Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Běžci a atleti ve Znojmě se mohou tetelit blahem. Tamní stadion se pyšní nově opravenou tartanovou dráhou. Už bylo načase

28.08.2016
Běžci a atleti ve Znojmě se mohou tetelit blahem. Tamní stadion se pyšní nově opravenou tartanovou dráhou. Už bylo načase

Autor: znojmocity.cz

Popisek: Znojemský stadion se pyšní nově opravenou tartanovou dráhou

Běžci, atleti, sportovci, ti všichni si mohou užít novou tartanovou dráhu na stadionu v Horním parku, která se po šestitýdenních pracích opět zpřístupnila. Celkové náklady na rekonstrukci atletické dráhy převyšují částku 5,4 miliónů korun, převážnou část nákladů pokryje dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a 1,8 miliónů korun na dofinancování projektu schválili při mimořádném zasedání v červenci znojemští zastupitelé.

Dráha dosluhovala, stejně tak odrazová břevna pro skok

Umělý povrch ze speciální hmoty (tartan), který pokrývá běžecký ovál na stadionu v Horním parku a který byl uveden do provozu v roce 2006, bylo nezbytné opravit, aby vyhovoval pravidlům atletiky. Měnila se i odrazová břevna pro skok do dálky, která dosluhovala, a obrubníky. Tartan bude sloužit jak organizované mládeži, tak široké veřejnosti, která jej využívá k příležitostnému běhání. 

 „Díky opravě tartanu mohou být ve Znojmě pořádány všechny atletické závody, a protože tu dlouho žádný takový závod nebyl, věřím, že se nějaká soutěž podaří ve Znojmě po letech opět zorganizovat,“ sdělil správce znojemských sportovišť Květoslav Svoboda. 

Kvůli dotaci se zastupitelé svolali během léta

Tělovýchovná jednota Znojmo (TJ Znojmo) má ve svých řadách převážnou část dětí a mládeže. Oddíl atletiky, který nejvíce využívá tartanové plochy má v současné době 160 členů z toho je 90 členů mládeže. Pro tyto oddíly zajišťuje trénink a účast na závodech. Při akcích pořádaných pro školy je účast kolem 120 dětí. Těchto akcí je přibližně 10 do roku. 

Rekonstrukce tartanové dráhy přijde TJ Znojmo na 5,4 miliónů korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přislíbilo dotaci ve výši 4,3 miliónů a 1, 8 miliónů korun na retoping dráhy a přilehlých ploch schválili zastupitelé města při mimořádném zasedání letos v červenci. 

„Zasedání jsme svolali mimořádně během prázdnin, abychom nepřišli o dotaci na atletickou dráhu z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy,“ uvedl na začátku prázdnin starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace