Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Selhaly jí ledviny, transplantace se nechytla. Pro Nellu se bude letos závodit ve výběhu na radniční věž, Znojmo Extreme 790

06.04.2018
Selhaly jí ledviny, transplantace se nechytla. Pro Nellu se bude letos závodit ve výběhu na radniční věž,  Znojmo Extreme 790

Foto: MěÚ Znojmo

Popisek: Starosta Grois, Nella Lišková a moderátor Miroslav Hrabě

Charitativní závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790 – letos přivítá známou a oblíbenou dvojici kamarádů, která se tu představí v roli moderátorů akce. Herce a znojemského rodáka Miroslava Hraběte doplní zpěvačka a hvězda pořadu 3v1 Martina Pártlová. „Bude to pecka, těším se,“ neskrývá své nadšení Miroslav Hrabě, který se tak ve Znojmě před vinobraním, kde mu již léta patří role krále Jana Lucemburského, ukáže ještě 16. června. Kdo tak nechce přijít o jedinečný sportovní zážitek spojený se skvělými moderátory a baviči, má možnost se od pondělí 9. dubna registrovat na závod Znojmo Extreme 790.

„Do Znojma se hrozně rád vracím. Proto když přišla nabídka stát se součástí této skvělé akce a pomoci dobré věci, neváhal jsem ani minutu. Možná se s Martinou vyhecujeme a vyběhneme si radniční věž taky,“ bavil přítomné novináře Hrabě. „Já sice aktivně sportuji, ale jak jsem to tak viděl, tak zdolat radniční věž není žádná sranda, kor pro někoho, kdo má dva metry,“ dodal s úsměvem Hrabě.

Starosta si slibuje oživení města

Závod i večerní doprovodný program se letos budou kompletně odehrávat na Obrokové ulici, kde přibude další velkoplošná obrazovka pro přenos závodu. „Jedna obrazovka bude umístěna přímo u radniční věže, druhá pak níže před obchodním domem Dyje. Chceme oživit celou Obrokovou,“ dodává starosta Znojma Jan Grois. Stánky s občerstvení jsou samozřejmostí.

Selhání levin

Startovné, které je letos 1 000 korun za tým, putuje přes Nadační fond Pink Bubble na podporu znojemské rodačce Nelle Liškové. Nella trpí těžkým onemocněním ledvin – o ty svoje přišla a ty transplantované moc nezabraly. Nemůže kvůli tomu žít normální život. „Děkuju všem, kteří mi chtějí pomoci,“ říká Nella Lišková. Jelikož velice ráda maluje a ručně vyrábí i krásná mýdla, bude možné Nellu přímo na akci podpořit i jinak než startovným.

Už od pondělí

Registrace na závod bude spuštěna v pondělí 9. dubna ve 12:00 přes web www.extreme790.cz. S registrací doporučujeme neotálet, v minulém roce se startovní pole 30 týmy, což je maximum, zaplnilo již za 48 hodin. Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy a mix, každý tým musí mít pět členů.

Startovné přímo na účet dobročinnosti

Startovné, jak je uvedeno výše, putuje přímo na účet Nadačního fondu Pink Bubble (253135368/0300), variabilním symbolem je 20180616 (= datum závodu). Do textu je nutné napsat název registrovaného týmu. Začátek závodu bude ve 13:00 hodin, přičemž mezi 12:00 a 13:00 hodinou si budou moci závodníci opět projít radniční věž a prozkoumat tak terén. „Ale opravdu jen projít, žádné běhání, aby nedošlo k úrazu,“ doplňuje starosta Grois. Předpokládaný čas vyhlášení výsledků je 18:00, předání cen proběhne také na Obrokové.

Znojmo Extreme 790 potřetí

První ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Úkolem běžců je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže na Obrokové ulici. Překážkou závodníkům je prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Startovné putuje vždy na dobročinné účely. Na organizaci již 3. ročníku závodu, který proběhne v sobotu 16. června, město i letos spolupracuje s Rabbits Znojmo.

Zdroj: TZ

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb