Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chodíte po městě a najednou nevíte kudy a kam a máte pocit, že jste se ztratili… Ve Znojmě vám teď poradí přímo na ulici

04.08.2017
Chodíte po městě a najednou nevíte kudy a kam a máte pocit, že jste se ztratili… Ve Znojmě vám teď poradí přímo na ulici

Autor: www.znojemskabeseda.cz

Popisek: Pracovníci TIC ve Znojmě

Je to situace, kterou asi někdy zažil každý. Člověk se rozhodne, že si udělá hezký prázdninový výlet a zajede se podívat do města, kde ještě nebyl. Prohlédnout si památky, dobře se najíst, projít se jen tak po ulicích nebo si odpočinout v klidném parku. Jenže se může přihodit, že při svém putování zabloudí, mobilní telefon s chytrými aplikacemi je zrovna jako naschvál vybitý a co potom. Bloudit ulicemi a pomocí informačních cedulí hledat svůj cíl?

Ve Znojmě se rozhodli, že vyjdou lidem vstříc a všem, kteří by náhodou nevěděli kudy kam nebo například nemohli nalézt vytouženou restauraci či si nebyli jistí, jakou kulturní akci v okolí navštívit, poradí přímo na ulici asistenti Turistického informačního centra (TIC).

První pomoc, nevíte-li kudy

Služba takzvaných mobilních pracovníků TIC má vést k lepší informovanosti návštěvníků i obyvatel Znojma o dění a akcích ve městě. Brigádníci ve žlutém triku s logem TIC procházejí o prázdninách znojemské centrum každý den a jsou připraveni poskytnout radu každému, kdo o ni požádá. Potkat se s nimi v ulicích města mohou lidé vždy od 9:00 do 16:00 hodin.

Poradci mají přehled

V září budou turisté i místní poradce potkávat o víkendech. „Poprvé jsme pracovníky turistického informačního centra vyslali do ulic v roce 2014 a velice se nám to osvědčilo, měli jsme pozitivní ohlasy ze strany návštěvníků i místních,“ vysvětlil František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, příspěvkové organizace města, pod jejíž správu provoz TIC Znojmo spadá.

„Naši pracovníci mají nejen přehled o památkách a turisticky atraktivních místech Znojma, ale také o právě konaných kulturních akcích. V neposlední řadě rádi doporučí i restaurace, kam zajít na dobrý oběd nebo kde se ubytovat,“ doplnil Koudela. O turisty tedy bude ve Znojmě dobře postaráno a nehrozí, že by přišli o své letní zážitky z poznávání města.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace