Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Západočeské lázně zahájily sezónu, do Františkových Lázní přijela i Lída Baarová s milencem. Veřejnosti se návrat do starých dobrých časů zamlouvá, i když přijde na miliony

24.05.2016
Západočeské lázně zahájily sezónu, do Františkových Lázní přijela i Lída Baarová s milencem. Veřejnosti se návrat do starých dobrých časů zamlouvá, i když přijde na miliony

Foto: Živý kraj

Popisek: Zahájení lázeňské sezóny se těší obrovskému zájmu veřejnosti

Velkolepěji než v předchozích letech zahájily svoji hlavní sezónu lázeňská města v Karlovarském kraji. I když se největší pozornost zaměřila na Karlovy Vary, pozadu nezůstala ani další lázeňská místa a obyvatelům i hostům připravila atraktivní podívanou, kterou umocnilo nádherné počasí. Obrovský zájem o program, evokující minulé éry, dokazuje, že se lidé s oblibou vracejí do starých dobrých časů.

Každoroční slavnostní rituály svěcení pramenů odstartovaly jako vždy o prvním květnovém víkendu největší české lázně Karlovy Vary. Hlavní atrakcí oslav se opět stal příjezd zakladatele města Karla IV. s početným doprovodem. S ohledem na to, že letos oslavujeme 700. výročí narození nejvýznamnějšího českého panovníka, stal se právě on středem pozornosti. U Mlýnské kolonády byla dokonce vybudována jeho písková socha v nadživotní velikosti. I když se nešťastnou shodou okolností těsně před zahájením oslav zřítila, sochař Tomáš Mosambo ji dokázal postavit znovu a dnes se těší značné pozornosti turistů z celého světa. Bohužel také vandalů, obnovenou sochu například nedávno poničila turistka z Litvy.

Roztančené Mariánky

Ve stínu Karlových Varů rozhodně nezůstala ani další města světoznámého lázeňského trojúhelníku. Hned následující víkend byla zahájena 208. lázeňská sezóna v Mariánských Lázních. Navzdory tomu, že se tak stalo v nešťastný pátek třináctého, pořadatelům se podařilo roztančit celý areál kolem nádherné kolonády. Část programu se odehrávala u slavné Zpívající fontány, kde se konalo hned několik zajímavých akcí, především různých koncertů. Kromě regionálních souborů na nich vystoupila také populární slovenská skupina No name. Na lázeňské promenádě nechyběl ani oblíbený dobový jarmark. Náklady na třídenní oslavy přesáhly jeden milion korun.

Také v Jáchymově nechybí historický průvod

Také v Jáchymově nechybí historický průvod

Pocta Baarové

A v uplynulém víkendu zahájily svoji 223. sezónu Františkovy Lázně. Ty se v programu oslav pravidelně soustředí na hlavní historickou osobnost, císaře Františka I., který je založil. Nechybí ani historický průvod městem, evokující minulost města. Tentokrát to byla dvacátá léta minulého století. Hlavní atrakcí se stal příjezd filmových hvězd Lídy Baarové a jejího milence, slavného herce Gustava Fröhlicha. Baarová totiž Františkovy Lázně několikrát navštívila, ostatně v minulém století patřilo k dobrému zvyku VIP osobností alespoň jednou ročně absolvovat lázeňský pobyt. Obrovský zájem veřejnosti o program, související se zahájením lázeňské sezóny, ať už v Karlových Varech nebo Mariánských a Františkových Lázních, dokazuje, že využívá každou příležitost se alespoň načas vrátit do starých dobrých časů.

Jáchymovská snídaně v trávě

Jako poslední zahájí koncem května letošní lázeňskou sezónu také první radonové lázně na světě Jáchymov. Podobně jako v dalších lázeňských místech Karlovarského kraje i zde budou především vysvěceny prameny. Součástí třídenních oslav je historický průvod nebo koncerty populárních zpěváků a kapel, například Felixe Slováčka, Pavla Dobeše a skupiny Slza. Velmi sympatická je nedělní část programu, která se zaměří na různé sportovní aktivity a začíná rozcvičkou a snídaní v trávě.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace