Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Utajovaný zátah na tržnici u Znojma s neuvěřitelným výsledkem: Inspektoři s pomocí celníků na Hatích zajistili padělky za 45 milionů korun

20.09.2015
Utajovaný zátah na tržnici u Znojma s neuvěřitelným výsledkem: Inspektoři s pomocí celníků na Hatích zajistili padělky za 45 milionů korun

Autor: Celní správa

Popisek: Inspekce a celníci měli na Hatích vysloveně žně

FOTO Zvýšený zájem o trhovce z tržnice ASIA BAZAR na Hatích u Znojma projevili před pár dny zájem kontroloři České obchodní inspekce.

Kontroloři mezi kupujícími

Nejenže neprodali připravené padělky, ale zboží jim bylo zabaveno a čeká je správní řízení za zakázané užívání klamavých obchodních praktik. V rámci mimořádné kontroly nabídky, prodeje a skladování zboží, porušujícího některá práva duševního vlastnictví, bylo ve 34 vytipovaných stáncích zajištěno celkem 4146 kusů padělků textilních oděvů, obuvi, galanterie a hraček, jejichž hodnota, vyčíslená v ceně originálů, by přesáhla 45 milionů korun. 

Příprava i samotná realizace kontroly byla do posledního okamžiku utajována. Pouze několik vybraných inspektorů bylo přítomno v tržnici mezi kupujícími, aby mohli včas zabránit uzavření vybraných prodejních prostor. Celníci tak v rámci své činnosti, zaměřené především na kontrolu dodržování zákazu prodeje tabákových výrobků a lihovin na tržnicích, poskytli inspektorům nezbytnou součinnost při realizaci celé kontrolní akce.

„Za úspěchem této kontrolní akce stojí její bezchybná příprava a utajení cíle kontroly až do poslední chvíle. Předčasnému uzavření vytipovaných prodejních míst se podařilo zabránit přítomností několika inspektorů na tržišti ještě před příjezdem hlavní kontrolní skupiny. Předpokládám, že i další kontroly se zaměřením na padělky budou díky pečlivé přípravě stejně efektivní,“ komentoval výsledek úspěšné akce Karel Havlíček, ředitel inspektorátu ČOI pro Jihomoravský a Zlínský kraj.   

Které značky se dočkaly padělání?

Mimořádná kontrolní akce inspektorátu ČOI se sídlem v Brně byla zaměřena na dodržování zákona o ochraně spotřebitele, zejména na prodej, nabídku a skladování výrobků, porušujících některá práva duševního vlastnictví. Byla také mimořádně úspěšná. Zajištěny byly falzifikáty značek Michael Kors, Louis Vuitton, Burberry, Converse, padělky hodinek Rolex, Patek, Omega, Hublot a Ice Watch i dalších několika desítek značek. Hodnota zajištěného zboží, vyčíslená v ceně originálů, představovala 45 169 928 korun.

Po identifikaci prodávajících a vypracování odborných posudků, potvrzujících zajištění padělků chráněných značek, bude s kontrolovanými subjekty zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty, propadnutí zboží a jeho následné likvidaci, případně o předání k humanitárním účelům.

Několik desítek lidí v akci

Po oba dny, kdy se kontrolní akce konala, se na ní podílelo dvacet jihomoravských inspektorů ČOI, deset inspektorů inspektorátu  ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj, příslušníci Celní správy, a také čtyři zbožíznalci, přizvaní ke kontrole Markétou Shubik, zástupkyní majitelů práv k ochranným známkám pro Českou republiku. Přípravu i realizaci akce zajišťovali oba ředitelé zúčastněných inspektorátů ČOI a také ředitel Celního úřadu pro Jihomoravský kraj. Její příprava probíhala v maximálním utajovení a o místě a zaměření kontrol nebyli do poslední chvíle informováni inspektoři ČOI ani zasahující příslušníci Celní správy.

Účel výjezdu sdělili vedoucí pracovníci všem zúčastněným až těsně před zahájením akce. Ani vlastní kontrola však neprobíhala stejně jako v předchozích případech. Tentokrát bylo již před spuštěním vlastní kontroly deset inspektorů v prostorách tržnice připraveno zabránit uzavření prodejních prostor, kde měla proběhnout kontrola. Tímto způsobem se v minulosti řadě stánkařů úspěšně dařilo kontrole vyhnout. Tentokrát byla snaha prodávajících neúspěšná a umožnila inspektorům nejen zajistit padělky, ale také identifkovat osoby, které se na jejich prodeji podílely.  

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace