Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rada kraje rozdělovala stovky tisíc na jednání v Mikulově

08.04.2013
Rada kraje rozdělovala stovky tisíc na jednání v Mikulově

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Druhé letošní výjezdní jednání Rady Jihomoravského kraje se uskutečnilo ve čtvrtek 4. dubna 2013 na zámku v Mikulově. Rada se mimo jiné věnovala aktuálním problémům okresu Břeclav. Jednání se proto také účastnili starostové Mikulova, Břeclavi a Hustopečí.

Krajská rada vzala na vědomí informativní zprávu o jednotlivých problémech ve správních obvodech jednotlivých obcí s rozšířenou působností v okrese Břeclav. Starosta Mikulova Rostislav Koštial krajským radním přiblížil rozvojový potenciál města. Břeclavský starosta Oldřich Ryšavý požádal krajskou radu o spolupráci při řešení bezpečnostního rizika, které představuje nevybuchlá munice v Bořím lese.

Hustopečský starosta Libor Kuchynka upozornil na problém obcí na silnici II/425 mezi Rajhradem a Starovičkami, po které projíždí velké množství kamionů. Společným problémem Břeclavska jsou neschválené Zásady územního rozvoje kraje (ZÚR JMK).  Radní Antonín Tesařík, do jehož kompetence patří územní plánování, uvedl, že po schválení zadání ZÚR JMK postupně jedná s představiteli všech obcí, které uplatnily své připomínky. „V Břeclavi a Hustopečích jsem už jednal, Mikulov navštívím v nejbližší době,“ uvedl.

Dotace Baťovu kanálu

Rada rovněž doporučila krajskému zastupitelstvu schválit dotaci ve výši 600 tisíc korun společnosti Baťův kanál, o.p.s na podporu činnosti v roce 2013. „Do krajského zastupitelstva míří i doporučení dotace ve výši půl milionu korun pro s.p. Povodí Moravy na monitoring tekoucích povrchových vod,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Juránek. Další dotace, tentokrát 100 tisíc korun, směřuje pořadatelům festivalu Eurotrialog, který se uskuteční ve druhé polovině srpna v Mikulově.

Jihomoravský kraj také pokračuje v podpoře aktivit pro seniory. „Rada doporučila zastupitelstvu schválit dotaci 900 000 korun pro o.p.s. Společně na projekt Senior point,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý. Radní rovněž projednávali naplňování Programu rozvoje kraje a postup významných rozvojových projektů kraje. „Probíhá výběrové řízení na zhotovitele Moravian Science centra Brno, pokračuje také dostavba Archeoparku v Mikulčicích,“ zdůraznil náměstek hejtmana Václav Božek.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace