Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Chodíte po městě a najednou nevíte kudy a kam a máte pocit, že jste se ztratili… Ve Znojmě vám teď poradí přímo na ulici

04.08.2017
Chodíte po městě a najednou nevíte kudy a kam a máte pocit, že jste se ztratili… Ve Znojmě vám teď poradí přímo na ulici

Autor: www.znojemskabeseda.cz

Popisek: Pracovníci TIC ve Znojmě

Je to situace, kterou asi někdy zažil každý. Člověk se rozhodne, že si udělá hezký prázdninový výlet a zajede se podívat do města, kde ještě nebyl. Prohlédnout si památky, dobře se najíst, projít se jen tak po ulicích nebo si odpočinout v klidném parku. Jenže se může přihodit, že při svém putování zabloudí, mobilní telefon s chytrými aplikacemi je zrovna jako naschvál vybitý a co potom. Bloudit ulicemi a pomocí informačních cedulí hledat svůj cíl?

Ve Znojmě se rozhodli, že vyjdou lidem vstříc a všem, kteří by náhodou nevěděli kudy kam nebo například nemohli nalézt vytouženou restauraci či si nebyli jistí, jakou kulturní akci v okolí navštívit, poradí přímo na ulici asistenti Turistického informačního centra (TIC).

První pomoc, nevíte-li kudy

Služba takzvaných mobilních pracovníků TIC má vést k lepší informovanosti návštěvníků i obyvatel Znojma o dění a akcích ve městě. Brigádníci ve žlutém triku s logem TIC procházejí o prázdninách znojemské centrum každý den a jsou připraveni poskytnout radu každému, kdo o ni požádá. Potkat se s nimi v ulicích města mohou lidé vždy od 9:00 do 16:00 hodin.

Poradci mají přehled

V září budou turisté i místní poradce potkávat o víkendech. „Poprvé jsme pracovníky turistického informačního centra vyslali do ulic v roce 2014 a velice se nám to osvědčilo, měli jsme pozitivní ohlasy ze strany návštěvníků i místních,“ vysvětlil František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, příspěvkové organizace města, pod jejíž správu provoz TIC Znojmo spadá.

„Naši pracovníci mají nejen přehled o památkách a turisticky atraktivních místech Znojma, ale také o právě konaných kulturních akcích. V neposlední řadě rádi doporučí i restaurace, kam zajít na dobrý oběd nebo kde se ubytovat,“ doplnil Koudela. O turisty tedy bude ve Znojmě dobře postaráno a nehrozí, že by přišli o své letní zážitky z poznávání města.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace