Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se ji Miloš Zeman snažil obejmout, cudně se bránila a on šibalsky vtipkoval: Ale já jsem jen takový starý, neškodný jezevec... Renata tráví noci s politiky i celebritami. Co na to psycholog?

01.05.2016
Když se ji Miloš Zeman snažil obejmout, cudně se bránila a on šibalsky vtipkoval: Ale já jsem jen takový starý, neškodný jezevec... Renata tráví noci s politiky i celebritami. Co na to psycholog?

Foto: Pražský Hrad

Popisek: Prezident Miloš Zeman

Renata je velmi pohledná žena, která léta působí v kulturní branži. Se slavnými lidmi se setkává ve skutečnosti, ale následně také prostřednictvím velmi sugestivních snů. Když se ráno probudí, není si jistá, co je pouhé zdání a co skutečnost. Její noční dobrodružství s politiky a celebritami, třeba s Milošem Zemanem nebo Leonardem DiCaprio, opravdu stojí za to. A zajímavé také je zjištění, co takové sny znamenají.

„Kuriózní sny jsem měla už v dětství. Nejvíc si pamatuji na jeden z nich, který mne dodnes dojímá. Rodiče měli velké hospodářství, ale mě práce na něm vůbec nelákala. Raději jsem si, zalezlá ve svém pokoji, četla nebo vystřihovala idoly té doby z různých časopisů a lepila si je do velkého sešitu. Jednou jsem tajně utekla do kina na film Perný den s Beatles. Táta mě druhý den potrestal tím, že jsem musela nasekat koš dříví. Zvládla jsem to s pláčem a rukama plnýma třísek. V noci se mi pak za odměnu zdálo, že za mnou do dřevníku přišli John, Paul, Ringo a George a pomohli mi dřevo nasekat. Stále vidím, jak seděli na špalcích a hráli Perný den,“ vypráví nám se smíchem Renata.

Se Zemanem na Vysočině

Po setkání s Milošem Zemanem, s nímž se seznámila díky jeho prezidentské kampani, měla ještě vtipnější sen. Je přitom zajímavé, že předvolební kampaně se zúčastnila především kvůli tomu, že na ní vystupoval její oblíbený zpěvák Láďa Kerndl. Dala se s ním do řeči a překvapilo ji, jak moc je bezprostřední a přátelský. Ale následující noc se jí nezdálo o něm, ale o tom, že se prochází se Zemanem po jeho Vysočině. Když se ji nakonec snažil obejmout, cudně se bránila a on šibalsky vtipkoval: „Ale já jsem jen takový starý, neškodný jezevec.“ „Ještě dodnes tím bavím své přátele,“ vypráví Renata. Nedávno zase prožila barevný sen s Andrejem Babišem: „Seděli jsme spolu na jeho farmě u jednoho stolu, Babiš popíjel velký džbán rajčatového džusu a zobal zeleninu a ovoce, které byly krásně naservírované na velkých mísách. Pochválila jsem ho, že jí zdravě. Babiš na to reagoval: Já som taký asketa. Jejich dceři se moc líbil můj syn, který tam byl s námi, a celou dobu s ním dětsky koketovala. Obzvlášť oceňovala, že má velké svaly. To mě hodně rozesmálo, syn je totiž ve skutečnosti hrozně hubený,“ upřesňuje Renata.

Časopis od Leonarda

Mezi Renatina nejzajímavější setkání ve snu patří to s Leonardem DiCaprio, které se jí zdálo vzápětí poté, co letos konečně získal Oscara. Renata se s ním však osobně setkala i ve skutečnosti, na karlovarském festivalu, který navštívil počátkem devadesátých let. „Tehdy to byl plachý, něžný kluk, byl u nás ještě úplně neznámý, do Varů přijel s babičkou. Osaměle postával na recepci, která se konala v Grandhotelu Pupp. Bylo mi ho líto, že je tam tak sám, tak jsem se ho alespoň zeptala, jak se mu u nás líbí. Místo odpovědi se jen usmál,“ popisuje Renata, jak na ni před lety dnešní světová superstar zapůsobila. Její nedávný sen s Leonardem měl kulinářsko-ekologickou zápletku. Renata se s ním opět potkala na večírku, který pomáhala organizovat pro americké filmaře. Moc mu chutnala její dýňová polévka. Na oplátku jí věnoval časopis o ekologii, který vydává. Renata lituje, že se bohužel z tohoto snu probudila příliš brzy...

Touha po dokonalosti

Množství snů se slavnými muži, některé dokonce erotické, Renatu začaly zneklidňovat, jestli snad netrpí nějakou poruchou. Zeptala se na to svého známého, psychologa, a ten jí řekl, že nejsou ničím výjimečným a čas od času je prožívá většina z nás. Velmi často je prý mají lidé, toužící po dokonalosti a nezávislosti. „Tak to opravdu souhlasí,“ říká Renata: „Když například zdobím vánoční stromeček, několikrát jej změním, dokud není výsledek dokonalost sama.“

P. S.
A co vy, milí čtenáři? Také jste zažili sny s celebritami? Pokud ano, podělte se o ně s námi.

Čtěte také:

Tak tohle je fakt recept na popularitu. Arogantní Vilhelmové je prý jedno, co si o ní lidé myslí. Vzápětí ale dodává něco, nad čím už vážně zůstává rozum stát

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová