Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Falešný policista pokutoval Poláky, chtěl po nich 600 Euro

03.04.2013
Falešný policista pokutoval Poláky, chtěl po nich 600 Euro

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI Třiadvacetiletý muž ze Znojemska si opatřil policejní tričko, majáček na auto, dokonce i pravý policejní průkaz, se kterým zastavoval příliš rychle jedoucí řidiče a sázel jim pokuty. Podle všeho ale se svým převlekem poměrně brzy u jednoho z nich narazil. Pokutovanému muži byl mladík podezřelý, proto zavolal na linku 158, a praví policisté svého falešného kolegu dopadli přímo při činu.

Snaživý strážce zákona pracoval vždy v noci a podle stejného scénáře. Na silnici I. třídy mezi Oleskovicemi a Miroslaví jezdil v černé Octavii a typoval si vhodné oběti. Soustředil se většinou na polské řidiče, u kterých měl větší šanci, že jeho převlek neprokouknou. Když vhodný vůz se zahraniční poznávací značkou našel, spustil majáček, který měl umístěný za předním sklem, auto předjel a donutil ho zastavit.

Na popáté spadla klec

V černém policejním tričku a s pravým odznakem městské policie nic netušící řidiče nechal předložit doklady a požadoval od nich zaplacení mastné pokuty za překročení rychlosti. Částky přitom nebyly nikterak nízké. Pohybovaly se v rozmezí od 100 až po 600 euro. Tedy mezi 2,5 a  15 tisíci korunami. Když nebozí řidiči zaplatit nechtěli, odmítal jim doklady vrátit. Celkem si tak podle policie vydělal asi 19 tisíc korun. 


Celý scénář vyšel mladíkovi nejméně třikrát. Čtvrtý řidič ho ale prokoukl, z místa ujel a zamířil přímo na policii ve Znojmě. Policisté na místo vyrazili a nepravého strážce zákona chytili těsně předtím, než převzal pokutu od své páté oběti. Za svou touhu stát se policistou si mladík může odsedět až 2 roky. To, jak se dostal k policejnímu odznaku není zcela jasné. Kovový průkaz je sice pravý, ale chybí na něm vyražené služební číslo, takže nelze zjistit, komu dříve patřil.

Kristína Levá

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace