Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Znojmo city: Herny se stěhují na periferii, kontrolám neuniknou

07.03.2013
Znojmo city: Herny se stěhují na periferii, kontrolám neuniknou

Popisek: Ve Znojmě snižují počet automatů.

Ve srovnání s předchozími roky došlo ve Znojmě k výraznému snížení počtu výherních hracích přístrojů.

Ve srovnání s předchozími roky došlo ve Znojmě k výraznému snížení počtu výherních hracích přístrojů (dále jen VHP), a to téměř o dvě stě kusů. Konkrétně v druhém pololetí roku 2009 jich bylo 310, loni na stejné období připadlo 106.

Na rozdíl od výherních loterijních terminálů, které povoluje ministerstvo financí, a jejichž počet naopak stoupá, VHP patří do gesce městského úřadu. Počet heren a provozoven, ve kterých jsou umístěny hrací přístroje, byl na území města v srpnu 2012 spočítán na třiapadesát. A město toto číslo nehodlá zvyšovat ani v budoucnu. Radnice také apeluje na provozovatele restauračních zařízení k omezení provozu těchto automatů. V centru Znojma jich je už nyní minimum. VHP se stěhují na okraje města. Ani ty se ale nevyhnou návštěvám strážníků. Nahodile prováděné kontroly v hernách ze strany Městské policie Znojmo mají hlavně zabránit tomu, aby k automatům usedali nezletilí (popř. osoby mladší osmnácti let). Už ze zákona nesmí být VHP v blízkosti škol a podobných zařízení, kde se pohybuje mládež. Také proto se kontroly provádí nikoliv jen ve večerních hodinách, ale i během dne v době školní výuky. A strážníci se při nich zaměřují i na kontroly, zdali v hospodách a barech, ve kterých jsou VHP přítomny, není naléván alkohol osobám mladším 18 let. Ředitel městské policie hodnotí situaci jako standardní.

Podle jeho slov problémy, se kterými se znojemští strážníci setkávají, nevznikají až tak u her, jako spíše u konzumace alkoholu a drog osobami všech věkových kategorií. Ovšem je nutné zdůraznit, že v případě hazardu i konzumace alkoholu mladistvých by měla platit důslednější kontrola dětí především ze strany rodičů. Provozovatelé zařízení s VHP navíc musí počítat i s pravidelnými kontrolami ze strany pracovníků finančního odboru.

Ti se ve spolupráci s Komisí pro hazard zaměřují na dodržování herních řádů, odhalují nepovolené VHP, sledují zabezpečení a různé druhy ostrahy heren. Pro úplnost uvádíme částky z hazardu, které plynuly městu k 31. říjnu 2012 – poplatek za provozování VHP 2 115 000 korun (poplatek je již zrušen), odvod výtěžku z loterií 1 676 000 Kč a odvod z VHP 15 035 000 Kč.

(zdroj: Znojmocity.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace