní výsledky. Čína je pro nás klíčová nejen z hlediska rozvoje cestovního ruchu, ale také z hlediska investic. V současnosti například jednáme o příchodu čínského investora do regionu, který se zabývá výrobou skla. Každý investor je pro nás velmi důležitý, přináší do našeho kraje nová pracovní místa, a pomáhá tak řešit problémy s vysokou nezaměstnaností,“ uvedla v úvodu setkání hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing následně hovořila o vzájemných vztazích mezi Českou republikou a Čínou a o možnostech rozvinutí spolupráce i s jinými oblastmi, než pouze Changpingem. Hejtmanka ji v této souvislosti požádala o přípravu podkladů s bližšími informacemi o jednotlivých regionech. „V rámci Rady Asociace krajů České republiky jsme rovněž zřídili historicky první komisi pro zahraniční spolupráci, která by měla úzce spolupracovat s Ministerstvem zahraničních věcí a důležité informace přenášet do jednotlivých krajů. Její předsedkyní se stala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a každý region má v komisi svého zástupce,“ upřesnila hejtmanka.

Nejvíc lákají Praha a Vary

Jedním z dalších témat společné diskuse byl rozvoj cestovního ruchu. Velvyslankyně mluvila o rostoucím počtu čínských turistů v naší zemi a o místech, která nejčastěji navštěvují. „Podle statistik přijelo do České republiky v loňském roce 355 000 turistů z Číny. Meziročně došlo k nárůstu o 23 procenta. Přispělo k tomu i zavedení tří přímých leteckých linek. Nejnavštěvovanějším místem byla Praha, druhé byly Karlovy Vary a třetí Český Krumlov,“ upřesnila velvyslankyně.

„Velice nás těší, že jsme hned druhým nejnavštěvovanějším místem po Praze. Byli bychom ovšem rádi, kdyby se u nás turisté zdrželi delší dobu, protože jim máme rozhodně co nabídnout. Disponujeme mezinárodním letištěm a v současné době řešíme prodloužení a rozšíření přistávací plochy, aby zde mohly přistávat všechny typy letadel,“ dodala hejtmanka. Velvyslankyně ji informovala, že se jedná o všeobecný problém, protože turisté z Číny chtějí během své krátké dovolené navštívit co nejvíce míst. Viceprezident spolku New Silk Road Chamber of Commerce Tomáš Král pak připomněl, že čínská klientela má své specifické potřeby, na základě nichž by hotely a restaurace měly přizpůsobit služby.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL