Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Znojmo uspělo s obchvatem i u krajského soudu, územní plán i zakreslená trasa obchvatu jsou platné. Obchvat je pro život ve Znojmě klíčový a všichni si přejeme jeho nerychlejší dostavbu, zdůrazňuje starosta Gabrhel

18.11.2016
Znojmo uspělo s obchvatem i u krajského soudu, územní plán i zakreslená trasa obchvatu jsou platné. Obchvat je pro život ve Znojmě klíčový a všichni si přejeme jeho nerychlejší dostavbu, zdůrazňuje starosta Gabrhel

Autor: Archiv

Popisek: Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel

Ve sporech kolem znojemského obchvatu si město může připsat další úspěch. Poté, co v září uspělo s kasační stížností u Nejvyššího správního soudu, která se týkala zrušení trasy obchvatu Znojma zakreslenou v územním plánu města, vyhrálo i v následné soudní bitvě u krajského soudu v Brně.

Právě sem totiž vrátil Nejvyšší správní soud celou záležitost k novému projednání. A krajský soud dal za pravdu městu – územní plán i trasa obchvatu zakreslená v něm jsou platné. „V nekonečných soudních sporech, tahanicích a nesmyslných zdržování, které proti nám vede několik jednotlivců z občanského sdružení Obchvat, si můžeme připsat další důležité vítezství, z čehož mám opravdovou radost. Daleko větším zadostiučiněním by nejenom pro mě, ale pro nás všechny bylo, pokud by tito jednotlivci pochopili, že obchvat je pro život ve Znojmě naprosto klíčový a že si všichni – opravdu všichni – přejeme jeho nerychlejší dostavbu,“ komentuje situaci starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

„Celá situace kolem dostavby obchvatu stojí nejen spoustu práce, ale také peněz – vždyť si vezměte, kolik tisíc, či spíš desítek tisíc jsme již museli vydat na soudní spory. Kolik peněz stojí všemožné nové posudky životního prostředí, hygieny, kolik hodin a dní práce musí úředníci a další pracovníci vynakládat na všemožné přezkumy rozhodnutí a podobně. A to vše, aby došli k závěru, že znojemský obchvat je prostě potřeba, že je jediným řešením tíživé dopravní situace ve městě a že bude mít pozitivní dopad na zdejší životní prostředí,“ doplňuje starosta.

Výstavba obchvatu Znojma

Výstavba obchvatu Znojma

„Jak jsem již několikrát avizoval – pro mě jako starostou Znojma je obchvat prioritou číslo a jedna. A nějakými soudními spory a tahanicemi se rozhodně od své práce nenechám odradit. Budu nejen bojovat s odpůrci obchvatu, ale budu také nadále tlačit na odpovědné osoby a orgány, aby se obchvat už konečně stavěl a aby se dobudoval do konce,“ uzavírá starosta.

K soudnímu sporu:
V dubnu 2016 podalo město Znojmo kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, týkající se zrušení trasy obchvatu Znojma, zakreslené v územním plánu města (protistranou bylo Občanské sdružení Obchvat a dvě další soukromé osoby). Odůvodněním ze strany města byla nezákonnost rozhodnutí, spočívající v nesprávném posouzení právní otázky Krajským soudem v Brně. V září letošního roku dal Nejvyšší správní soud v kasační stížnosti městu za pravdu a vrátil celou věc k opětovnému posouzení Krajskému soudu v Brně. Podle verdiktu krajského soudu z minulého týdne je územní plán i zakreslená trasa obchvatu v něm správná a požadavek protistrany byl zamítnut. Detaily rozhodnutí budou známy až po doručení písemného rozhodnutí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace