Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Znojmo city: Exekuce města téměř u konce

07.03.2013
Znojmo city: Exekuce města téměř u konce

Popisek: Neoprávněná exekuce je již definitivně minulostí.

Neoprávněná exekuce, která byla na město Znojmo nařízena v lednu, bude v polovině února definitivně minulostí.
V katastru nemovitostí je již vyznačeno rozhodnutí exekutora o zrušení nakládání s majetkem, dále vydal exekutor rozhodnutí o zastavení exekuce. Toto rozhodnutí ještě musí nabýt právní moci, k čemuž by mělo dojít právě v polovině února.

Městu Znojmu se podařilo velmi rychle prokázat, že exekuce namířená proti němu je zcela neoprávněná. Dluh vůči paní Třešňákové, kvůli kterému se celý proces exekuce rozběhl, byl zaplacen dávno před tím, než došlo k zahájení exekuce. Aby město celý proces zrychlilo, tj. aby mohlo pokračovat v probíhající privatizaci městských bytů, složilo na účet exekutora jistotu, která zaručila zrušení všeobecného zákazu nakládání s majetkem města (o vrácení složené jistoty zpět na účet města bylo právním zástupcem města Znojma požádáno, jakmile vydal exekutor rozhodnutí o zastavení exekuce).

Koncem ledna rovněž exekutor rozhodl o zastavení exekuce. Paní Třešňáková je rovněž povinna uhradit náklady exekuce a náklady řízení. Definitivní zastavení exekuce, tedy výmaz exekuce jako takové z katastru nemovitostí, je navázáno na nabytí právní moci rozhodnutí o zastavení exekuce.

Kvůli nařízené exekuci a zákazu nakládat s majetkem města nemohly být dle exekučního řádu podány návrhy na vklad ke všem kupním smlouvám na prodej městských bytů, jejichž prodej schválilo prosincové zastupitelstvo. Asi šedesát nájemců, kteří nemeškali a přišli ihned po schválení zastupitelstvem podepsat kupní smlouvy, tak čekalo zdržení. Prodej jejich bytů se oddálil o tři týdny. Nyní již může privatizace městských bytů pokračovat nerušeně dále.

(zdroj: Znojmocity.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace