Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Známá komunistka dostala padáka ze strany. Je to ale nějaké divné... Je opravdu alkoholička?

19.11.2014
Známá komunistka dostala padáka ze strany. Je to ale nějaké divné... Je opravdu alkoholička?

Autor: senat.cz

Popisek: Marta Bayerová

Někdejší senátorka za KSČM Marta Bayerová, která v nedávných senátních volbách nepostoupila ani do druhého kola, už není členkou strany. Měla být ze strany vyhozena, protože se v komunálních volbách rozhodla ve Znojmě kandidovat za jiné hnutí. Politička to nechápe. Měla prý svolení místní znojemské organizace své strany. Lidi zajímá také to, jestli je alkoholička.

Co teď bude, ještě není jisté. Proti verdiktu se politička totiž odvolala.

To jsou tedy praktiky

„Nepozvali mě ani k žádnému jednání, jen jsem dostala výzvu okresní rozhodčí komise. Ale ta ani neuvedla termín, kdy se mám dostavit. Požádala jsem doporučeným dopisem o sdělení data, odpověď jsem ale dostala až po termínu a současně i sdělení, že mi ukončili členství," posteskla si Bayerová, která se proti verdiktu znojemské komunistické buňky odvolala a doufá, že ve straně zůstane.

O jejím vyloučení rozhodl okresní výbor, protože v komunálních volbách kandidovala za jiné uskupení - Občané městu Znojmu. Sama ale tvrdí, že to bylo se souhlasem místní organizace. Podle výše postavených soudruhů to ovšem nestačilo.

Její neúspěch se hodí rivalům. A není to poprvé!

„Stanovy jednoznačně říkají, že pokud někdo kandiduje za nějakou jinou stranu či hnutí bez projednání a souhlasu okresního výboru, zaniká mu členství. O kandidatuře paní Bayerové jsme se dozvěděli až ze zveřejněných kandidátních listin. Proto jsme museli podle stanov jednat a předat celou věc revizní komisi. Ta si paní Bayerovou pozvala, ona ale ve stanovený den bez omluvy nepřišla," řekl předseda okresního výboru Miroslav Vlašín.

Politolog Vít Příkazský k tomu poznamenal, že je Bayerová v tuto chvíli oslabena, neboť v senátních volbách neuspěla, tak na ni možná „nastoupili“ její vnitrostraničtí rivalové. Bývalá členka horní komory Parlamentu má za sebou již jeden obdobný případ před čtyřmi lety, kdy vedla kandidátku hnutí OMMO, opět se souhlasem své místní organizace. Také jí hrozilo vyloučení, ale nakonec k němu nedošlo.

Ve Znojmě se povídá…. Alkohol a pomluvy

Veřejnost na Bayerové zajímají i úplně jiné věci než jen to, zda je stále pod rudou stranou. „Ve Znojmě se povídá, že jste alkoholička. Jak to máte s alkoholem a pokud ano, nebyla by léčba pro vás místo kandidování na různé funkce nejlepší řešení?“ ptá se jí čtenář na jejím profilu na ParlamentníchListech.cz. „Na pomluvy reagovat nehodlám,“ odpověděla mu politička, která je nyní mimo zastupitelskou funkci.

Už v srpnu Bayerová tušila, že má ve straně nepřítele. Zveřejnila totiž prohlášení, v němž mimo jiné píše: „Tedy opět OV KSČM ve Znojmě dělá otevřenou kampaň proti mé osobě. Jejich cílem není zvolení jiného kandidáta, ale pouze poškození mého volebního výsledku.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace