Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve Znojmě budou děti luštit Záhadu Psí věže. Pomocí mobilní aplikace Skryté příběhy

02.08.2018
Ve Znojmě budou děti luštit Záhadu Psí věže. Pomocí mobilní aplikace Skryté příběhy

Autor: Facebook

Popisek: Hra zavede uživatele na významná místa města Znojma. Dovede je tam ale přes různé turisticky méně známé cesty a zákoutí

Poznávání krás a historie města bude nyní zábavnější! Znojmo se totiž zapojilo do oblíbené mobilní geolokační hry Skryté příběhy, díky které děti objevují česká a moravská města. Ve Znojmě budou rodiny s dětmi odhalovat Záhadu Psí věže – tak se jmenuje příběh turistické trasy vedoucí historickým centrem Znojma.

„Aby děti poznávání bavilo, musíme jim nabídnout něco víc, než jen obyčejnou procházku městem. Děti jsou zvídavé a hravé a právě takový je i náš příběh Záhady Psí věže. Věřím, že bude bavit je i jejich rodiče,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

Připomene povýšení Znojma na královské město v roce 1226

Příběh Záhady Psí věže je situován do raných dějin města Znojma. Hlavním motivem trasy je povýšení Znojma na královské město v roce 1226 Přemyslem Otakarem I. Přemysl Otakar I. získal po smrti svého bratra, moravského markraběte Vladislava Jindřicha, hrad na jižní hranici Moravy zvaný Znoyem. Český král už slyšel nemálo zvěstí o tomto pevném hradu, malebné krajině obkroužené řekou Dyjí, úrodných polích a vinohradech či pohostinnosti místního lidu. Rozhodl se proto, že ze své moci zřídí k hradu město, jež bude poslušno přímo jemu samotnému. V Čechách i na Moravě však bylo jen velmi málo zkušených lidí, kteří by s prací se založením královského města měli dostatek zkušeností. Tak se Přemysl Otakar I. rozhodl, že pozve věhlasného lokátora Edelberta Mauera, zkušeného úředníka a lokátora úspěšně zakládajícího německá města.

Lokátor Edelbert Mauer je hlavním vypravěčem příběhu Záhady Psí věže a právě jemu mají být děti nápomocné při určování hranic a náměstí nového královského města. Po trase dlouhé cca 4 km na děti čeká 9 zastávek s úkoly. Začíná se u turistického informačního centra na Obrokové ulici, kde si díky bezplatné Wi-Fi mohou všichni aplikaci stáhnout. Následně už není připojení k internetu potřeba.

Trasa sleduje původní hradby středověkého města

Zavede tak uživatele na významná místa města Znojma. Dovede je tam ale přes různé turisticky méně známé cesty a zákoutí. Zároveň je trasa vedena tak, aby poskytovala i místa k občerstvení, odpočinku i hraní dětí. Rodiny s dětmi se tak podívají nejen k rotundě, ale například i do parku. Konec trasy je u kostela sv. Michala na Jezuitském náměstí.

Cíl turistické trasy tedy spočívá v prohlídce města a jeho památek, v poučení o významné události v dějinách města Znojma i v radosti z aktivně stráveného času a zážitku historické atmosféry Znojma. Právě toto všechno nabízí Záhada Psí věže v aplikaci Skryté příběhy.

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace