Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Legendární žokej chce opět vyhrát Velkou pardubickou a pak i volby. A proč změnil dres? „Kníže byla srdeční záležitost, zato Kalousek celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl.“ A přidal…

10.05.2016
Legendární žokej chce opět vyhrát Velkou pardubickou a pak i volby. A proč změnil dres? „Kníže byla srdeční záležitost, zato Kalousek celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl.“ A přidal…

Autor: Facebook

Popisek: Legendární žokej Josef Váňa

To, že se hodlá legendární žokej Josef Váňa stát senátorem, už je známo od loňského roku. A není ani překvapením, že se tato známá osobnost angažuje také v politice. Jako místostarosta obce Chyše v ní totiž už působí už několik let. Zatímco se v Chyši těší velké popularitě a byl dokonce jmenován jejím doživotním vládcem, ve velké politice už tak jednoznačný úspěch nemá. Nikdo si proto netroufá odhadnout, zda se mu sen o senátorském křesle splní. Utká se totiž s těžkými rivaly a tento souboj bude možná ještě těžší než Velká pardubická.

A právě  proto, aby uspěl, se rozhodl potřicáté absolvovat náročný dostih. Netají se tím, že se chce dostat do Senátu v dresu hnutí ANO.  V nedávném rozhovoru pro časopis Týden sice uvedl, že účast na Velké pardubické těsně před volbami není žádný volební kalkul, ale čtenáři si o tom jistě mysleli své. Když mu Pavlína Wolfová připomněla, že pojede na závodišti Agrofertu coby kandidát do Senátu za hnutí ANO, odpověděl sebevědomě, že noviny by v té době stejně byly plné Váni. 

Nádherné Čapí hnízdo

Wolfová se rovněž zajímalo, co říká na Babišovu kauzu s Čapím hnízdem. Odpověď byla lakonická: „Čapí hnízdo je nádherné, já tam byl.“  Ale na její reakci, že bylo vybudováno za podvodně získané dotace, odpověděl, že neví, kde je pravda, že tomu nerozumí a že se o dotacích bavit nebude. Dodal pak ještě, že nekandiduje za Babiše, ale za ANO. Podobně se vymluvil i z dotazu na jeho přestup z TOP 09 do ANO. Váňa vysvětloval, že volil „pana knížete“, prý to byla jeho srdeční záležitost a zdůraznil, že nynější šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se mu nikdy nelíbil. Podle něj celý život nic nedělal a jen do něčeho ryl. Naopak on sám se opět rozhodl kandidovat, protože se prý nemůže dívat na to, co se v naší zemi děje.  V této souvislosti například kritizoval,  že stát vůbec nepodporuje mládežnický a koňský sport. A právě na podporu těchto aktivit by se chtěl angažovat v Senátu, pokud ovšem bude zvolen. 

Těžký soupeř

Váňa se však bude muset nejen na Velké pardubické, ale i ve volbách, utkat s velmi těžkými soupeři. Například dosavadním, velmi populárním senátorem a krajským zastupitelem Janem Horníkem (STAN), který již několikrát dokázal porazit i kandidáty velkých stran. Josef Váňa    kandidoval i do parlamentu. Ale více méně symbolicky, až na desátém místě, aby podpořil TOP 09 a   jeho účast této straně skutečně pomohla.  Když jsme se před časem zajímali, proč mění dres,  na náš písemný dotaz  nereagoval. Připomeňme ale, že když v posledních parlamentních volbách podpořil Andreje Babiše, lidem se to příliš nelíbilo. Někteří dokonce zlomyslně vtipkovali, že jeho podpora je následkem pádu z koně. Dalším jeho těžkým protivníkem bude v senátních volbách  komunistický kandidát. KSČM totiž v Karlovarském kraji s přehledem vyhrává volby. 

Doživotní vládce Chyše

V tomto kraji je ale Váňa stále velmi oblíbený, mimo jiné zde byl vyhlášen Sportovcem roku.  Vždy, když uspěl v nějakém dostihu, místní lidé ho přivítali se všemi poctami, v Chyši  byl dokonce pasován na doživotního vládce a již dávno předtím byl jmenován čestným občanem. Má zde pověst velkého dříče, za kterým je vidět kus práce. Když se před pár lety objevily v médiích  spekulace, že se z Chyše chystá odstěhovat, označil  je za nesmysl. Mimo jiné zdůraznil, že si s  manželkou v obci vybudoval „hnízdečko“ a stálo je to velké úsilí.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace