Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Znojmo uspělo s obchvatem i u krajského soudu, územní plán i zakreslená trasa obchvatu jsou platné. Obchvat je pro život ve Znojmě klíčový a všichni si přejeme jeho nerychlejší dostavbu, zdůrazňuje starosta Gabrhel

18.11.2016
Znojmo uspělo s obchvatem i u krajského soudu, územní plán i zakreslená trasa obchvatu jsou platné. Obchvat je pro život ve Znojmě klíčový a všichni si přejeme jeho nerychlejší dostavbu, zdůrazňuje starosta Gabrhel

Autor: Archiv

Popisek: Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel

Ve sporech kolem znojemského obchvatu si město může připsat další úspěch. Poté, co v září uspělo s kasační stížností u Nejvyššího správního soudu, která se týkala zrušení trasy obchvatu Znojma zakreslenou v územním plánu města, vyhrálo i v následné soudní bitvě u krajského soudu v Brně.

Právě sem totiž vrátil Nejvyšší správní soud celou záležitost k novému projednání. A krajský soud dal za pravdu městu – územní plán i trasa obchvatu zakreslená v něm jsou platné. „V nekonečných soudních sporech, tahanicích a nesmyslných zdržování, které proti nám vede několik jednotlivců z občanského sdružení Obchvat, si můžeme připsat další důležité vítezství, z čehož mám opravdovou radost. Daleko větším zadostiučiněním by nejenom pro mě, ale pro nás všechny bylo, pokud by tito jednotlivci pochopili, že obchvat je pro život ve Znojmě naprosto klíčový a že si všichni – opravdu všichni – přejeme jeho nerychlejší dostavbu,“ komentuje situaci starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

„Celá situace kolem dostavby obchvatu stojí nejen spoustu práce, ale také peněz – vždyť si vezměte, kolik tisíc, či spíš desítek tisíc jsme již museli vydat na soudní spory. Kolik peněz stojí všemožné nové posudky životního prostředí, hygieny, kolik hodin a dní práce musí úředníci a další pracovníci vynakládat na všemožné přezkumy rozhodnutí a podobně. A to vše, aby došli k závěru, že znojemský obchvat je prostě potřeba, že je jediným řešením tíživé dopravní situace ve městě a že bude mít pozitivní dopad na zdejší životní prostředí,“ doplňuje starosta.

Výstavba obchvatu Znojma

Výstavba obchvatu Znojma

„Jak jsem již několikrát avizoval – pro mě jako starostou Znojma je obchvat prioritou číslo a jedna. A nějakými soudními spory a tahanicemi se rozhodně od své práce nenechám odradit. Budu nejen bojovat s odpůrci obchvatu, ale budu také nadále tlačit na odpovědné osoby a orgány, aby se obchvat už konečně stavěl a aby se dobudoval do konce,“ uzavírá starosta.

K soudnímu sporu:
V dubnu 2016 podalo město Znojmo kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, týkající se zrušení trasy obchvatu Znojma, zakreslené v územním plánu města (protistranou bylo Občanské sdružení Obchvat a dvě další soukromé osoby). Odůvodněním ze strany města byla nezákonnost rozhodnutí, spočívající v nesprávném posouzení právní otázky Krajským soudem v Brně. V září letošního roku dal Nejvyšší správní soud v kasační stížnosti městu za pravdu a vrátil celou věc k opětovnému posouzení Krajskému soudu v Brně. Podle verdiktu krajského soudu z minulého týdne je územní plán i zakreslená trasa obchvatu v něm správná a požadavek protistrany byl zamítnut. Detaily rozhodnutí budou známy až po doručení písemného rozhodnutí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace