Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nepolíbená a pronásledovaná finalistka Missis. Kolik stran vystřídala nová šéfka hejtmanů, než prorazila s ANO, jak to bylo s mužem, před nímž prchla do Prahy a jaké skandály musí řešit? A Babiš a ty ´jeho´ ženy…

10.12.2016
Nepolíbená a pronásledovaná finalistka Missis. Kolik stran vystřídala nová šéfka hejtmanů, než prorazila s ANO, jak to bylo s mužem, před nímž prchla do Prahy a jaké skandály musí řešit? A Babiš a ty ´jeho´ ženy…

Foto: Asociace krajů

Popisek: Jana Vildumetzová s hejtmanem Jiřím Zimolou, kterého ve volbě porazila

Jana Vildumetzová prožívá zažívá podobně úspěšnou kariéru jako její kolegyně, pražská primátorka Adriana Krnáčová a nově zvolená hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová. Všechny tři za to vděčí šéfovi ANO Andreji Babišovi, který vsadil na neokoukané a pohledné ženské tváře. Teď s nimi slaví další triumf, Vildumetzová totiž byla zvolena i šéfkou všech hejtmanů, když v boji o post předsedy Asociace krajů porazila svého kolegu Jiřího Zimolu.

K jejímu úspěchu údajně přispěl fakt, že je nepolíbená politikou (sama se navíc ihned nechala slyšet, že chce, aby byla Asociace krajů apolitická). To ovšem není zdaleka pravda, protože je zkušenou regionální političkou. Několik let byla starostkou Horního Slavkova i krajskou zastupitelkou.  Svoji kariéru odstartovala v dresu Strany zelených, později přestoupila do ODS, ale když tato strana začala ztrácet někdejší pozice, kritizovala ji, vystoupila z ní a brzy nato se stala členkou ANO.

Pronásledovaná Missis

Jana Vildumetzová na sebe poprvé výrazněji upozornila v roce 2003, když skončila druhá v soutěži o nejsympatičtější maminku Missis České republiky. K úspěchu jí tehdy pomohl její čtyřletý syn Tomáš. Později, už ve funkci starostky Horního Slavkova, se zase objevila v médiích kvůli pikantnímu soudnímu sporu. Údajně totiž čelila  pronásledování svého ctitele, podnikatele L.J. které nakonec skončilo až u soudu. Vildumetzová ho obvinila ze stalkingu, prý ji  zasílal obtěžující a vyhrožující SMS, tvrdil jí že ji miluje a vyhledával ji proto,  nakonec  však byl    osvobozen. Podle soudce bylo jeho jednání  obtěžující, ale nešlo o trestný čin. Podnikatel si poté naopak novinářům stěžoval, že byl starostkou terorizován a snažila se přimět jeho zaměstnavatele, aby ho vyhodil.

Vildumetzová nakonec kvůli němu odešla ze Slavkova do Prahy. Zdůvodňovala to tím, že si nikdo neumí představit, čím prošla.

Hejtmani a primátorka: Asociace krajů si po volbě udělala společný snímeček. Babišovy ženy Jermanová, Vildumetzová a Krnáčová v popředí...

Další trable

V poslední době se její minulosti několikrát věnoval i časopis Týden. Na paškál si ji vzal již loni, poté co si sama ještě jako starostka Horního Slavkova odhlasovala dar sto tisíc korun a jako bonus dostala Cenu města pro zasloužilé občany. Týdeník rovněž zmínil, že Vildumetzová ovládla regionální stranické struktury a všichni zastupitelé za ANO v Karlových Varech údajně na protest proti jejím metodám hnutí opustili. Nedávno Týden  Vildumetzové věnoval další článek, tentokrát s názvem Hejtmančina plavba s lobbistou. Ten je dán do souvislosti s tím, že obžalovaného lobbistu Martina Dědice opakovaně kritizoval šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle zdrojů Týdne se právě s tímto mužem v roce 2008 plavila Vildumetzová na zaoceánské lodi po Středozemním moři. Redaktoři Týdne přitom vycházeli z informací, které napsal na svém Facebooku člen ČSSD Lumír Palyza. Ten se pozastavil nad tím, že plavba s lobbistou u některých politiků vadí a u některých nevadí. Svůj komentář vypustil na veřejnost v návaznosti na oznámení, že by se Vildumetzová mohla stát šéfkou Asociace krajů.  Vildumetzová však jakékoliv kontakty s Dědicem popírá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová