Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zastupitelé Znojma schválili rekonstrukci fotbalového stadionu

24.06.2013
Zastupitelé Znojma schválili rekonstrukci fotbalového stadionu

Autor: profimedia.cz

Popisek: Fotbal, ilustrační foto

Zastupitelé Znojma schválili na svém posledním zasedání usnesení, v němž dali zelenou rekonstrukci městského stadionu v Husových sadech, na kterém by se v budoucnu měla hrát nejvyšší fotbalová liga.

„Pro znojemský fotbal to byl důležitý moment,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). „Zastupitelé dali vedení města zelenou k přípravě projektové dokumentace k přestavbě našeho stadionu. Zároveň jsme se usnesli, že je potřeba hledat vícezdrojové financování připravované rekonstrukce. Město totiž nemá k vlastnímu financování stadionu potřebné zdroje,“ dodává.

Desítky milionů fotbalistům? Nesmysl

V současné době město Znojmo přispívá na chod sportovních klubů ve městě částkou přibližně 19 miliónů korun ročně. „V této částce jsou ale všechny příspěvky, včetně dotací pro hokej, plavecký, cyklistický, atletický oddíl a další sportovní kluby ve městě,“ upozorňuje starosta s tím, že město v žádném případě není schopno poskytnout fotbalistům desítky miliónů korun, jak o tom psala některá média. „To je zcela mimo realitu,“ dodává.

Znojmo v případě rekonstrukce fotbalového stadionu spoléhá na vícezdrojové financování, tzn. na pomoc státu i Jihomoravského kraje. „Po zasedání zastupitelstva se nyní můžeme obrátit s žádostí o dotace na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo na Jihomoravský kraj,“ vysvětluje starosta Znojma.  „Máme příslib od předsedy Fotbalové asociace ČR pana Pelty i hejtmana Haška, že nám se získáváním dotací pomohou. Jejich pomoc je klíčová s ohledem na čas, který rekonstrukce zabere. Vnímáme přání fotbalistů, že by jarní část ligy rádi odehráli ve Znojmě. Nyní záleží na projektantech a na to, co vše bude třeba zrekonstruovat, aby náš stadion splňoval prvoligová měřítka,“ vysvětluje starosta.

Starosta předpokládá, že rekonstrukce stadionu v Husových sadech ve Znojmě bude zahrnovat nový uměle vyhřívaný trávník, nové osvětlení, nové technické zázemí pro hráče, trenéry, rozhodčí a média, rozšíření počtu míst k sezení a dostatečný počet sociálních zařízení pro diváky. O rekonstrukci fotbalového hřiště informovalo město Znojmo na svých webových stránkách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace