Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Den otevřených dveří znojemské radnice letos podruhé

07.11.2013
Den otevřených dveří znojemské radnice letos podruhé

Autor: archiv

Popisek: Náměstí Komenského ve Znojmě

Po úspěšném prvním Dni otevřených dveří se radnice rozhodla v této akci pokračovat. Letošní den otevřených dveří se tak opět uskuteční 17.listopadu, který tentokrát připadá na neděli.

„Naším cílem je, co nejvíce se přiblížit veřejnosti, proto se v tento den úřad stane místem, kde si veřejnost může nejenom prohlédnout prostory, ale rovněž si zde můžeme neformálně popovídat o našem městě. Po velkém zájmu v minulém roce jsme se rozhodli den otevřených dveří uspořádat letos znovu. Do programu jsme se snažili rovněž zařadit novinky, aby na návštěvníky čekalo něco nového, unikátního,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Prohlídky s doprovodem začnou v 9.00 hodin

Chodí zaměstnanci Městského úřadu ve Znojmě po mramorových podlahách? Usedá starosta Znojma v úřadě za stůl z doby Ludvíka XIV.? A jsou kanceláře úředníků dílem interiérových architektů? Jaká je realita, se může každý přesvědčit v neděli 17. listopadu. U příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii je na radnici připravena zajímavá akce pro veřejnost. V rámci dne otevřených dveří si lidé budou moci prohlédnout prostory městského úřadu, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Uvidí například kanceláře starosty a místostarostů, zasedací místnost rady či reprezentativní prostor, ve kterém jsou přijímáni hosté a další místnosti. K vidění budou také pamětní knihy a kroniky města. Návštěvníci se mohou také těšit na promítání propagačních filmů o Znojmě od bratří Otrubů.

Prohlídky s doprovodem začnou v 9.00 hodin, a pokračovat budou dále každou půlhodinu, až do 12.30 hodin. Zahájení jednotlivých prohlídek je ve vestibulu radnice Obroková 12, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout prezentace činností a projektů radnice. Čekání na průvodkyni jim bude zpříjemňovat cimbálová muzika Denár. Na závěr prohlídky přivítá návštěvníky starosta Vlastimil Gabrhel a lidé tak budou mít příležitost s ním neformálně pobesedovat. V budově budou rovněž k vidění vítězné výtvarné práce soutěže Znojmo – město zeleně a památek. Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže proběhne pak ve 13:30  a ukončí tím celý den otevřených dveří.

V rámci doprovodného programu bude pro zájemce připravena zdarma prohlídka radniční věže s ukázkou stroje věžních hodin a novou stálou expozicí. Vstup na druhou vyhlídkovou věž ve městě, na Vlkovu věž, bude ve spolupráci s VOC Znojmo také zdarma a navíc budou moci návštěvníci ochutnat vína VOC za zvýhodněnou cenu. Pro malé a nejmenší, ale i pro fanoušky dopravní techniky, přichystala radnice ve spolupráci s Policií ČR, územní odbor Znojmo, a s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, územní odbor Znojmo, výstavu policejní a hasičské techniky na Horním náměstí. O otevření radnice informovalo město Znojmo na svých webových stránkách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace