Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stručná, chladná rezignace bývalého hejtmana na členství v ČSSD naznačuje zákulisní intriky a boje při sestavování kandidátek. Jak to v sekretariátu chodí?

19.09.2015
Stručná, chladná rezignace bývalého hejtmana na členství v ČSSD naznačuje zákulisní intriky a boje při sestavování kandidátek. Jak to v sekretariátu chodí?

Autor: Facebook

Popisek: Josef Novotný

Tento týden narušil až překvapivý politický klid v Karlovarském kraji dopis, který rozeslal médiím předseda městského výboru ČSSD v Sokolově Miroslav Čermák. Jeho obsahem byla žádost bývalého karlovarského hejtmana, nyní poslance parlamentu Josefa Novotného, o ukončení členství v ČSSD.

Pouhá jediná věta stačila k tomu, aby až dosud nejvýše postavený člen ČSSD v kraji ukončil svoji ještě donedávna velmi úspěšnou kariéru v této straně. Na stručnou, chladnou rezignaci  reagoval Čermák následovně: „ Dnes jsem jako předseda MO ČSSD Sokolov obdržel rezignaci přítele Josefa Novotného na členství v České straně sociální demokratické k 16. září 2015. Chtěl bych  Josefu Novotnému velmi poděkovat za vykonanou práci pro ČSSD a popřát mu hodně dalších úspěchů v další práci i v osobním životě.“ Pokud by snad slovo přítel u někoho evokovalo dojem, že Novotný a Čermák byli přátelé, připomínáme, že oslovení „přítel“ je běžné u všech členů ČSSD.

Volný pád

Volný pád kdysi jednoho z nejoblíbenějších hejtmanů v Čechách paradoxně nastal v okamžiku, kdy výrazně uspěl ve volbách do poslanecké sněmovny a byl nucen zvolit, kterého ze dvou křesel se vzdá. Zda toho poslaneckého, nebo hejtmanského. Tlaku vedení své strany odolával poměrně dlouho, až nakonec v prosinci loňského roku oznámil svoji rezignaci na post prvního muže kraje.  Kromě  svých sociálně demokratických přátel ale čelil i  komunistům, kteří v Karlovarském kraji vyhráli volby a logicky si nárokovali místo hejtmana. Jenže obratný Novotný to dokázal ustát. Ale pouze do chvíle, kdy bylo jasné, že se bude muset v polovině svého funkčního období své pozice vzdát a uvolnit místo vítězi zákulisní dohody mezi ČSSD a KSČM.

Černé svědomí?

Když loni svoji rezignaci oznámil, vysvětlili to tím, že ztratil podporu svých stranických  kolegů. A zdůrazňoval, že ho v obou funkcích podporovali, ale najednou změnili názor. Napřed ho prý tlačili k tomu, aby měl dva mandáty, i když on sám o to nestál, ale později otočili.

Při svém nynějším odchodu z ČSSD však už žádný důvod neuvedl. Vzápětí ale poskytl rozhovor serveru Idnes.cz, v němž se postavil do pozice oběti: „Byl jsem černým svědomím  některých kolegů,“ uvedl.  Byl prý už znechucen dlouhotrvajícími útoky na svoji osobu ze strany krajského vedení strany. „Naprosto mě diskriminovali,“ řekl rozhořčeně. Přesto, že má zkušenosti z politiky, kolegové ho prý nenominovali ani do jedné krajské komise či výboru. Posteskl si také, že ti, co mu dříve poklonkovali,  na něj dnes  útočí. Konkrétní jméno však odmítl uvést s tím, že to do novin nepatří.

Prásk!

A aby pořádně prásknul dveřmi, neodpustil si poznámku, že se stranu nerozhodl opustit v době, kdy šla ke dnu, jak to udělali politici z jiných stran. V rozhovoru zaútočil také na Čermáka. Tvrdí, že před třemi lety vytvořil nevraživost mezi třemi okresy tím, že chtěl být mermomocí předsedou kraje, což se mu nakonec povedlo. A v době, kdy se začaly sestavovat kandidátky, se prý Čermák sám delegoval do funkce lídra, aniž prošel demokratickým procesem. To ale Čermák rázně popřel s tím, že se teprve kandidátky začínají sestavovat. V kuloárech se šeptá, že si Novotný na pozici lídra myslel sám, ve volbách totiž vždy výrazně uspěl. 

Ani slovo!

Nyní již bývalý hejtman a člen ČSSD zdůraznil, že svoji funkci poslance bude vykonávat nadále ve prospěch kraje i jako nestraník. A vyloučil také, že by přestoupil do jiné strany. „V žádném případě nikam  přecházet nebudu,“ řekl rozhodně. Ve sněmovně zůstane nadále i členem poslaneckého klubu ČSSD.  Není bez zajímavosti, že  informace o jeho vystoupení z ČSSD oznámila všechna hlavní domácí média, ale krajské a místní webové stránky  ČSSD  o něm zcela mlčí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace