Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Legendární žokej chce opět vyhrát Velkou pardubickou a pak i volby. A proč změnil dres? „Kníže byla srdeční záležitost, zato Kalousek celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl.“ A přidal…

10.05.2016
Legendární žokej chce opět vyhrát Velkou pardubickou a pak i volby. A proč změnil dres? „Kníže byla srdeční záležitost, zato Kalousek celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl.“ A přidal…

Autor: Facebook

Popisek: Legendární žokej Josef Váňa

To, že se hodlá legendární žokej Josef Váňa stát senátorem, už je známo od loňského roku. A není ani překvapením, že se tato známá osobnost angažuje také v politice. Jako místostarosta obce Chyše v ní totiž už působí už několik let. Zatímco se v Chyši těší velké popularitě a byl dokonce jmenován jejím doživotním vládcem, ve velké politice už tak jednoznačný úspěch nemá. Nikdo si proto netroufá odhadnout, zda se mu sen o senátorském křesle splní. Utká se totiž s těžkými rivaly a tento souboj bude možná ještě těžší než Velká pardubická.

A právě  proto, aby uspěl, se rozhodl potřicáté absolvovat náročný dostih. Netají se tím, že se chce dostat do Senátu v dresu hnutí ANO.  V nedávném rozhovoru pro časopis Týden sice uvedl, že účast na Velké pardubické těsně před volbami není žádný volební kalkul, ale čtenáři si o tom jistě mysleli své. Když mu Pavlína Wolfová připomněla, že pojede na závodišti Agrofertu coby kandidát do Senátu za hnutí ANO, odpověděl sebevědomě, že noviny by v té době stejně byly plné Váni. 

Nádherné Čapí hnízdo

Wolfová se rovněž zajímalo, co říká na Babišovu kauzu s Čapím hnízdem. Odpověď byla lakonická: „Čapí hnízdo je nádherné, já tam byl.“  Ale na její reakci, že bylo vybudováno za podvodně získané dotace, odpověděl, že neví, kde je pravda, že tomu nerozumí a že se o dotacích bavit nebude. Dodal pak ještě, že nekandiduje za Babiše, ale za ANO. Podobně se vymluvil i z dotazu na jeho přestup z TOP 09 do ANO. Váňa vysvětloval, že volil „pana knížete“, prý to byla jeho srdeční záležitost a zdůraznil, že nynější šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se mu nikdy nelíbil. Podle něj celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl. Naopak on sám se opět rozhodl kandidovat, protože se prý nemůže dívat na to, co se v naší zemi děje.  V této souvislosti například kritizoval,  že stát vůbec nepodporuje mládežnický a koňský sport. A právě na podporu těchto aktivit by se chtěl angažovat v Senátu, pokud ovšem bude zvolen. 

Těžký soupeř

Váňa se však bude muset nejen na Velké pardubické, ale i ve volbách, utkat s velmi těžkými soupeři. Například dosavadním, velmi populárním senátorem a krajským zastupitelem Janem Horníkem (STAN), který již několikrát dokázal porazit i kandidáty velkých stran. Josef Váňa    kandidoval i do parlamentu. Ale více méně symbolicky, až na desátém místě, aby podpořil TOP 09 a   jeho účast této straně skutečně pomohla.  Když jsme se před časem zajímali, proč mění dres,  na náš písemný dotaz  nereagoval. Připomeňme ale, že když v posledních parlamentních volbách podpořil Andreje Babiše, lidem se to příliš nelíbilo. Někteří dokonce zlomyslně vtipkovali, že jeho podpora je následkem pádu z koně. Dalším jeho těžkým protivníkem bude v senátních volbách  komunistický kandidát. KSČM totiž v Karlovarském kraji s přehledem vyhrává volby. 

Doživotní vládce Chyše

V tomto kraji je ale Váňa stále velmi oblíbený, mimo jiné zde byl vyhlášen Sportovcem roku.  Vždy, když uspěl v nějakém dostihu, místní lidé ho přivítali se všemi poctami, v Chyši  byl dokonce pasován na doživotního vládce a již dávno předtím byl jmenován čestným občanem. Má zde pověst velkého dříče, za kterým je vidět kus práce. Když se před pár lety objevily v médiích  spekulace, že se z Chyše chystá odstěhovat, označil  je za nesmysl. Mimo jiné zdůraznil, že si s  manželkou v obci vybudoval „hnízdečko“ a stálo je to velké úsilí.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace