Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konec idylky v EU. Německo otevřelo náruč tisícům lidí neznámého původu či s falešnými pasy, ale disciplinované občany unie přísně kontroluje. Budou zas hledat peníze v ponožkách?

25.09.2015
Konec idylky v EU. Německo otevřelo náruč tisícům lidí neznámého původu či s falešnými pasy, ale disciplinované občany unie přísně kontroluje. Budou zas hledat peníze v ponožkách?

Autor: Focus.de

Popisek: Němečtí policisté na hranicích, ilustrační foto

Na části českých hranic se situace vrátila do doby před vznikem Schengenského prostoru. Zatímco němečtí politici velkoryse otevřeli náruč tisícům imigrantů neznámého původu, či s falešnými pasy, na českých hranicích jsou pečlivě kontrolováni disciplinovaní občané Evropské unie. A to i na těch přechodech, kde prakticky nic nehrozí.

Na přísné kontroly na hranicích nás upozornila naše čtenářka z Ostrova Ivana.  S autem se vydala na nákup do saského Annabergu. A jen co překročila hranice za Božím Darem,  zastavila ji  policejní hlídka. Kromě dokladů jí bylo prohledáno i auto. Proto  jsme se na tento přechod jeli přesvědčit sami. Hned pár metrů za hranicemi s Německem jsme zdálky zahlédli  policejní vůz s dodávkou. Policisté nás okamžitě stopli, i když jsme tudy projeli nejméně tisíckrát a měli jsme auto s karlovarskou značkou.  Přesto jeden u policistů nakoukl dovnitř a čekal, než nás jeho kolegové v dodávce prověří. Pak už nás bez vysvětlení pustili. Při cestě zpět během hodiny jsme již kontrolováni nebyli.

Není to poprvé

Není to ale zdaleka poprvé, co německá policie i po našem vstupu do schengenského prostoru kontrolovala  auta na hranicích. Na vlastní oči jsme zažili situaci, kdy prohledali auto českým rodičům se dvěma dětmi a  „lezli“ jim dokonce i do  plínek. Ivanina známá se zase dostala do dost  nepříjemné situace, když jí němečtí policisté našli v autě nůž (byla na houbách a pak jela do Německa nakoupit). Výsledkem byl několikahodinový výslech na policii a pokuta. Policejní kontroly stojí na hranicí mezi Českou republikou a Saskem dosti často a kvůli tomu muselo dokonce zasahovat i Ministerstvo zahraničních věcí. Neoprávněné zásahy poté na čas ustaly, ale je zřejmé, že je nyní Němci rádi opět zavedli. Ostrahu policejních hranic si vyzkoušeli i redaktoři České televize. Převlékli se za imigranty, na záda si vzali batohy a překročili „zelenou“ německou hranici. Hlídka tam sice nestála, ale již za pár minut je zastavilo policejní auto. Zřejmě  prostor střeží i kamerami. Navíc německá policie přiznala, že hranice kontrolují též muži  v civilu.

Polezou zase do ponožek?

Nemálo Čechů nové kontroly v příhraničí rozzlobily. Vzpomínali na situaci, kdy nám „dederoni“ lezli do ponožek a hledali dvacet marek,  ale nyní prý nadšeně  přes hranice pouštějí  hordy mladých mužů s podezřelým původem. Ale v zásadě většina z nich s kontrolami souhlasí a dovolávají se Václava Klause, který před rušením hranic EU jako jeden z mála varoval. Kvůli zajištění bezpečnosti jsou ochotni obětovat pár minut, ztracených na přechodech. „S radostí ukážu pas i kufr,“ píše například Jan na jednom z mnoha diskusních fór. Velmi dobře informovaní čtenáři se ale pozastavují nad propagandou, která kvůli imigrantské krizi zavládla v evropských  médiích. Zatímco Maďarsko je za přísnou ochranu hranic tvrdě kritizováno ze všech stran a Česko obviňováno z xenofobie, Německo v případě hraničních kontrol mluví o legitimním kroku.

Je to uměle vyvolané?

Nad rozporuplným chováním Německa přemýšlejí nejen občané AU, ale také odborníci. Někteří dokonce mají vážné podezření, že obří imigrační vlna je cíleně vyvolaná a řízená. A znovu a znovu upozorňují právě  na paradox, že EU vynucuje dodržování zákonů po půl miliardě svých občanů a buzeruje je kvůli okurkám a žárovkám, ale desítky tisíc utečenců s nejasným původem nechá beztrestně proniknout na své území a ještě moralizuje ty, co tomu chtějí zabránit. Například Václav Klaus považuje obří imigrační vlnu, valící se do Evropy, za součást plánu šílené utopické ideologie Angely Merkelové.  Klaus je přesvědčen, že velcí evropští lídři a ideologové Evropy masovou migraci chtějí. Jejich cílem je prý totiž vytvoření stavu, kdy v Evropě budou dominovat lidé, kteří nejsou bytostně svázáni staletou minulostí se svými domovskými entitami, národy, státy, zeměmi. „Jinými slovy, odvěkým snem utopických ideologů od Marxe po Merkelovou je vytvoření nové Evropy a nového evropského člověka, který se vyznačuje absencí jakýchkoliv vazeb a lehko se tak přizpůsobí vizi sjednocené Evropy,“ myslí si exprezident Klaus.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace