Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jeho tvář má známý hlas. Andrej Babiš opět promluvil: Nic horšího prý neviděl. A kdo je tedy papaláš?

04.10.2016
Jeho tvář má známý hlas. Andrej Babiš opět promluvil: Nic horšího prý neviděl. A kdo je tedy papaláš?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Těžko říct, zda jsou některé výroky šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše pouze výsledkem promyšlené předvolební taktiky, nebo jeho životního stylu miliardáře. Když zavítal v rámci předvolební kampaně do Karlových Varů, opět se zastavil v hotelu Thermal, který ministerstvo financí coby vlastník spravuje. A jak už to Andrej Babiš umí, nešetřil silnými slovy. Při návštěvě bazénu, který je součástí hotelového komplexu, například tvrdil, že nic horšího neviděl.

Patrně zná z Karlovarského kraje jen hotel Thermal. Škoda, že si neprohlédl desítky zchátralých památek, například děsivý stav lázní Kyselka, některých ostudných nádraží a především prázdné obchody a restaurace ve zdejších obcích, kde to již živnostníci kvůli konkurenci obchodních řetězců a byrokratické šikaně vzdali. Každá Babišova návštěva se točí především kolem hotelu Thermal. Ostatně dokazují to i webové stránky hnutí ANO, které propagují článek v jeho deníku iDnes.cz pod názvem „Nic horšího jsem neviděl, řekl Babiš v Thermalu“.

Miliony pro Budulínka

Právě bazén, který je stavebně i provozně součástí Thermalu, chtěl ministr financí před časem prodat, nejlépe arabskému šejkovi. Když se kolem toho strhla mela a patřičně zalobboval prezident karlovarského MFF Jiří Bartoška, Babiš se svým nápadem couvnul a naopak začal přihazovat peníze na generální opravu samotného hotelu. Ten v posledních letech polyká miliony doslova jako Budulínek. I když má být do jeho rekonstrukce nasypáno dalších 300 milionů korun, na zchátralý bazén hned tak nedojde. Napřed se prý musí Thermal zateplit.

Tato tvář má známý hlas

Voliče v kraji však trápí úplně jiné priority, než je osud kontroverzní stavby. Tu by mimochodem raději řada místních lidí raději nechala zbourat. S tím si ale vedení ANO zřejmě nedělá žádné problémy. Namísto programu, koncipovaného s ohledem na řadu skutečných problémů v Karlovarském kraji, sází ANO především na tvář Andreje Babiše. Toho je vidět společně s některými zdejšími kandidáty na plakátech, nalepených doslova na každém rohu. Tvrdí na nich například, že ANO nikdy nevzdá boj s korupcí, i když se kluci hodně snaží.

Vytočený aktivista

Babišova kampaň vytočila některé kandidáty z konkurenčních stran. Například dlouholetého úspěšného bojovníka proti korupci Jiřího Kotka, autora videa, dokumentujícího legendární karlovarskou losovačku. V předvolebních novinách strany Alternativa, jejímž je Kotek lídrem, si stěžuje: „My považujeme korupci dlouhodobě za nejzásadnější problém naší společnosti. Noví oligarchové skoupili média a pomocí inzerce pak i vliv na ně. Těmito prostředky manipulují veřejným míněním.“ Kotek  také opakovaně kritizuje, že Česká republika stále patří mezi rozvinutými zeměmi k nejzkorumpovanějším, ale úřady, policie a státní zástupci tento problém nijak neřeší.

Papaláši ne, papalášky ano?

Voliči se zase baví Babišovým plakátem s mottem, že kraje musí řídit lidé, úspěšní v reálném životě, a ne papaláši. Za papaláše Babiš patrně nepovažuje některé dlouholeté politiky ve svém hnutí, jako je lídryně kandidátky za ANO v krajských volbách Jana Vildumetzová. Ta v současné době vykonává funkci náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu a je bývalou dlouholetou starostkou Horního Slavkova. Kromě toho byla i krajskou zastupitelkou a místopředsedkyní Svazu měst a obcí. Členství v ODS vystřídala za členství v ANO. V politice, různých funkcích a stranách působí již čtrnáct let.

Čtěte také:

Dostal přes hubu? Místní romský boss Marka Dalíka trochu „usměrnil“; do konfliktu s ním se dostalo prý už mnoho vězňů… Jak se daří lobbistovi v base? Deník zjistil podrobnosti

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová