Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Západočeské lázně zahájily sezónu, do Františkových Lázní přijela i Lída Baarová s milencem. Veřejnosti se návrat do starých dobrých časů zamlouvá, i když přijde na miliony

24.05.2016
Západočeské lázně zahájily sezónu, do Františkových Lázní přijela i Lída Baarová s milencem. Veřejnosti se návrat do starých dobrých časů zamlouvá, i když přijde na miliony

Autor: Živý kraj

Popisek: Zahájení lázeňské sezóny se těší obrovskému zájmu veřejnosti

Velkolepěji než v předchozích letech zahájily svoji hlavní sezónu lázeňská města v Karlovarském kraji. I když se největší pozornost zaměřila na Karlovy Vary, pozadu nezůstala ani další lázeňská místa a obyvatelům i hostům připravila atraktivní podívanou, kterou umocnilo nádherné počasí. Obrovský zájem o program, evokující minulé éry, dokazuje, že se lidé s oblibou vracejí do starých dobrých časů.

Každoroční slavnostní rituály svěcení pramenů odstartovaly jako vždy o prvním květnovém víkendu největší české lázně Karlovy Vary. Hlavní atrakcí oslav se opět stal příjezd zakladatele města Karla IV. s početným doprovodem. S ohledem na to, že letos oslavujeme 700. výročí narození nejvýznamnějšího českého panovníka, stal se právě on středem pozornosti. U Mlýnské kolonády byla dokonce vybudována jeho písková socha v nadživotní velikosti. I když se nešťastnou shodou okolností těsně před zahájením oslav zřítila, sochař Tomáš Mosambo ji dokázal postavit znovu a dnes se těší značné pozornosti turistů z celého světa. Bohužel také vandalů, obnovenou sochu například nedávno poničila turistka z Litvy.

Roztančené Mariánky

Ve stínu Karlových Varů rozhodně nezůstala ani další města světoznámého lázeňského trojúhelníku. Hned následující víkend byla zahájena 208. lázeňská sezóna v Mariánských Lázních. Navzdory tomu, že se tak stalo v nešťastný pátek třináctého, pořadatelům se podařilo roztančit celý areál kolem nádherné kolonády. Část programu se odehrávala u slavné Zpívající fontány, kde se konalo hned několik zajímavých akcí, především různých koncertů. Kromě regionálních souborů na nich vystoupila také populární slovenská skupina No name. Na lázeňské promenádě nechyběl ani oblíbený dobový jarmark. Náklady na třídenní oslavy přesáhly jeden milion korun.

Také v Jáchymově nechybí historický průvod

Také v Jáchymově nechybí historický průvod

Pocta Baarové

A v uplynulém víkendu zahájily svoji 223. sezónu Františkovy Lázně. Ty se v programu oslav pravidelně soustředí na hlavní historickou osobnost, císaře Františka I., který je založil. Nechybí ani historický průvod městem, evokující minulost města. Tentokrát to byla dvacátá léta minulého století. Hlavní atrakcí se stal příjezd filmových hvězd Lídy Baarové a jejího milence, slavného herce Gustava Fröhlicha. Baarová totiž Františkovy Lázně několikrát navštívila, ostatně v minulém století patřilo k dobrému zvyku VIP osobností alespoň jednou ročně absolvovat lázeňský pobyt. Obrovský zájem veřejnosti o program, související se zahájením lázeňské sezóny, ať už v Karlových Varech nebo Mariánských a Františkových Lázních, dokazuje, že využívá každou příležitost se alespoň načas vrátit do starých dobrých časů.

Jáchymovská snídaně v trávě

Jako poslední zahájí koncem května letošní lázeňskou sezónu také první radonové lázně na světě Jáchymov. Podobně jako v dalších lázeňských místech Karlovarského kraje i zde budou především vysvěceny prameny. Součástí třídenních oslav je historický průvod nebo koncerty populárních zpěváků a kapel, například Felixe Slováčka, Pavla Dobeše a skupiny Slza. Velmi sympatická je nedělní část programu, která se zaměří na různé sportovní aktivity a začíná rozcvičkou a snídaní v trávě.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace