Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Strážníka prý vyhodili neprávem, dostal 1,3 milionu

22.04.2013
Strážníka prý vyhodili neprávem, dostal 1,3 milionu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Městská policie, ilustrační foto

Rozpočet Znojma muselo vedení radnice zkrátit o 1,3 milionu korun. Přesně takovou částku totiž muselo město vyplatit jako odškodné dnes už bývalému strážníkovi Radku Pechurovi. Ten musel městskou policii v roce 2008 opustit, dostal výpověď.

Důvodem bylo hrubé porušení pracovních povinností. Měl se chovat agresivním, urážlivým a ponižující způsobem, a tím způsobit šok dítěti. Soud dal ale za pravdu strážníkovi a konstatoval, že město protiprávně propustilo Pechuru z pracovního poměru. „Takže v závěru loňského roku radnice platila za chyby svých předchůdců,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Kvůli krácení rozpočtu nebude moct městská policie zmodernizovat kamerový systém v takové rozsahu, v jakém ho plánovala.

Strážník byl propuštění ze služby za starostování Petra Nezvedy. Ten popírá, že udělal chybu. „Rodiče dítěte si na strážníka stěžovali, situace byla vyhrocená. Proč později svoji výpověď stáhli, nevím. Rozsudek soudu respektuji,“ bránil se Nezveda. Odškodné je náhrada mzdy za čtyři roky včetně sociálního a důchodového pojištění.

Pro Pechuru je odškodnění jen částečnou kompenzací, v městské policii pracoval přes třináct let. „Byl jsem tam od začátku fungování. Za tu dobu jsem si vybudoval respekt a pozici. O práci jsem nepřišel vlastní vinou,“ svěřil se Pechura. Zvažoval, že se k městské policii vrátí. „Setkal jsem se i s novým starostou, ten ale neměl o můj návrat zájem. Nakonec mně ho nedoporučil ani právník,“ uzavřel. 

Veronika Vindišová

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace