Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dveře znojemské radnice se otevřou veřejnosti již popáté. Kromě prohlídky reprezentačních prostor a besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek

31.10.2016
Dveře znojemské radnice se otevřou veřejnosti již popáté. Kromě prohlídky reprezentačních prostor a besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek

Autor: muznojmo.cz

Popisek: Panorama Znojma s radniční věží a kostelem sv. Mikuláše

Ve čtvrtek 17. listopadu pořádá město Znojmo jubilejní pátý ročník Dnů otevřených dveří radnice. Kromě tradiční prohlídky svých reprezentativních prostor a neformální besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek.

Ve vestibulu bude návštěvníky vítat cimbálová muzika Denár a malá ochutnávka Znojemského piva u příležitosti prvního výročí otevření pivovaru. Příležitost podívat se do pracoven starosty, místostarostů i tajemnice města, do zasedacích místností zastupitelů i radních se zájemcům naskýtá od 9 až do 12:30 hodin. Prohlídky budou probíhat každou půl hodinu. Nahlédnout mohou návštěvníci i do pamětní knihy nebo kronik města, mezi nimiž se objeví i ty, které jsou spojeny s vinobraním: z roku 1966 (první vinobraní s průvodem tak, jak jej známe dnes), 1972 (historicky nejvíc návštěvníků – 123 500) a 1990 (první novodobé vinobraní).

Další aktivity čekají na návštěvníky v budově úřadu v Obrokové ulici č. 10. Přístupná bude obřadní síň, matrika (kde bude možné nově zhlédnout reprodukce historických fotografií znázorňující prvního českého starostu Znojma Josefa Mareše a jeho pracovnu) i výstava výkresů z výtvarné soutěže, která bude umístěna do zdejší zasedací místnosti. Promítat se tu budou i nejnovější propagační filmy Znojma z dílny VideoBrothers.

Výhled z věží bude zdarma

Doprovodný program se letos nese v duchu 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Na znojemském hradě bude možné navštívit výstavu soutěžních prací studentů znojemských středních škol v soutěži Poznáváme Znojmo aneb 790 let královského města či zúčastnit se tvůrčí herny pro malé i velké pod názvem Znojmo a jeho proměny v čase. Na 10:30 připravilo Jihomoravské muzeum speciální výklad na nádvoří hradu s názvem Historie v kostce, kterou by si neměl nechat ujít nikdo, kdo by se chtěl dozvědět něco o dějinách hradu i města.

Také zmiňovaná výtvarná soutěž pro děti se nese v duch oslav  – tématem je Královské město Znojmo (předání cen se uskuteční ve 14:00 v zasedací místnosti zastupitelstva na Obrokové). Ti, kteří se budou chtít pokochat pohledem na Znojmo z výšky, mohou na ochozy Vlkovy věže a radniční věže vystoupit tento den zdarma. Připravena je také komentovaná prohlídka radničních věžních hodin.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace