Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nepolíbená a pronásledovaná finalistka Missis. Kolik stran vystřídala nová šéfka hejtmanů, než prorazila s ANO, jak to bylo s mužem, před nímž prchla do Prahy a jaké skandály musí řešit? A Babiš a ty ´jeho´ ženy…

10.12.2016
Nepolíbená a pronásledovaná finalistka Missis. Kolik stran vystřídala nová šéfka hejtmanů, než prorazila s ANO, jak to bylo s mužem, před nímž prchla do Prahy a jaké skandály musí řešit? A Babiš a ty ´jeho´ ženy…

Autor: Asociace krajů

Popisek: Jana Vildumetzová s hejtmanem Jiřím Zimolou, kterého ve volbě porazila

Jana Vildumetzová prožívá zažívá podobně úspěšnou kariéru jako její kolegyně, pražská primátorka Adriana Krnáčová a nově zvolená hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová. Všechny tři za to vděčí šéfovi ANO Andreji Babišovi, který vsadil na neokoukané a pohledné ženské tváře. Teď s nimi slaví další triumf, Vildumetzová totiž byla zvolena i šéfkou všech hejtmanů, když v boji o post předsedy Asociace krajů porazila svého kolegu Jiřího Zimolu.

K jejímu úspěchu údajně přispěl fakt, že je nepolíbená politikou (sama se navíc ihned nechala slyšet, že chce, aby byla Asociace krajů apolitická). To ovšem není zdaleka pravda, protože je zkušenou regionální političkou. Několik let byla starostkou Horního Slavkova i krajskou zastupitelkou.  Svoji kariéru odstartovala v dresu Strany zelených, později přestoupila do ODS, ale když tato strana začala ztrácet někdejší pozice, kritizovala ji, vystoupila z ní a brzy nato se stala členkou ANO.

Pronásledovaná Missis

Jana Vildumetzová na sebe poprvé výrazněji upozornila v roce 2003, když skončila druhá v soutěži o nejsympatičtější maminku Missis České republiky. K úspěchu jí tehdy pomohl její čtyřletý syn Tomáš. Později, už ve funkci starostky Horního Slavkova, se zase objevila v médiích kvůli pikantnímu soudnímu sporu. Údajně totiž čelila  pronásledování svého ctitele, podnikatele L.J. které nakonec skončilo až u soudu. Vildumetzová ho obvinila ze stalkingu, prý ji  zasílal obtěžující a vyhrožující SMS, tvrdil jí že ji miluje a vyhledával ji proto,  nakonec  však byl    osvobozen. Podle soudce bylo jeho jednání  obtěžující, ale nešlo o trestný čin. Podnikatel si poté naopak novinářům stěžoval, že byl starostkou terorizován a snažila se přimět jeho zaměstnavatele, aby ho vyhodil.

Vildumetzová nakonec kvůli němu odešla ze Slavkova do Prahy. Zdůvodňovala to tím, že si nikdo neumí představit, čím prošla.

Hejtmani a primátorka: Asociace krajů si po volbě udělala společný snímeček. Babišovy ženy Jermanová, Vildumetzová a Krnáčová v popředí...

Další trable

V poslední době se její minulosti několikrát věnoval i časopis Týden. Na paškál si ji vzal již loni, poté co si sama ještě jako starostka Horního Slavkova odhlasovala dar sto tisíc korun a jako bonus dostala Cenu města pro zasloužilé občany. Týdeník rovněž zmínil, že Vildumetzová ovládla regionální stranické struktury a všichni zastupitelé za ANO v Karlových Varech údajně na protest proti jejím metodám hnutí opustili. Nedávno Týden  Vildumetzové věnoval další článek, tentokrát s názvem Hejtmančina plavba s lobbistou. Ten je dán do souvislosti s tím, že obžalovaného lobbistu Martina Dědice opakovaně kritizoval šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle zdrojů Týdne se právě s tímto mužem v roce 2008 plavila Vildumetzová na zaoceánské lodi po Středozemním moři. Redaktoři Týdne přitom vycházeli z informací, které napsal na svém Facebooku člen ČSSD Lumír Palyza. Ten se pozastavil nad tím, že plavba s lobbistou u některých politiků vadí a u některých nevadí. Svůj komentář vypustil na veřejnost v návaznosti na oznámení, že by se Vildumetzová mohla stát šéfkou Asociace krajů.  Vildumetzová však jakékoliv kontakty s Dědicem popírá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace