Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

O Císařských lázních informuji podrobně a přesně, brání se hejtmanka. Předala jsem redaktorovi ČT potřebné informace, výsledkem byla tendenční reportáž

07.03.2017
O Císařských lázních informuji podrobně a přesně, brání se hejtmanka. Předala jsem redaktorovi ČT potřebné informace, výsledkem byla tendenční reportáž

Autor: archiv

Popisek: Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová

​Reakce hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Vildumetzové na reportáž ČT k Císařským lázním (odvysíláno v pořadu Události v regionech, 6. 3. 2017)

Karlovarský kraj má za sebou v pořadí čtvrtou návštěvu prezidenta republiky Miloše Zemana, který už počtvrté na otázku, jestli jsou opravené Císařské lázně, dostal stejnou odpověď. Nejsou!

A místo toho, aby se redaktor České televize zabýval tím, proč se předchozím hejtmanům spolu s primátorem Karlových Varů nepodařilo opravu ani zahájit, řeší vlastnické vztahy, o kterých prezident během návštěvy mluvil.

Kompletní obnovu Císařských lázní kraj a město plánovaly od roku 2008. Je začátek března 2017 a rekonstrukce stále ještě nezačala. Císařské lázně byly ve vlastnictví města a Karlovarského kraje v zájmovém sdružení, které společně založili zástupci města a kraje v roce 2009. V roce 2011 se majetek Císařských lázní převedl výpůjčkou z Karlovarského kraje do zájmového sdružení Císařské lázně, jehož členem je město Karlovy Vary a Karlovarský kraj. Město Karlovy Vary mělo v tomto sdružení většinovou rozhodovací pravomoc.

Kraj, ani úředníci krajského úřadu nedostávali žádnou informaci o postupu přípravy rekonstrukce, o realizovaných výběrových řízeních, o tom, jaké jsou plány zájmového sdružení do budoucna. V čele zájmového sdružení stojí (stál) ředitel Lukáš Siřínek (člen ČSSD, zároveň člen Představenstva a ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary, a.s.), kterého do vedení jmenoval primátor Petr Kulhánek a exhejtman Martin Havel. To všechno jsou důvody, proč se nové vedení kraje rozhodlo ze zájmového sdružení vystoupit. 

V lednu 2017 měli zastupitelé města Karlovy Vary možnost převzít práva a povinnosti spolu s objektem Císařských lázní do své správy. Tuto možnost vedení města Karlovy Vary odmítlo.  

23. února 2017 závazky převzal rozhodnutím krajských zastupitelů Karlovarský kraj. Zároveň jsme garantovali, že národní kulturní památku opravíme, pokusíme se zajistit optimální financování a budeme diskutovat s veřejností o dispozičním uspořádání budovy. 

Vysvětlila jsem redaktorovi ČT velmi podrobně a do detailu celou situaci a předala jsem mu potřebné informace. Výsledkem byla tendenční reportáž o tom, jak jsem se snažila vyhnout odpovědím o vlastnictví Císařských lázní. (celý rozhovor mám nahraný).  I v tomto okamžiku žádám – přestaňme řešit, jestli mohlo vedení města nebo kraje investovat více energie do toho, aby se s opravou konečně začalo, ztracený čas už stejně nevrátíme. Raději se soustřeďme na to, co je teď nejdůležitější – v krátké době zajistit financování, provést transparentní výběrové řízení a zahájit opravu tak, aby se Císařské lázně nestaly drahým skanzenem, na jehož provoz budeme doplácet miliony, ale účelným zařízením, které bude co nejdříve sloužit našim občanům i návštěvníkům regionu.

Mgr. Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace